Προς το περιεχόμενο

LG 22'' L226WTQ-SF wide


orfeas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ρε παιδια αν ειναι δυνατον!! Εγω τα εχω ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ 87 και ΑΝΤΙ8ΕΣΗ 80 ! Εαν τα βαλω ετC οπως τα εχετε εσεις 8α τυφλο8ω!

 

Εχουμε διαφορετικές ο8ονες..Τι παρα8υρα μου λετε....

 

 

Με τόσο πολύ φωτεινότητα και αντίθεση θα ήμουν σαν ζαλισμένο κοτόπουλο αν καθόμουν κανα δύωρο μπροστά στην οθόνη. Ενα φιλαράκι είχε πάρει ενα άλλο προγενέστερο μοντέλο της Lg και ως default όπως όλες οι οθόνες είχε αντίθεση και φωτεινότητα στο 100. Ε η πρώτη μου κίνηση ήταν να τα μειώσω στο 70 περίπου.Αλλιώς πολύ απλά δεν μπορούσες να καθίσεις μπροστά.

Πάντως σαν επιλογή με 254 ευρώ που την αγόρασα θα έλεγα οτι είναι τέλεια. Ρυθμισμένη στα επίπεδα φωτεινότητας που θέλω και με την επιλογή του Lg Panel απο το κρυφό μενού η οθόνη πραγματικά φυσσάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσο πολύ φωτεινότητα και αντίθεση θα ήμουν σαν ζαλισμένο κοτόπουλο αν καθόμουν κανα δύωρο μπροστά στην οθόνη.

 

Κά8ομαι και 12ωρο αμα λάχει..Μια κούκλα ειναι..

 

Δεν μπορει να usarete αυτο που ειδα μολις εβαλα τα νουμερα σας..Αλλη ο8όνη εχουμε λεμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλη αντιθεση και φωτεινοτητα για τα παιχνιδια ειναι οκ αλλα για εφαρμογες γραφειου ειναι θανατος, χειροτερη αισθηση και απο οτι αν εισαι μπροστα σε CRT για ωρες. Εγω την εχω στο 50/50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχεις κατεβασει κατα λαθος φωτεινοτητα-αντιθεση απ το Ati/Nvidia control panel και μετα το ανεβαζεις στην οθόνη να ερθει στα ισια του? :D

 

Εξυπνο..Αλλα ολα στο 50 τα ειχα εκει.. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αγοράζω καινούριο pc και λέω να πάρω και την LG 226 για οθόνη, κάρτα γραφικών λέω να πάρω αυτή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510648

τη λέτε ανταποκρίνεται στης απαιτήσεις της οθόνης τι προτείνετε δίνω έως 100 ευρώ δεν παίζω παιχνίδια.

Μιας και δεν παίζω παιχνίδια μήπως πρέπει να προτιμήσω κάποια άλλη οθόνη σε αυτά τα χρήματα 250 ευρώ.

σε τι ανάλυση οθόνης συνήθως δουλεύουν η 22 αρες.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η native resolution στις 22αρες είναι 1680*1050. Τώρα όσον αφορά την κάρτα γραφικών εννοείται οτι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Μέχρι να προβώ σε ολική αναβάθμιση του υπολογιστή η 22αρα δουλευει σε αυτή την ανάλυση με μια προιστορική GeForce3 Ti500 και μάλιστα με dvi σύνδεση.

Και εφόσον δεν παίζεις και παιχνίδια και πιο φθηνή κάρτα γραφικών να προτιμήσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εδω που τα λεμε το παν ειναι να ξερεις να την ρυθμισεις ...αν το κανεις τυφλα να εχουν τα pva και τα eizo ... αν και την 24αρα μου δεν την αλλαζω με καμια αλλη.8 ωρες ρυθμισης και ειναι απλα τελεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλη αντιθεση και φωτεινοτητα για τα παιχνιδια ειναι οκ αλλα για εφαρμογες γραφειου ειναι θανατος, χειροτερη αισθηση και απο οτι αν εισαι μπροστα σε CRT για ωρες. Εγω την εχω στο 50/50.

 

 

Ολο το ζουμι ειναι αυτη η δηλωση εδω....

 

Γιατι κι εγω που την εχω 35-45 την εχω επειδη το 90% του χρονου μου το περναω χαζευοντας στο νετ.

 

Τις ελαχιστες φορες που αποφασιζω να "ξεσκουριασω" την 7900GTX μου εννοειται οτι τα ανεβαζω ολα, πανω απο το 65-70

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλη οθονη κλπ αλλα το fortemanager δεν μου δουλευει και ειμαι κολλημενος με τισ εργοστασιακες ρυθμισεις που προφανως δεν ειναι και οι καλυτερες.

 

το θεμα ειναι , εχει αλλος το προβλημα? υπαρχει λυση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...