Προς το περιεχόμενο

LG 22'' L226WTQ-SF wide


orfeas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλος ο φιλος σου. και να ρωτησω(γιατι ειμαι και λιγο ασχετος) οταν θα βαλω την καινουρια οθονη θα μου εμφανισει στις επιλογες της καρτας γραφικων και μεγαλυτερη αναλυση;γιατι το μεγιστο που δειχνει τωρα ειναι 1280χ1024.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

e nai profanws...ka8e fora deixnei to megisto ths ekastote o8onhs...den deixnei ta megalytera wste na mhn paei kapoios kai ta epile3ei kai pa8ei tpt h o8onh...(an yparxei tetoia periptwsh...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na rwtisw kai kati allo..

 

Epidi i o8onoula 8a einai 22ara alla KAI wide .. "mipws" 8a einai too much sta windows?? Mipws pragmati 8a me kourazei? Ti na kanw re pedia .. 20ara i 22ara????

 

Kapia stigmi sti zoi m .. mporei kai na tin xriastw gia na dw tainies .. alla twra i ali8ia einai pws oxi .. Oti tainia vlepw .. tin katevazw .. tin grafw se DvD kai tin vlepw se 29ara TV me fovero hxosistima klp .. Akoma kai ta anime kai ta series ekei ta vlepw..

 

Ti protinete na kanw -_-"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σε ενοχλει 1 καμμενο pixel πρεπει να εχεις την τελεια οραση και να δουλευεις στον υπολογιστη απο αποσταση 20-30 ποντων απο την οθονη με την προϋποθεση την οθονη να την γυαλιζεις καθε μερα.

 

Εν μέρει, αυτό που λες είναι σωστό. Αλλά τι γίνεται αν έχεις ένα pixel που έχει το κόκκινο subpixel πάντα αναμένο και τα άλλα δύο πάντα σβηστά; Έχεις ένα κατακόκκινο pixel σε κάποιο σημείο της οθόνης σου. Μερικούς τους ενοχλεί (εμένα), άλλους ίσως όχι. Και επειδή μπορεί να φαίνεται κολλημένο, δε σημαίνει ότι διορθώνεται σώνει και καλά με κάποιο προγραμματάκι...

 

Φυσικά, το παράδειγμα που ανέφερα είναι κάτι που είδα με τα μάτια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οθονη τελικα μου ηρθε σημερα...μπορω να πω πως ειναι αρκετα καλη..σε ταινια και παιχνιδια ολα πολυ καλα...απο pixel βρηκα ενα καμενο μετα απο πολυ ψαξιμο κατω τελευταια σειρα.δεν διακρινεται καθολου παρα μονο με το προγραμμα που εψαξα..αφου και με το προγραμμα με δυσκολια το βρισκεις.λετε να την παω πισω;γενικα πολυ καλη για τα λεφτα της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω..κανε μου μια χαρη και εσυ,πεσε μου τι ειναι το backlight bleeding και πως το καταλαβαινω..το ειχα ρωτησει ξανα αλλα κανενας δεν μου απαντησε..πεσε μου και θα το δω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα..εχει backlight bleeding αλλα οχι και ιδιαιτερα πολυ..με το καμενο pixel τι λες να κανω;να την παω πισω η μπορει και η επομενη να εχει;δεν φενεται καθολου και ειδιος στο σημειο που ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giati kalyptei h LG 1 pixel stis 22 intses?

 

Kai kala oi LG einai oi mones p egguonte "Zero Pixel" ..

 

Ti backlight bleeding kai saxlamp00xles >_<

 

Tha dwsw 270euro xwris na tin exw kai tooooso anagi kai 8a parw kai elatomatiko pragma .. Giafto einai f8inoteres re pedia .. Koreatikes ..

 

Imo pou to epsaksa .. Oi kaliteres o8ones einai oi EIZO kai oi NEC ..

 

Orfeas .. ksanagirna tin kai pare mia alli .. Kai pes mas pali :P

Ean exei pali bleeding kai pixels klp klp .. Lew na min parw kan o8oni ..

 

CRT FTw .. Tzami einai i o8onoula m .. >_>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LG καλύπτει ή 7 ή 9 καμμένα pixel (δεν θυμάμαι ακριβώς) για οθόνες άνω των 19".

Βασικά το backlight bleeding είναι ένα πρόβλημα που λίγο πολύ όλες οι ΤΝ TFT έχουν, κάποιες λιγότερο κάποιες περισσότερο. Αν δεν σε ενοχλεί πολύ όταν βλέπεις video σε 16:9 τότε είσαι ok. Αν θες όμως μπορείς να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών της LG και να πεις ότι έχει πρόβλημα bleeding και ότι σε ενοχλεί πολύ κτλ. Θα στην αλλάξουν. Εαν στο service σου πουν ότι δεν θεωρείται κατασκευαστικό πρόβλημα να ισχυριστείς έντονα το αντίθετο. ΕΙΝΑΙ κατασκευαστικό πρόβλημα και πρέπει να στην αλλάξουν. Αλλά και πίσω στο κατάστημα που την αγόρασες να την πας και να πάρεις άλλη μάρκα, με περισσότερα ή λιγότερα χρήματα, πάλι μπορεί να έχεις πρόβλημα bleeding.

Εαν θέλετε την τέλεια οθόνη από 19" και άνω πρέπει να πληρώσετε πολλά! Είτε συμβιβάζεστε με τα ελλατώματα των φθηνών, είτε μένετε στις CRT. Πάντως εγώ, πέρα από το bleeding, είμαι κατευχαριστημένος: wide browsing, wide autocad, wide office, WIDE GAMING!!! Και γλύτωσα και ένα σωρό χώρο στο γραφείο μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω γιατι αλλα εχει αρχισει να μου λειπει η παλια μου 19''philips(tft) μου φαινοταν πιο καλη επανω στο γραφειο..λιγο υπερβολη μου φενεται η 22''..τι να πω?μπορει να είναι και συνήθειο..υπάρχει περίπτωση να βγουν και άλλα pixel ελατωματικα λογο αυτου του ενός;παντως αυτο το ένα δεν με ενοχλεί καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...