Προς το περιεχόμενο

LG 22'' L226WTQ-SF wide


orfeas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

orfeas, τι χρώμα είναι η οθόνη σου (για την 22'' L226WTQ μιλάμε πάντα) ;

Επειδή είδα ότι βγαίνει σε δυο εκδόσεις (silver και Black) και ότι επίσης έχουν διαφορά τιμής (κάτι που το παρατήρησα και σε άλλες).

Κατα τα άλλα θέλω και εγώ να την πάρω (έχω μια CRT Philips 107P4 17'' εδώ και 3,5 χρόνια και τα 'χει παίξει το φίλτρο μπροστά) αλλά φοβάμαι μήπως 22'' είναι πολλές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχη μπορει να σου φανει πολυ το 22'' αλλα μετα δεν υπαρχει περιπτωση να το μετανιωσεις...η δικη μου ειναι silver ο προμηθευτης που την πηρα δεν ειχε σε μαυρη(γιατι αυτη ηθελα) παντως και η silver μια χαρα είναι..η μαυρη νομιζω πρεπει να έχει λευκο stand που αυτο με χαλαγε λιγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε λες να προτιμήσω silver. Όπως είπα και πριν την βρήκα και σε μαύρο αλλά με μεγάλη διαφορά στην τιμή και δεν αξίζει..

 

Τελικά με τα καμένα pixel τι παίζει; Είναι πολύ...ενοχλητικά;

Σχετικά με τις επιδόσεις σε παιχνίδια και ταινίες; Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά πιστεύω καταλαβαίνεις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με ενα καμενο pixel δεν φενεται απολυτως τιποτα..και περισσοτερα να ηταν αν δεν ειναι στο ιδιο σημειο δεν το καταλαβαινεις..παντως τα καμενα pixel ειναι πολυ συχνο φενομαινο σχεδον σε ολες τις μαρκες.σε 22'' η εγγυηση της LG καλυπτει απο 9 και πανω..ταινιες και παιχνιδια αψογη λογο και του μικρου χρονου αποκρισης και λογο μεγεθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος της 22'' L226WTQ, μετά από μεγάλη ταλαιπορια και 11 ακυρώσεις παραγγελειών λόγο διαθεσιμότητας!!! Την πήρα τελικά 299ε :( αλλά τι να κάνουμε, είχα μείνει χωρίς οθόνη.

 

Drivers δεν μπορώ να βαλω, κάτι παθαίνει και όλο ακυρώνει την διαδικασία.

 

Έχω ένα προβληματάκι όμως, όταν βάζω να πάιξει μία ταινία σε foul screen μου χάνει frames και δεν έχει "καλή" ροή, καμιά βοήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος της 22'' L226WTQ, μετά από μεγάλη ταλαιπορια και 11 ακυρώσεις παραγγελειών λόγο διαθεσιμότητας!!! Την πήρα τελικά 299ε :( αλλά τι να κάνουμε, είχα μείνει χωρίς οθόνη.

 

Drivers δεν μπορώ να βαλω, κάτι παθαίνει και όλο ακυρώνει την διαδικασία.

 

Έχω ένα προβληματάκι όμως, όταν βάζω να πάιξει μία ταινία σε foul screen μου χάνει frames και δεν έχει "καλή" ροή, καμιά βοήθεια?

 

και εγω ενδιαφεριμαι για την ιδια κατι αλλο που πρεπει να προσεξουμε για την συγκεκριμενη? με το προβληματακι που λες μονο στις ταινιες οχι σε παιχνιδια? η εγγηυση ειναι 5 πιχελ?

 

και κατι τελευταιο αυτη πως τη βλεπετε? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168582

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ήρθε και η δική μου 226WTQ-SF και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Πατώντας το κουμπί f-ENGINE το normal, το text και το movie τα διαλέγω πατώντας το κουμπί auto/set...Όταν όμως διαλέξω το το user πατώντας set μπαίνει μέσα στο menu για να αλλάξω τις ρυθμίσεις του user mode και πρεπει να πατήσω save->yes για να το επιλέξω. Δεν υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος τρόπος για να μεταβαίνω από το user στο normal??? Επειδή στο user εχω brightness 10 για το βράδυ και στο normal 55 για την ημέρα ετσι ώστε να εναλλάσομαι μεταξύ τους γρήγορα. ααα επίσης γράφει ότι το firmware είναι το 1,90 και έχει κατασκευαστεί Σεπτέμβριο 2007...Είναι από τις καινούριες παραλαβές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...