Προς το περιεχόμενο

LG 22'' L226WTQ-SF wide


orfeas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σβήσε το monitor, κράτα πατημένο το πλήκτρο "menu" στην οθόνη και άναψέ την. Μόλις ανοίξει, άσε το πλήκτρο και μετά από λίγο πάτα το και θα σου βγάλει ένα "κρυφό" μενου που θα γράφει διάφορα, μεταξύ των οποίων το firmware version..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την "οθονούλα"..Θα ήθελα να σας παραθέσω κάποιες photo για σύγκριση με την παλιά μου Viewsonic VX2025wm η οποία φορούσε P-MVA 20".

post-34458-12906295207_thumb.jpg

post-34458-129062952094_thumb.jpg

post-34458-129062952098_thumb.jpg

post-34458-1290629521_thumb.jpg

Είναι στις ίδιες ρυθμίσεις όσον αφορά contrast/brightness, στην LG έχω κάνει calibrate(αν βέβαια έχει γίνει σωστά με το μάτι), ενώ στην Viewsonic τα χρώματα είναι εργοστασιακά. Περίμενα να δω μεγαλύτερες διαφορές αλλά έμεινα πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση/τιμή της LG. To μόνο που θα μπορούσα να πω είναι οι γωνίες θέασης στον κάθετο άξονα. Εκεί δεν τα πάει και πολύ καλα. Και κάτι άλλο...Το movie mode στο f-ENGINE σας αρέσει???Είναι πολύ περίεργα τα χρώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στις 22" παρ'ότι είχα πολύ καλή 20άρα μόνο και μόνο επειδή με κούραζε. Με την 22" έχω την ίδια ανάλυση 1680*1050 και την έχω βάλει πλέον πολύ πιο μακριά. Έχει ένας φίλος μου μία Acer 22" και είδα ότι με βόλευαν πιο πολύ αυτές οι ίντζες και εφόσον όλες οι 22" είναι ΤΝ πήρα μία από τις πιο φθηνες. Με την 22" κάθομαι πλέον 65-75cm μακριά, ενώ με την 20" καθόμουν 50-60cm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι τι βολεύει τον καθένα η υπάρχει ψιλοστανταρτ απόσταση για κάθε οθόνη. Αν ναί πχ ποιά είναι η ιδανική απόσταση να κάθεται κάποιος για 22αρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτική οθονούλα η LG L226WTQ!!!!

3 μέρες τώρα και έχω ενθουσιαστεί! Ούτε καμμένα πίξελ, ούτε ελλατωματικός οπίσθιος φωτισμός (ίσως να είμαι και ιδιαίτερα τυχερός)!!!

Απλά άψογη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...