Προς το περιεχόμενο

turbox iron vn75-225


darkthan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 212
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τοτε προσεξε μηπως ο Karnival Sin, για πραγματα που τον ρωτας οπως τι score βγαζει στο 3dmark06 σου πει κανα εξωφρενικο νουμερο, μονο και μονο για να υποστηριξει το πλαισιο!

 

Υπαρχουν μνημες που βγαζουν 5.9, αλλα οχι σε συστηματα santa rosa που υποστηριζουν μεγιστη ταχυτητα στα 667Mhz

Γιαυτο την κινηση του Κarnival την θεωρω <<καπως>> (εφοσον δεν μου εχει απαντησει ακομα αν το αποτελεσματα του ειναι πλαστο), καθως εκανε εγγραφη στο forum μονο και μονο για να παραπλανησει υποψηφιους αγοραστες προς οφελος του μαγαζιου πλαισιο

 

Οσον αφορα εσενα, το πιο συνηθισμενο ειναι το windows experience score να σου βγαλει περιπου 4.8 βαθμο στη ram. Γιατι σου βγαζει τοσο χαμηλο δεν ξερω. Ισως γνωριζει ο karnival, καθως πιο πανω ειπε οτι με τους καταλληλους drivers γινετε.

 

Φίλε μου cxmgp κάνεις κάποιο λάθος έχω το ίδιο μοντέλο και πιστεύω ότι αν το ρυθμήσεις σωστά το laptop με drivers τότε θα σου δώσουνε οι μνήμες 5.9 όπως παρακάτω στη εικόνα..

 

Ειμαστε ολοι αυτια! να μαθουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτε και το δικο μου Windows Experience Score

Σας ριχνω στο νερο :P :p :P

 

 

fnmnimyijigtzthymmwo.jpg

 

How to Change your Windows Experience Index ( WEI Score )

http://www.vistaheads.com/forums/windows-vista-how-tos-tutorials/18352-vistaheads-tip-6-how-change-your-windows-experience-index-wei-score.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήρανε σήμερα απο το πλαίσιο και μου είπαν οτι δεν γίνετε να το πάρω με

vista bussines x64 (όπως το παρήγγειλα ) γιατί δεν υπάρχουν drivers!!!!και να μου το κάνουν εκατάσταση με 32bit.. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::-D:-D:-D

 

το καλύτερο όταν τους ρώτησα για πιά συσκευή δεν έχουν χ64 drivers

μου απάντησαν για την μνήμη

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

 

ούρεεεεεεεεε

 

συνεχιζω...

αφού λοιπον τους είπα να βάλουν vista bussines 32 bit για να το πάρω έγινε το καταπληκτικό..

 

με πήραν πάλι τηλέφωνο και μου είπαν οτι με 4gb Βγάζει μπλε οθόνη !!!!

και αν ήθελα να το πάρω με 2gb!!!!

 

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΚΥΡΩΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ..

ΠΕΡIΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ..

τι να πώ...

έλλεος πιά!

 

καλά ρε παιδιά ακόμη ασχολείστε με το συγκεκριμένο λαπτοπ και την μνήμη του?

:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο την "αναφορα μηνυματος" που εκανα για το ποστ του Karnival Sin και συγκεκριμενα για την πλαστη εικονα που παρουσιασε στο windows experience score, με σκοπο την εξαπατηση και την διαφημιση υπερ του πλαισιου ... θελω να ευχαριστησω το moderator paredwse, που εσβησε την πλαστη εικονα του Karnival Sin.

 

Ενεργειες παραπληροφορησης δεν πρεπει να εχουν θεσhι στην κοινοτητα μας, γιατι ετσι χανεται η αξιοπιστια του forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν το πιστεύω..έχω μείνει χαζός. Σοβαρά μιλάτε? Μπήκε στον κόπο το παληκάρι να παίξει photoshop? χαχαχα θεός. Προσκυνάω. Τέσπα το laptop μετά από μία βδομάδα εμφανίζει τα εξής:

 

1)Δεν μπαίνει σε sleep όταν είναι στη μπαταρία

2)Από cold boot κάνει γύρω στο ένα λεπτό να φτάσει στο POST

3)Έχει ένα καμμένο pixel και light bleeding στο κάτω μέρος της οθόνης

4)Ανά 2-3 restarts εξαφανίζεται το mouse (!)

5)Το fingerprint reader δεν δουλεύει (έχει χτυπήσει ο driver του στα Vista αλλά δεν έκαναν τον κόπο να το τσεκάρουν)

6)Το γλωσσίδι που ασφαλίζει την οθόνη καθώς και το πλαστικό κάτω από το Power button είναι πετσικαρισμένα

 

Μπορεί εγώ να είμαι κουλος, μλκς και λοιπά, μπορεί και τα μισά από αυτά που δεν δουλεύουν να μπορώ να τα φτιάξω, αλλά δεν γουστάρω όταν μου το πουλάς 13 κατοστάρικα και μου το βάζεις δίπλα στα Toshiba. (και με υποχρεώνεις να βάλω και τα Vista που έχεις κάνει install με δύο κλικ).

 

Πάω για επιστροφή. I'll keep you posted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι photoshop! κοιτα σε προηγουμενο Post μου, πως γινεται να αλλαξεις το windows experience score και κοιτα πως το δικο μου βγαζει 9, ενω το μεγιστο αυτη τη στιμη ειναι 5,9 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σε όλους...

Μόλις σήμερα έλαβα και εγώ το συγκεκριμένο laptop από το πλαίσιο.

Υπάρχει περίπτωση να βρώ κάπου drivers για XP ή έστω πιο πρόσφατους drivers για τα Vista ;

Στο site της Vestel δεν βρήκα τίποτα... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά,

 

διαβάζω καιρό to forum. Σκεφτομαι σοβαρά για το TurboX-Iron αλλά μια καλά μια άσχημα τα λέτε!!!

 

Τελικά αξίζει; Δεν είμαι αρχάριος, προγραμματιστής είμαι αλλά θέλω να παίζω και κανα παιχνιδάκι. Το θέμα είναι δεν θέλω να μου σπάσει τα α#@$ια για να το κάνω να δουλέψει και να μετανιώσω την ώρα και την στιγμή που το αγόρασα!

 

Σκέφτομουν να έπερνα και τα 2 χρόνια έξτρα εγγύηση.

 

Όσο για την θερμοκρασία, αν πάρω από τις βάσεις για λαπτοπ με τα ανεμιστηράκια για να μην ανεβάζει θερμοκρασία θα βοηθάει, ή θα μου ξεκουφάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λαπτοπ αυτα ειναι καλα αλλα ειναι πολλυ δυσκολο να βρεθουν οδηγοι συσκευων δοκιμασε να κατευασει απο το sait της clevo clevo.co.tw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα και καλο μηνα!

Εχω μια βδομαδα περιπου που αγορασα το συγκεκριμενο laptop και μπορω να πω οτι με εχει ευχαριστησει

στο επακρο! (προς το παρων τουλαχιστων...)

Μου δουλευουν ολα αψογα και ταχυτατα.

2 πραγματα ομως με εχουν εκνευρισει ομως.. 1ον το bios με το σκατοsplash screen του πλαισιου

και 2ον το οτι σε cold boot καθομαι και φτιαχνω καφε μεχρι να αναψει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα το 0.26 bios της vestel.

Το περασα και η αληθεια ειναι οτι διορθωνει πολλα προβληματα.

Το link :

http://peristyle.free.fr/_Drivers/Portables/Vestel/DJR154S/

 

Παντα με δικη σας ευθυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε κακουνα το βιος δουλευει μια χαρα!

ερωτιση..εχω βαλει τα βιστα τα 64 κ ενω ολα τα drivers δουλεουν κανονικα το vestel mobile utilities δεν υπαρχει για 64 βιτ με αποτελεσμα να μην μπορω να ανοιξω το bluetooth.εαν δοκιμασω να βαλω το 32 βιτ τοτε πεφτει το συστιμα.εχουμε καποια λυση σ αυτο το προβλιμα?καποιο λινκ....ειναι κριμα 64βιτος επεξεργαστης να δουλευει με 32 λειτουργικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ BIOS ΤΗΣ VESTEL ΑΠΟ ΤΟΝ KAKOUNA ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΩΡΑ ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...