Προς το περιεχόμενο

New Creative Zen


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλά αυτό το ατέλειωτο τσίκι-τσίκι του pad μέχρι να φτάσεις στο τριακόστό συγκρότημα, είναι μαζοχισμός.

 

αν εννοεις αυτο που καταλαβα μπορεις να απενεργοποιησεις τον ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Όχι μωρέ. Απλά κάνεις πολλά χρόνια παρέα με τη Sony.

 

Πέρα από την πλάκα, το jog dial ήταν ένας καλός συμβιβασμός.

Αλλά νομίζω ότι δεν είχε αυτό το έξτρα μαγικό touch του touch wheel, όπου "αντιλαμβάνεται" τις προθέσεις σου όσον αφορά την ταχύτητα της πλοήγησης ανάμεσα στις επιλογές.

 

punky, λες γι' αυτό να το καταργήσανε; Καμμία πατεντο-μήνυση της Sony; Κρίμα πάντως, εγώ είχα βολευτεί πολύ καλά με αυτό. Τελευταία που έπεσε στα χέρια μου ένα Nano* V, νόμιζα ότι είμαι κουλός!

 

 

 

*Zen V τελικά, έμπλεξα τα μπούτια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να πω, εικασία θα είναι. Αλλά από την άλλη αυτή η ιστορία με τι πατέντες και τις μηνύσεις, είναι πάντα απρόβλεπτη.

 

Δεν ξέρω μωρέ. Σήμερα έπαιξα λίγο με ένα Sony που είναι υποτίθεται ο ανταγωνιστής του Nano. Πολύ ελαφρύ, καλό design, καλύτερη οθόνη από το Nano, καλύτερο ήχο (το είχα δοκιμάσει παλιότερα). Αλλά το μενού απλά, δεν.

Τουλάχιστον για μένα που ακούω ώρες μουσική καθημερινά, το κομμάτι αλληλεπίδρασης με τη μηχανή έχει πολύ σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να πω, εικασία θα είναι. Αλλά από την άλλη αυτή η ιστορία με τι πατέντες και τις μηνύσεις, είναι πάντα απρόβλεπτη.

 

Δεν ξέρω μωρέ. Σήμερα έπαιξα λίγο με ένα Sony που είναι υποτίθεται ο ανταγωνιστής του Nano. Πολύ ελαφρύ, καλό design, καλύτερη οθόνη από το Nano, καλύτερο ήχο (το είχα δοκιμάσει παλιότερα). Αλλά το μενού απλά, δεν.

Τουλάχιστον για μένα που ακούω ώρες μουσική καθημερινά, το κομμάτι αλληλεπίδρασης με τη μηχανή έχει πολύ σημασία.

 

Εγώ είχα ένα ipod mini 4gb και το άλλαξα για ένα sony NWHD5 20 gb που το έχω 2 χρόνια. Ο λόγος ήταν κυρίως η μπαταρία που στο ipod ήταν 3-4 ώρες ενώ στο sony 15+ (αν έχεις playlists και δεν το σκαλίζεις πολύ) και σε αυτό το sony η μπαταρία αλλάζει πανεύκολα όπως σε ένα κινητό, οπότε με μια δεύτερη μπαταρία των 12 ευρώ έχω 30+ ώρες μακριά από τη μπρίζα. Τι να το κάνω το interface αν είμαι εξαρτημένος από τις μπρίζες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να πω, εικασία θα είναι. Αλλά από την άλλη αυτή η ιστορία με τι πατέντες και τις μηνύσεις, είναι πάντα απρόβλεπτη.

 

Δεν ξέρω μωρέ. Σήμερα έπαιξα λίγο με ένα Sony που είναι υποτίθεται ο ανταγωνιστής του Nano. Πολύ ελαφρύ, καλό design, καλύτερη οθόνη από το Nano, καλύτερο ήχο (το είχα δοκιμάσει παλιότερα). Αλλά το μενού απλά, δεν.

Τουλάχιστον για μένα που ακούω ώρες μουσική καθημερινά, το κομμάτι αλληλεπίδρασης με τη μηχανή έχει πολύ σημασία.

 

Είσαι σίγουρος ότι είχε πρόβλημα το μενού?

Μπορεί να μην ξέρανε καλά να το χειριστούν αυτοί που σου το έδειξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pantws kala ta ipod alla pisteyw oti ta exoyme kanei "theous".ektos apo ti sxediasi ti allo exoyn toso synarpastiko?to sygekrimeno tis creative oxi mono kanei ta idia lefta me to neo ipod nano kai exei tis idies xwritikotites alla exei sd slot kai pezei kai divx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti enoeis?sou xalase kai eixes provlima me to service?

 

Εννοώ την υποστήριξη σε firmware κυρίως. Το πρώτο nomad jukebox που έβγαλε το υποστήριξε πάρα πολύ καλά και κυκλοφόρησε πάρα πολλά firmware, αλλά όσο γρήγορα άρχισε να βγάζει καινούργια μοντέλα, άλλο τόσο τα ξεχνούσε και σταματούσε να τα υποστηρίζει. Για να μην συζητήσουμε για την άθλια υποστήριξη στις κάρτες ήχου. Πρέπει να είναι η πρώτη εταιρία που κυκλοφόρησε drivers επί πληρωμή.

Το wheel στο πλάι ήταν εξαιρετικό! Με δύο προσθήκες θα ήταν το τέλειο: Με ένα πάτημα προς τα μέσα να εκτελούσε λειτουργία enter και να είχε και μία λειτουργία "hyper scrolling", όπως το MX revolution της logitech. Αλλά πιστεύω ότι θα βγει κάτι τέτοιο σύντομα, μετά την επιτυχία του στο revolution.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wheel στο πλάι ήταν εξαιρετικό! Με δύο προσθήκες θα ήταν το τέλειο: Με ένα πάτημα προς τα μέσα να εκτελούσε λειτουργία enter και να είχε και μία λειτουργία "hyper scrolling"...

 

Το πάτημα προς τα μέσα λειτουργούσε ως enter, τουλάχιστον στο Jukebox 2. Για το 1, δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το νέο Creative Zen είναι φανταστικό!

 

Είμαι κι εγώ οπαδός της εν λόγω εταιρίας.. έχω το Creative Zen Micro (σε μαύρο χρώμα, 5 GB) από το Μάιο του 2005 και μέχρι σήμερα έχει αποδειχθεί ΣΚΥΛΟΣ με όλη τη σημασία της λέξεως... Το τι τούμπες έχει φάει σε μαρμαρα και παρκέ δεν λέγεται.. κι αυτό ακόμη αγέροχο! Τι να πω; Creative και πάλι Creative...

 

Μόνο η μπαταρία του έπεσε, αισθητά μετά τον πρώτο χρόνο, αλλά πήρα και 2η, κι από πέρυσι το καλοκαίρι είμαι με 2 μπαταρίες...

 

Όσο για την ποιότητα ήχουν, απλά ΚΟΡΥΦΑΙΑ...

 

Κάποτε είχα και τα EP-630 (ν' αγιάσει το e-shop που τα έφερνε) αλλά χάλασαν (δεν έπεζε το δεξί) κι αντί να μου τα αντικαστήσουν μου επιστρέψαν 35 ευρώ (ενώ τα είχα αγοράσει 25 ευρώ! δεν ξέρω πως έγινε αυτό) και τελικά πήρα τα Koss the Plug, αρκετά καλά κι αυτά.

 

Τώρα υπάρχουν τα EP-635 στο πλαίσιο, αλλά κάνουν 40 ευρώ και δεν τα δίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω και τα aurvana, αλλα για τωρα θα παρω τα 630. Ειχα δει τα 635 αλλα δεν μου αρεσε το καλωδιο τους (ειναι σαν διπλο;;; ή ειναι ιδεα μου; ) και για αυτο τα απεφυγα.. Και τα 630 ετσι θα ειναι? (ιιχ :? )

 

Προετοιμάζω το έδαφος για το ζεν :)

 

 

Και μια παρατήρηση: Ενώ στην πρώτη σελίδα στη φωτο, η διάταξη των κουμπιών είναι με το play ειναι πανω δεξια, στο βιντεακι το εχει κατω δεξια.. ??? Στο σαιτ της creative το εχουν σωστα παντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...