Προς το περιεχόμενο

ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΤΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ


palamosteliaro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσαν στα χέρια μου αυτά τα 3 screenshots (δεν ειναι απο τον δικό μου υπολογιστή)

 

http://www.box.net/shared/zr4crj0m8n

 

Οπου φαίνεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι χρήστες (φοιτητές) του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου ανεβάζει μέσω torrent παράνομα ταινίες.

 

Στην πρώτη ανεβάζει το "Δρόμος" με την Δήμητρα Ματσούκα (Τα καμάρια μου...)

Στην δεύτερη ανεβάζει μια ταινία πορνό (Άχ τα καμάρια μου)

και στην τρίτη ανεβάζει ταινία με τον Goofy (δεν την παλεύουν τα καμάρια μου)

 

Ποικίλης ύλης το περιεχόμενο των δίσκων του πολυτεχνείου το οποίο ανεβαίνει (και με υψηλές ταχύτητες).

Διαβάστε στους peers τις ip adresses. Όσες λήγουν σε ntua.gr είναι προφανώς του Πολυτεχνίου.

 

Με αυτό το ποστ λοιπόν θέλω να γνωστοποιήσω και να καταδικάσω το γεγονός ελπίζοντας ότι κάτι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνεσαι φίλε μου ότι αυτοί είναι κυρίως φοιτητές που μένουν στις εστίες όπου έχουν δωρεαν internet με 10Μb δίκτυο?? up/down όχι βλακείες..

 

Οι υπολογιστές που είναι μέσα στο ίδρυμα σπανίως κάνουν τέτοια δουλεια και κυρίως από pclab που πάμε οι φοιτητές με τους δίσκους μας...

 

Επίσης θεωρώ τον τίτλο για το μετσόβιο προσβλητικό και τελείως λάθος. Πρέπει να ξέρουμε πριν μιλήσουμε και σχολιάσουμε κάτι με αυτόν τον τρόπο.

(ναι προσβλήθηκα... θέλει κανείς τίποτε???? λολ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς που είναι το πρόβλημά σου.

 

Διαμαρτύρεσαι διότι υπάρχει διακίνηση "παράνομων" δεδομένων μέσω ενός κρατικού πανεπιστημίου("φορέα") , ή γιατί θεωρείς ότι κατασπαταλάται μέρος της ικανότητας διαμεταγωγής του δικτύου του Ε.Μ.Π., η οποία προοριζόταν αρχικά για να καλύπτει εκπαιδευτικές και ερευνητικές ανάγκες; Η μήπως για κάποιον άλλο λόγο που δε μου έρχεται στο μυαλό;

 

Όσο αφορά το πρώτο, θα συμφωνούσα εν μέρει, αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει να είναι δυνατή η ανταλλαγή κάθε είδους μη "παράνομης" πληροφορίας.

 

Για το δεύτερο, να είσαι σίγουρος οτι φτάνει για όλους :P. Επιπλέον δεν πιστεύω οτι παρεμποδίζεται ούτε η εκπαιδευτική ούτε η ερευνητική διαδικασία.

 

_-Cheers-_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσαν στα χέρια μου αυτά τα 3 screenshots (δεν ειναι απο τον δικό μου υπολογιστή)

 

http://www.box.net/shared/zr4crj0m8n

 

Οπου φαίνεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι χρήστες (φοιτητές) του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου ανεβάζει μέσω torrent παράνομα ταινίες.

 

Στην πρώτη ανεβάζει το "Δρόμος" με την Δήμητρα Ματσούκα (Τα καμάρια μου...)

Στην δεύτερη ανεβάζει μια ταινία πορνό (Άχ τα καμάρια μου)

και στην τρίτη ανεβάζει ταινία με τον Goofy (δεν την παλεύουν τα καμάρια μου)

 

Ποικίλης ύλης το περιεχόμενο των δίσκων του πολυτεχνείου το οποίο ανεβαίνει (και με υψηλές ταχύτητες).

Διαβάστε στους peers τις ip adresses. Όσες λήγουν σε ntua.gr είναι προφανώς του Πολυτεχνίου.

 

Με αυτό το ποστ λοιπόν θέλω να γνωστοποιήσω και να καταδικάσω το γεγονός ελπίζοντας ότι κάτι θα γίνει.

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιό είναι το πρόβλημα σου εσένα τώρα.Όταν σου δείνει κάποιος ιντερνετ έχεις δικαίωμα να το κάνεις ότι θες.Ας βάζαν block από το πανεπιστήμιο αν δεν ήθελαν να συμβεί αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, @topic_starter είμαστε σοβαροί τώρα ? Και εσύ προς τί "κόπτεσαι" ? Και μάλιστα προσβάλλεις το Μετσόβιο Πολυτεχνείο, λέγοντας αρλούμπες για φοιτητές που κατεβάζουν torrents ? Ε καί ? Τί έγινε ? Μήπως να καλέσουμε το FBI ? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...