Προς το περιεχόμενο

The X-Files: The Game


pusher

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The X-Files: The Game

 

Το παιχνίδι είναι παλιό (1998) αλλά καλώς ή κακώς τώρα έχω την πρώτη επαφή με αυτό!

 

Ελπίζω να το έχουν παίξει και άλλα μέλη για να μου λύσουν μία (προς το παρόν) απορία. To password για το PC του πρωταγωνιστή σύμφωνα με πολλά sites είναι SHILOH. Δε φαίνεται όμως να δουλεύει για εμένα. Ούτε βρίσκω όμως κάποιο διαφορετικό. Περιμένω τη βοήθειά σας!

 

Και κάτι τελευταίο. Αυτό το είδος game play για εμένα είναι πρωτόγνωρο. Υπάρχουν και άλλα παιχνίδια αυτού του τύπου; Ποιες είναι οι τελευταίες κυκλοφορίες του είδους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το password που αντιμετώπιζα ξεπεράστηκε. Κάνοντας δεξί κλικ στο "O" της λέξης WELCOME που εμφανίζεται στην οθόνη του PC μπορεί να μπει κανείς χωρίς κωδικό! Δυστυχώς όμως το παιχνίδι κολλάει κάπου στην αρχή του 6ου CD και δεν πολυκυκλοφορεί και στο διαδίκτυο για να βρεθεί εύκολα λύση...

 

Το παιχνίδι απαιτεί τη λήψη αποφάσεων και παίζει κανείς κάνοντας κλικ σε μία λίστα από επιλογές. Ψάχνοντας βρήκα ότι το είδος αυτό ονομάζεται point-and-click adventures. Ποια είναι τα πιο γνωστά παιχνίδια του είδους και ποια τα πιο πρόσφατα;

 

opozit θα ρίξω μια ματιά στα παιχνίδια που προτείνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File ti mou thimises tora? To paixnidi to exo termatisei 5-6 fores. Thimamai analoga me tis epiloges pou kaneis mesa sto paixnidi edeixne kai diaforetiko videaki sto telos. To eixa parei tote pou eixe vgei. Telika to edosa se ena filo gia na mi paizo allo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Λοιπόν, για πείτε καμιά ιδέα γιατί δεν ξεκινάει το install. Windows 7 x86, όλα τα driver κομπλέ.

Δοκίμασα ρυθμίσεις συμβατότητας, εκτέλεση ωσάν διαχειριστής, συνδυασμό, εκτέλεση από dosbox, παπάρια.

 

Είτε από το autorun είτε από το setup.exe, κάνει γκρουκρου, κρατάει 2 διεργασίες στον manager και δεν κάνει απολύτως τίποτα.

Από DOSbox δεν παίζει γιατί θέλει μόνο από Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Point-and-click-adventures

SYBERIA 1 & 2

STILL LIFE 1 & 2

RETURN TO MYSTERIOUS ISLAND

THE LONGEST JURNEY

BLACK MIRROR

 

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ADVENTURES

FULL THROTTLE

GRIM FANDANGO

MYST (αν αντέχουν τα νεύρα σου για υπερδύσκολα puzzles)

BROKEN SWORD

 

ALL TIME CLASSICS

DAY OF THE TENTACLES

SECRET OF THE MONKEY ISLAND 1 & 2

SIMON THE SORCERER 1 & 2

BENEATH A STEEL SKY

 

Ιδίως τα τελευταία μη τα σνομπάρεις επειδή δεν είναι 3d και έχουν καρτουνήστικη εμφάνιση.

Έχουν τρομερό σενάριο, χιούμορ, αξιολάτρευτους χαρακτήρες και θα σου δώσουν μια αξέχαστη εμπειρία αν ασχοληθείς μαζί τους.

Επειδή είναι παλιά παιχνίδια ίσως να χρειαστείς το SCUMMVM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για πείτε καμιά ιδέα γιατί δεν ξεκινάει το install. Windows 7 x86, όλα τα driver κομπλέ.

Δοκίμασα ρυθμίσεις συμβατότητας, εκτέλεση ωσάν διαχειριστής, συνδυασμό, εκτέλεση από dosbox, παπάρια.

 

Είτε από το autorun είτε από το setup.exe, κάνει γκρουκρου, κρατάει 2 διεργασίες στον manager και δεν κάνει απολύτως τίποτα.

Από DOSbox δεν παίζει γιατί θέλει μόνο από Windows.

http://www.gamefaqs.com/boards/37002-the-x-files-game/55691666

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

micos, το παλικάρι άνοιξε το θρεντ πριν 3 χρόνια, εγώ απλώς το ξέθαψα γιατί είναι σχετικό με το πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Υπάρχει ήδη εκτενές και πανέμορφο thread για adventure games.

 

Τούφα, ευχαριστώ, αλλά το πρόβλημά μου είναι πως δεν το κάνει καν install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μήπως ευθύνεται κάποιο firewall ή antivirus που το κόβει; Ή ίσως είναι προβληματικό το CD-drive/ το cd;

Εγώ θα δοκίμαζα να τρέξω το install και από κάποιο Virtual machine (πχ Virtual PC με το Windows XP mode ή VMWare Player με Windows XP Pro SP3 ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...