Προς το περιεχόμενο

αξιζει αυτη η υδροψυξη??? plz help me!!


deenoo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω εναν AMD 3000+ και θελω να βαλω την εξης υδροψυξη:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/LiquidCooling/Products_Spec.aspx?ProductID=2341&ProductName=3D%20Galaxy%20II

αξιζει????

 

αυτη την στιγμη εχω την ψυκτρα

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808002

 

 

 

τι μου προτινετε???

το κοστος της υδροψυξης ειναι 100 ευρω μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα οχι εκτος και εαν θελεις να πειραματιστεις...

Εκτος απο αυτο εαν πας για υδροψυξη καλυτερη αποδοση/φθηνοτερο κοστος θα εχεις με ξεχωριστα κομματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υδροψυξη θα βαλεις αν:

1)Θες να πας οσο πιο ψηλα γινεται τον επεξεργαστή σου χωρις να ανακατευτεις με DI κλπ

2)Σου σπαει τα @@ ο θορυβος απο τα φουρφουρια της cpu/vga/chipset και οι after market αεροψυκτρες δε σε καλυπτουν

3)Εισαι εφετζης και γουσταρεις να βλεπεις σωληνακια και φωσφοριζε νερα :-P

 

Αν εισαι στη κατηγορια 1 ή 2 εχει καλος....αν εισαι στη 3 τοτε εχεις σοβαρο προβλημα και πρεπει να αρχισεις να βγαινεις λιγο εξω γιατι αρχιζεις να ερωτευεσαι το pc σου :D

 

Στο θεμα custom ή ετοιμο συστημα εννοειται οτι το custom κερδιζει σε ολα τα σημεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα θελω να κανω αθορυβο το pc μου

(και.... οχι δεν ερωτευτικα το pc μου, οχι ακομα....)

το κοστος για custom ειναι μεγαλο,

η gigabyte μου βγαινει 100 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The second negative has to be the noise levels this kit creates. An air-cooled system will make just as much noise as this kit does. The pump is resonating a lot and next to that the radiator fan is even at it's lower possible setting audible as well. Set at high... well let me just state I would not use that high setting at all. So that's definitely something you need to keep in mind if you are an audiophile.

 

πηγη: 3D Galaxy II & Blue Eye Water cooling review @ guru3d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλό μάπα μου φαίνεται της giga πήγαινε σε custom και με τα απλά κομμάτια ένα 150 minimun σε καλύπτει και θα σε βγάλει και πολύ καλύτερα σε θερμοκρασίες από έτοιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...