Προς το περιεχόμενο

Ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα?


Rose_mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι ειναι μιτινγκ"οπως λεμε μερεμετι??

 

Χαχαχαχαχ! :-P Δεν πιστεύω να μας δουλεύεις, έτσι....

 

Οκ δύο-τρεις παρατηρήσεις από εμένα.

-Αυτό με το meeting - μυρίζει βρωμοδουλειά. Θα μπορούσε όμως να είναι και με φίλους πχ και να πίνει μπύρες.

-Πως και είσαι μεγαλύτερη?

-Μήπως μπαίνει και το θέμα "μαμά" στη μέση? Εννοώ να παρεμβαίνει πολύ στη σχέση σας...

-Πως ήσασταν οικονομικά ο καθένας (ή η οικογένεια του) πριν το γάμο?

-Από εμφάνιση πως πάτε οι δυό σας. Θα πρέπει και εσύ να του ξυπνάς το ενδιαφέρον, το ίδιο όπως και πριν το γάμο.

-Παιδιά δεν υπάρχουν επειδή δεν το κυνηγήσατε, ή επειδή απλά δεν ήρθαν?

-Επίσης, ο άντρας σου που βρίσκεται τώρα?

 

Πάντως όσο δεν υπάρχουν τα παιδιά, οι λύσεις είναι περισσότερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
για να καταλαβαιτε τι ενοω προχτες που ελειπε και η μαμα απ το σπιτι ειπα να του κανω μια εκπληξη.αγορασα λουλουδια,μαγειρεψα το αγαπημενο του φαγητο(σουτζουκακια σμηρναιικα,συνταγη της μαμας),αναψα κερια,ανοιξα κρασι ακριβο ντυθηκα "αναλογα"κ τον περιμενα να γυρισει απ την οικοδομη.αλλα εκεινος αργουσε κ ετσι τον πηρα τηλεφωνο να δω που ειναι και μου ειπε οτι δεν μπορει να μου μιλησει τωρα γιατι ειναι σε μιτινγκ,και ερχομαι τωρα να σας ρωτησω,"τι ειναι μιτινγκ"οπως λεμε μερεμετι?και τι σοι μερεμετι γινεται 10 το βραδυ?μηπως αυτο πρεπει να με βαλει σε υποψιες?

 

Παω στοιχημα οτι ειπε ψεματα. Τον ειδα στο Il Tramonto, εκείνο το απόγευμα, έτρωγε αστακό.

 

Θυμάμαι μου εκανε εντυπωση γιατι δεν ειχε βγαλει τα ρουχα που σοβατιζε στη δουλεια, τωρα it makes sense.

 

Btw ηταν με μια ξανθια, βολικη την ελεγες, αρκουδα οχι.

 

εγω ειμαι 28 κ ο συζηγος μου 26 δεν εχουμε ακομα παιδια ομως

 

Λογικο αν δεν εχετε δοκιμασει το μερεμετι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε παπια,το θεμα της ηλικιας ειναι μια προληψη που υπηρχε παλιοτερα κ εμας δεν μας επιρεαζει,οσο για τη μαμα μου δεν νομιζω οτι μας δημιουργει προβλημα,ειναι σαν να μην υπαρχει μεσα στο σπιτι.οικονομικα ειμαστε καλα μπορω να πω,ειχα εγω το σπιτι εχει και ο νοντας τη δουλεια του κ κατι οικοπεδακια στη σαλαμινα,παραπονο δεν εχω.απο εμφανιση οπως ειπα κ πριν δεν εχουμε αλαξει εγω προσπαθω ακομα κ μεσα στο σπιτι να ειμαι περιποιημενη κ ο νοντας δεν μπορω να πω τωρα τελευταια εχει αρχισει να προσεχει πιο πολυ την εμφανιση του,παιδια ακομα δεν θελουμε.αυτη τη στιγμη που σας γραφω ειμαι μονη,γιατι ο αντρας μου πηγε στη σαλαμινα να δει τους γονεις του.τι ενοεις οταν λες οτι οταν δεν υπαρχουν παιδια οι λυσεισ ειναι περισσοτερες?το θεμα του χωρισμου δεν θετεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη μου κανετε πλακα με αστακους ξανθιες κ φαντασματα.πραγματικα δεν νομιζω οτι με απατα αλλα ουτε κ οτι η μαμα επιτελει προβλημα στη σχεση μας.πειτε μου σας παρακαλω τι μπορει να προκαλει αυτη του τη συμπεριφορα κ τι μπορω να κανω για να του τραβηξω κ παλι το ενδιαφερον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Νώντας...

 

...Οικοδομή...

 

...Μάνα...

 

...Μερεμέτια...

 

Ή είσαι κάποιος που κάνει ωραία πλάκα ή είσαι πραγματικά απελπισμένη :)

 

Όπως και νάχει πολλή ελληνική ταινία ακούγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ μην το λες,και οι ελληνικες ταινιες μεσα απ τη ζωη ειναι βγαλμενες (χι χι)

περα απ την πλακα ομως εγω ανησυχω οτι κινδυνευει πραγματικα να διαλυθει ο γαμος μου αν δεν καταφερω να πλησιασω κ παλι τον συζηγο μου κ να αποκαταστηθει η σχεση μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φορα ρουχα οικοδομις και προτινε του να δοκιμασει τιποτα κιλοτακια σου για αρχη.

διωξται τη μαμα ΤΩΡΑ!!!!

εμενα ι γυναικα μου ειναι 5 χρονια μεγαλιτερη μου αλλα αυτο δεν ηταν ποτε προβλημα.

Νωντας..?

ο γαμος δεν σκοτωνει τον ερωτα εσεις σκοτωνεται το γαμο.

εμεις ειμαστε μαζι 7 χρονια εχουμαι και παιδι εχουμε περασει και φρικες σεξουαλικις ανομβριας αλλα κατα μεσο ορο κανουμε σεξ 15-20 φορες το μηνα.

 

εχω ξεχασει να γραφω ελληνικα... παι ειναι πια αποδεδιγμενω...ππφφφ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερεμετια εγω προσπαθω να του κανω αλλα αυτος ειναι συνεχεια κουρασμενος,σκεφτομαι να αποφανθω σε καποιον ειδικο γι αυτο το θεμα το οποιο ομως ειναι λεπτο κ δεν θα ηθελα να αναλυσω εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διωξται τη μαμα ΤΩΡΑ!!!!

 

 

η μαμα δεν ειναι προβλημα οπως εχω πει ηδη,ισα ισα που βοηθαει στις δουλειες κ δεν ενοχλει καθολου. αν ο αντρας μου ειχε προβλημα με τη μαμα δεν θα μου ειχε κανει κουβεντα εστω μια παραθεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, τι δουλειά κάνει ο άντρας σου στην οικοδομή και γίνονται και meeting;

 

ΥΓ. Έχω αρχίσει και εγώ να πιστεύω ότι πρόκειται για joke thread τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς μου τη δίνουν αυτά τα joke thread. Τα βρίσκω εξαιρετικά ανόητα και θλιβερά.

Όπως και 'να 'χει, ένα καλό σοβάτισμα ο Νώντας ο οικοδόμος θα στο κάνει :mrgreen:.

Πάμε για λουκέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως παίζει να είναι πλάκα, αλλά ας εκμεταλλευτούμε την ευκαιρία για να περάσουμε ένα πανανθρώπινο μήνυμα: ΟΧΙ οι μαμάδες στο σπίτι! Πού να σοβατίσεις με τη... μαμά στο σπίτι;

 

Επειδή ζητήθηκε:

1.. Aπόσπασμα από το ημερολόγιό ΤΗΣ:

 

Το Σάββατο το βράδυ τον βρήκα λίγο παράξενο.

Είχαμε πει να συναντηθούμε στο μπαρ για ένα ποτό.

Επειδή όλο το απόγευμα είχα βγει για ψώνια με τις φίλες μου, νόμιζα ότι ήταν εξ αιτίας μου…επειδή έφτασα στο ραντεβού λίγο καθυστερημένα.

Αυτός, όμως, δεν είπε τίποτα.

Η συζήτησή μας δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο και τότε του πρότεινα να πάμε σʼένα μέρος πιο ήσυχο και πιο ρομαντικό.

Ξεκινήσαμε για ένα ωραίο εστιατόριο, αλλά αυτός συνέχισε να είναι παράξενος.

Έδειχνε να είναι απών.

Προσπάθησα να τον διασκεδάσω χωρίς αποτέλεσμα.

Αναρωτιόμουν επίμονα αν ήταν δικό μου το φταίξιμο.

Τον ρώτησα αν ήταν εξ αιτίας μου και μου απάντησε πως εγώ δεν είχα να κάνω, αλλά δεν πείστηκα.

Στο αυτοκίνητο, καθώς γυρίζαμε σπίτι του είπα ότι τον αγαπούσα πολύ κι αυτός με αγκάλιασε ψυχρά, χωρίς να βγάλει άχνα.

Δεν μπορώ να εξηγήσω τη συμπεριφορά του, δεν είπε τίποτα,δε μου είπε ότι με αγαπάει κι αυτός…δεν ξέρω τι να πω, είμαι πολύ ανήσυχη!

Επιτέλους, φτάσαμε σπίτι. Τη στιγμή εκείνη ήμουν σίγουρη πως ήθελε να με αφήσει.

Προσπάθησα να του μιλήσω, εκείνος, όμως, άναψε την τηλεόραση κι άρχισε να παρακολουθεί αφηρημένα, βυθισμένος σε σκέψεις, σα να ήθελε να μου πει ότι όλα είχαν τελειώσει.

Στο τέλος παραιτήθηκα και πήγα για ύπνο.

Δε θα ʽχαν περάσει ούτε 10 λεπτά κι ήλθε κι αυτός στο κρεβάτι και με μεγάλη μου έκπληξη τον είδα να ανταποκρίνεται στα χάδια μου και κάναμε έρωτα αν και εξακολουθούσε να είναι απόμακρος.

Προσπάθησα να του μιλήσω για τη σχέση μας ακόμη μια φορά, για όσα είχαν συμβεί εκείνο το βράδυ αλλά τον έχει ήδη πάρει ο ύπνος.

Έβαλα τα κλάματα.

Έκλαιγα όλη νύχτα μέχρι που με πήρε και μένα ο ύπνος.

Είμαι σχεδόν βέβαιη πως σκεφτόταν κάποια άλλη.

Η ζωή μου είναι ένα μπάχαλο.

 

2.. Απόσπασμα από το ημερολόγιό ΤΟΥ:

 

Έχασε ο Π.Α.Ο.Κ. … αλλά τουλάχιστον γ..μησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...