Προς το περιεχόμενο

VIVODI CABLETV,ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ,ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ,VoIP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Vivodi Cable TV

 

Τι εξοπλισμό περιλαμβάνει το πακέτο:

  • Modem rooter Vood 452wireless (συνήθως)
  • Streaming Media Center Mcom A-100 (Συνδέεται δικτυακά με το rooter και προβάλει την εικόνα που λαμβάνει στην τηλεόραση & είναι τηλεχειριζόμενο).
  • Καλώδια συμπεριλαμβάνονται στις συσκευασίες, αλλά εάν η τηλεόρασή σας είναι μακρυά από το rooter θα χρειαστείτε μακρύτερο καλώδιο. Ο τεχνικός συνήθως δεν έχει μαζί του, καλό θα είναι να έχετε εσείς για να διαπιστώσετε εάν λειτουργεί η υπηρεσία όταν τοποθετηθεί.

 

Τι προσφέρει το πακέτο:

  • ADSL2+ σε ταχύτητα από 4 έως 20 Μbit download και 1024 upload (ανάλογος με το πόσο υποστηρίζει η περιοχή σας, το κέντρο της και η γραμμή σας)
  • 2 Τηλεφωνικές γραμμές Voip μορφής 211 11 (με απεριόριστες αστικές και υπεραστικές). Νομίζω ότι υποστηρίζεται και φορητότητα αριθμού. Υποστηρίζει αναγνώριση κλήσεων και ένα πολύ ωραίο σύστημα τηλεφωνητή μέσω email.
  • Τηλεόραση με δωρεάν και επί πληρωμή προγράμματα ή ταινίες. Η χρέωση των έξτρα επί πληρωμή επιλογών σας θα συμπεριλαμβάνονται στον μηνιαίο λογαριασμό σας. Τα προγράμματα τηλεόρασης που προβάλλονται ακολουθούν ένα συγκεκριμένο ωριαίο πρόγραμμα.
  • Οι ταινίες, τα ντοκιμαντέρ και τα τηλεοπτικά κανάλια είναι διαθέσιμα ανά πάσα ώρα και στιγμή.

 

Πόσο κοστίζει το πακέτο και τη διάρκεια έχει:

  • Για όσους είχαν κάνει αίτηση μέχρι 31/3/2007 το μηνιαίο κόστος θα είναι 33? όποτε και αν ενεργοποιηθεί. Για όσους έχουν κάνει από 31/3/2007 και μέχρι 1/8/2007 το μηνιαίο κόστος θα είναι 35? (για τις ημερομηνίες αυτού του πακέτου δεν είμαι και 100% σίγουρος). Και για όσους κάναν αίτηση από 1/8/2007 έως και 30/9/2007 45? το μήνα. Όσοι κάνουν αίτηση μετά της 30/9/2007 το μηνιαίο κόστος είναι 65? (θα βγάλουν και πάλι κάποια προσφορά, πιστεύω).
  • Το κόστος εγκατάστασης είναι στα 53,55? και το κόστος ενεργοποίησης είναι στα 60?. Αυτοί που είχαν κάνει αίτηση μέχρι 31/3/2007 δεν πληρώνουν το τέλος εγκατάστασης. Για τους υπόλοιπους νομίζω ότι πληρώνουν κανονικά τα πάντα (δεν παίρνω και όρκο).
  • Υπογράφετε συμβόλαιο 12 μηνών. Εάν διακόψετε νωρίτερα του ενός χρόνου το Cable TV θα χρεωθείτε με 59,5?.
  • Ο εξοπλισμός παρέχεται δωρεάν και σε περίπτωση διακοπής ή αλλαγής του πακέτου σύνδεσης θα πρέπει να επιστραφεί στην Vivodi. Σε περίπτωση βλάβης του εξοπλισμού αντικαθιστάτε από την Vivodi. Σε περίπτωση που ευθύνεστε εσείς πληρώνετε την ζημιά.
  • Μετά το τέλος των 12 μηνών παραμονής στο Cable TV το μηνιαίο κόστος θα είναι στα 65?. Πιστεύω πως αυτό δεν θα ισχύσει, ένας χρόνος είναι τεράστιο διάστημα για τις τηλεπικοινωνίες και όλο και κάποια άλλη προσφορά θα τρέχει.

 

Πόσο κοστίζουν οι υπηρεσίες (Ταινίες, Τηλέφωνο, κλπ):

  • Τα τηλεοπτικά κανάλια είναι δωρεάν. Τα κανάλια που συμπεριλαμβάνονται στο πακέτο είναι: Cable TV Promo, Discovery Science, Discovery Civilisation, Discovery Travel & Living, Euronews, France24, TVE International, Al Jazeera, Deutsche Welle TV, Fashion TV. Κανένα κανάλι δεν είναι Ελληνόφωνο ή προσφέρει Ελληνικούς υπότιτλους!
  • Οι πρώτης προβολής ταινίες κοστίζουν 4,99? (φαντάζομαι πως θα είναι με τον ΦΠΑ) και οι παλαιότερες 1,99?.
  • Τα πρόσφατα ντοκιμαντέρ 1,99? και τα παλαιότερα 0,99?.
  • Οι παιδικές ταινίες κοστίζουν 2,99?.
  • Οι "αισθησιακές" ταινίες 5,99? ! ("Αλμυρές" οι τσόντες :mrgreen: ). Από ότι είδα παρέχεται και γονικός έλεγχος.
  • Οι αστικές και υπεραστικές κλήσεις είναι δωρεάν και απεριόριστες, οι υπόλοιπες κλήσεις υπόκεινται στις εκάστοτε χρεώσεις της εταιρίας.
  • Στις δωρεάν υπηρεσίες συμπεριλαμβάνονται και ο τηλεφωνητής, αναγνώριση κλήσεων και αναλυτικός λογαριασμός.

 

Μερικές χρήσιμες διαπιστώσεις & πληροφορίες για το Cable TV:

  • Κανένας δεν μπορεί να σας υποσχεθεί σε ποια ταχύτητα θα συνδεθείτε. Μόνο ο τεχνικός μετά από επιτόπια μέτρηση της γραμμής σας η οποία δεν γίνεται πριν κάνετε την αίτηση. Υπάρχουν κάποια προγράμματα που δείχνουν την καθαρότητα της γραμμή σας και ίσως κάπως έτσι να υποθέσετε σε τι ταχύτητα θα χρονίσετε.
  • Μεγάλη σημασία στην ταχύτητα έχει η απόστασή σας που έχετε από το κέντρο της Vivodi που συνδεθείτε. Όσο μεγαλύτερη τόσο το χειρότερο. Επίσης δεν το γνωρίζετε πριν υπογράψετε την αίτηση.
  • Την ταχύτητα την μαθαίνετε την στιγμή που ο τεχνικός σας αλλάζει την γραμμή. Όσο κι αν προσπαθείτε να την μάθετε νωρίτερα δε νομίζω ότι θα το καταφέρεται.
  • Η Cable TV δεν επηρεάζεται από τη χρήση Internet (Download & Upload) ούτε συμβαίνει το αντίστροφο.
  • Το τηλέφωνο δεσμεύει από την γραμμή σας 192Kbps (2 γραμμές Χ 192kbps).
  • Η ταχύτητά σας μπορεί να μεταβληθεί προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο. Για παράδειγμα εάν το κέντρο σας αναβαθμιστεί θα ανέβει και η ταχύτητά σας, πάντα όμως μέχρι τα 20mbit upload και 1024 download. Αντίστοιχα εάν υποβαθμιστεί ή συμβεί οτιδήποτε άλλο (πάρα πολλοί συνδρομητές?) η ταχύτητά σας θα μειωθεί.
  • Οι χρεώσεις στις ταινίες είναι "αστείες". Σύντομα πιστεύω πως θα εναρμονιστούν με τις τιμές των Video Club. Το θετικό είναι ότι τις έχεις on demand και οποιαδήποτε στιγμή και ώρα της ημέρας. Οι ταινίες είναι με Ελληνικούς υπότιτλους και γενικά ότι δίνουν επί πληρωμή υποστηρίζετε με Ελληνικά.
  • Ο μέσος χρόνος αναμονής ενεργοποίησης της υπηρεσίας είναι οι 3 μήνες. Έχω δει και 6 μήνες (έτυχε σε μένα).
  • Εάν διαπιστώσετε καθυστέρηση ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης είναι να κάνετε μια βόλτα από τα γραφεία τους. Θα γλιτώσετε πάαααρα πολύ χρόνο σε τηλέφωνα και αναμονή. Επίσης το αίτημά σας θα προωθηθεί γρηγορότερα.
  • Σε περιπτώσεις τεχνικής υποστήριξης το τμήμα ανταποκρίνεται τηλεφωνικός, με σχετική καθυστέρηση, αλλά ανταποκρίνεται.

 

Προσωπική χρήση Cable TV:

  • Η γραμμή μου ενεργοποιήθηκε μετά από 6 μήνες. Είμαι κάτοχος Cable TV εδώ και 5 μέρες.
  • Η ταχύτητα είναι 14mbit Download και 1024 upload. O τεχνικός μου ανέφερε ότι το κέντρο μου υποστηρίζει μέχρι 16mbit. Οπότε είμαι ικανοποιημένος.
  • Το download και το upload δεν είναι ακόμα αντίστοιχα των ταχυτήτων που ανέφερα. Ο τεχνικός μου ανέφερε ότι θα χρειαστούν μια έως δύο εβδομάδες για λειτουργήσει στο 100% τις 100% η γραμμή μου. (Μάλλον αναβαθμίζονται κι αυτοί).
  • Η τηλεόραση παίζει υπέροχα και δεν είδα κανένα κόμπιασμα ότι δοκιμές και να έκανα! Η δοκιμή έχει γίνει σε μια αναλογική 4:3 32".
  • Η ποιότητα του τηλεφώνου είναι εξαιρετική!
  • Με πλήρες φορτίο (download) και όλες οι υπηρεσίες σε χρήση (2 Τηλέφωνα & Τηλεόραση) δείχνουν να μην αντιμετωπίζουν κανένα απολύτως πρόβλημα! Όλα λειτουργούσαν μια χαρά και με εξαιρετική ποιότητα.
  • Ο εξοπλισμός είναι λογικός. Λίγο ψεύτικο δείχνει το rooter και έχει ιδιαίτερο Menu.
  • Γενικά είμαι ικανοποιημένος για τα 33? που θα πληρώνω το μήνα. Εάν διορθωθεί και το θέμα της ταχύτητας του download όλα θα είναι τέλεια.
  • Θα ξανά έβαζα Vivodi και Cable TV? Ασφαλώς!

 

Ελπίζω να κάλυψα αρκετές απορίες, αλλά παράλληλα μπορεί και να δημιούργησα. Τα παραπάνω τα γράφω από ιδία πείρα ή κατόπιν συζητήσεων με τεχνικούς της Vivodi. Εάν κάποιος φίλος έχει αντίθετες πληροφορίες ή πιο ακριβείς ας με ενημερώσει ώστε να κάνω τις απαραίτητες διορθώσεις.

 

Υ.Σ. Sorry για τα τυχόν ορθογραφικά αλλά τα έγραψα πολύ σύντομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Vivodi Cable TV

 

Τι εξοπλισμό περιλαμβάνει το πακέτο:

  • Modem rooter Vood 452wireless (συνήθως)
  • Streaming Media Center Mcom A-100 (Συνδέεται δικτυακά με το rooter και προβάλει την εικόνα που λαμβάνει στην τηλεόραση & είναι τηλεχειριζόμενο).
  • Καλώδια συμπεριλαμβάνονται στις συσκευασίες, αλλά εάν η τηλεόρασή σας είναι μακρυά από το rooter θα χρειαστείτε μακρύτερο καλώδιο. Ο τεχνικός συνήθως δεν έχει μαζί του, καλό θα είναι να έχετε εσείς για να διαπιστώσετε εάν λειτουργεί η υπηρεσία όταν τοποθετηθεί.

 

Τι προσφέρει το πακέτο:

  • ADSL2+ σε ταχύτητα από 4 έως 20 Μbit download και 1024 upload (ανάλογος με το πόσο υποστηρίζει η περιοχή σας, το κέντρο της και η γραμμή σας)
  • 2 Τηλεφωνικές γραμμές Voip μορφής 211 11 (με απεριόριστες αστικές και υπεραστικές). Νομίζω ότι υποστηρίζεται και φορητότητα αριθμού. Υποστηρίζει αναγνώριση κλήσεων και ένα πολύ ωραίο σύστημα τηλεφωνητή μέσω email.
  • Τηλεόραση με δωρεάν και επί πληρωμή προγράμματα ή ταινίες. Η χρέωση των έξτρα επί πληρωμή επιλογών σας θα συμπεριλαμβάνονται στον μηνιαίο λογαριασμό σας. Τα προγράμματα τηλεόρασης που προβάλλονται ακολουθούν ένα συγκεκριμένο ωριαίο πρόγραμμα.
  • Οι ταινίες, τα ντοκιμαντέρ και τα τηλεοπτικά κανάλια είναι διαθέσιμα ανά πάσα ώρα και στιγμή.

 

Πόσο κοστίζει το πακέτο και τη διάρκεια έχει:

  • Για όσους είχαν κάνει αίτηση μέχρι 31/3/2007 το μηνιαίο κόστος θα είναι 33 όποτε και αν ενεργοποιηθεί. Για όσους έχουν κάνει από 31/3/2007 και μέχρι 1/8/2007 το μηνιαίο κόστος θα είναι 35 (για τις ημερομηνίες αυτού του πακέτου δεν είμαι και 100% σίγουρος). Και για όσους κάναν αίτηση από 1/8/2007 έως και 30/9/2007 45 το μήνα. Όσοι κάνουν αίτηση μετά της 30/9/2007 το μηνιαίο κόστος είναι 65 (θα βγάλουν και πάλι κάποια προσφορά, πιστεύω).
  • Το κόστος εγκατάστασης είναι στα 53,55 και το κόστος ενεργοποίησης είναι στα 60. Αυτοί που είχαν κάνει αίτηση μέχρι 31/3/2007 δεν πληρώνουν το τέλος εγκατάστασης. Για τους υπόλοιπους νομίζω ότι πληρώνουν κανονικά τα πάντα (δεν παίρνω και όρκο).
  • Υπογράφετε συμβόλαιο 12 μηνών. Εάν διακόψετε νωρίτερα του ενός χρόνου το Cable TV θα χρεωθείτε με 59,5.
  • Ο εξοπλισμός παρέχεται δωρεάν και σε περίπτωση διακοπής ή αλλαγής του πακέτου σύνδεσης θα πρέπει να επιστραφεί στην Vivodi. Σε περίπτωση βλάβης του εξοπλισμού αντικαθιστάτε από την Vivodi. Σε περίπτωση που ευθύνεστε εσείς πληρώνετε την ζημιά.
  • Μετά το τέλος των 12 μηνών παραμονής στο Cable TV το μηνιαίο κόστος θα είναι στα 65. Πιστεύω πως αυτό δεν θα ισχύσει, ένας χρόνος είναι τεράστιο διάστημα για τις τηλεπικοινωνίες και όλο και κάποια άλλη προσφορά θα τρέχει.

 

Πόσο κοστίζουν οι υπηρεσίες (Ταινίες, Τηλέφωνο, κλπ):

  • Τα τηλεοπτικά κανάλια είναι δωρεάν. Τα κανάλια που συμπεριλαμβάνονται στο πακέτο είναι: Cable TV Promo, Discovery Science, Discovery Civilisation, Discovery Travel & Living, Euronews, France24, TVE International, Al Jazeera, Deutsche Welle TV, Fashion TV. Κανένα κανάλι δεν είναι Ελληνόφωνο ή προσφέρει Ελληνικούς υπότιτλους!
  • Οι πρώτης προβολής ταινίες κοστίζουν 4,99 (φαντάζομαι πως θα είναι με τον ΦΠΑ) και οι παλαιότερες 1,99.
  • Τα πρόσφατα ντοκιμαντέρ 1,99 και τα παλαιότερα 0,99.
  • Οι παιδικές ταινίες κοστίζουν 2,99.
  • Οι "αισθησιακές" ταινίες 5,99 ! ("Αλμυρές" οι τσόντες :mrgreen: ). Από ότι είδα παρέχεται και γονικός έλεγχος.
  • Οι αστικές και υπεραστικές κλήσεις είναι δωρεάν και απεριόριστες, οι υπόλοιπες κλήσεις υπόκεινται στις εκάστοτε χρεώσεις της εταιρίας.
  • Στις δωρεάν υπηρεσίες συμπεριλαμβάνονται και ο τηλεφωνητής, αναγνώριση κλήσεων και αναλυτικός λογαριασμός.

 

Μερικές χρήσιμες διαπιστώσεις & πληροφορίες για το Cable TV:

  • Κανένας δεν μπορεί να σας υποσχεθεί σε ποια ταχύτητα θα συνδεθείτε. Μόνο ο τεχνικός μετά από επιτόπια μέτρηση της γραμμής σας η οποία δεν γίνεται πριν κάνετε την αίτηση. Υπάρχουν κάποια προγράμματα που δείχνουν την καθαρότητα της γραμμή σας και ίσως κάπως έτσι να υποθέσετε σε τι ταχύτητα θα χρονίσετε.
  • Μεγάλη σημασία στην ταχύτητα έχει η απόστασή σας που έχετε από το κέντρο της Vivodi που συνδεθείτε. Όσο μεγαλύτερη τόσο το χειρότερο. Επίσης δεν το γνωρίζετε πριν υπογράψετε την αίτηση.
  • Την ταχύτητα την μαθαίνετε την στιγμή που ο τεχνικός σας αλλάζει την γραμμή. Όσο κι αν προσπαθείτε να την μάθετε νωρίτερα δε νομίζω ότι θα το καταφέρεται.
  • Η Cable TV δεν επηρεάζεται από τη χρήση Internet (Download & Upload) ούτε συμβαίνει το αντίστροφο.
  • Το τηλέφωνο δεσμεύει από την γραμμή σας 192Kbps (2 γραμμές Χ 192kbps).
  • Η ταχύτητά σας μπορεί να μεταβληθεί προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο. Για παράδειγμα εάν το κέντρο σας αναβαθμιστεί θα ανέβει και η ταχύτητά σας, πάντα όμως μέχρι τα 20mbit upload και 1024 download. Αντίστοιχα εάν υποβαθμιστεί ή συμβεί οτιδήποτε άλλο (πάρα πολλοί συνδρομητές?) η ταχύτητά σας θα μειωθεί.
  • Οι χρεώσεις στις ταινίες είναι "αστείες". Σύντομα πιστεύω πως θα εναρμονιστούν με τις τιμές των Video Club. Το θετικό είναι ότι τις έχεις on demand και οποιαδήποτε στιγμή και ώρα της ημέρας. Οι ταινίες είναι με Ελληνικούς υπότιτλους και γενικά ότι δίνουν επί πληρωμή υποστηρίζετε με Ελληνικά.
  • Ο μέσος χρόνος αναμονής ενεργοποίησης της υπηρεσίας είναι οι 3 μήνες. Έχω δει και 6 μήνες (έτυχε σε μένα).
  • Εάν διαπιστώσετε καθυστέρηση ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης είναι να κάνετε μια βόλτα από τα γραφεία τους. Θα γλιτώσετε πάαααρα πολύ χρόνο σε τηλέφωνα και αναμονή. Επίσης το αίτημά σας θα προωθηθεί γρηγορότερα.
  • Σε περιπτώσεις τεχνικής υποστήριξης το τμήμα ανταποκρίνεται τηλεφωνικός, με σχετική καθυστέρηση, αλλά ανταποκρίνεται.

 

Προσωπική χρήση Cable TV:

  • Η γραμμή μου ενεργοποιήθηκε μετά από 6 μήνες. Είμαι κάτοχος Cable TV εδώ και 5 μέρες.
  • Η ταχύτητα είναι 14mbit Download και 1024 upload. O τεχνικός μου ανέφερε ότι το κέντρο μου υποστηρίζει μέχρι 16mbit. Οπότε είμαι ικανοποιημένος.
  • Το download και το upload δεν είναι ακόμα αντίστοιχα των ταχυτήτων που ανέφερα. Ο τεχνικός μου ανέφερε ότι θα χρειαστούν μια έως δύο εβδομάδες για λειτουργήσει στο 100% τις 100% η γραμμή μου. (Μάλλον αναβαθμίζονται κι αυτοί).
  • Η τηλεόραση παίζει υπέροχα και δεν είδα κανένα κόμπιασμα ότι δοκιμές και να έκανα! Η δοκιμή έχει γίνει σε μια αναλογική 4:3 32".
  • Η ποιότητα του τηλεφώνου είναι εξαιρετική!
  • Με πλήρες φορτίο (download) και όλες οι υπηρεσίες σε χρήση (2 Τηλέφωνα & Τηλεόραση) δείχνουν να μην αντιμετωπίζουν κανένα απολύτως πρόβλημα! Όλα λειτουργούσαν μια χαρά και με εξαιρετική ποιότητα.
  • Ο εξοπλισμός είναι λογικός. Λίγο ψεύτικο δείχνει το rooter και έχει ιδιαίτερο Menu.
  • Γενικά είμαι ικανοποιημένος για τα 33 που θα πληρώνω το μήνα. Εάν διορθωθεί και το θέμα της ταχύτητας του download όλα θα είναι τέλεια.
  • Θα ξανά έβαζα Vivodi και Cable TV? Ασφαλώς!

 

Ελπίζω να κάλυψα αρκετές απορίες, αλλά παράλληλα μπορεί και να δημιούργησα. Τα παραπάνω τα γράφω από ιδία πείρα ή κατόπιν συζητήσεων με τεχνικούς της Vivodi. Εάν κάποιος φίλος έχει αντίθετες πληροφορίες ή πιο ακριβείς ας με ενημερώσει ώστε να κάνω τις απαραίτητες διορθώσεις.

 

Υ.Σ. Sorry για τα τυχόν ορθογραφικά αλλά τα έγραψα πολύ σύντομα...

 

Υπαρχει φορητοτητα και ενεργοποιειτε δωρεαν ,προσωπικη μου γνωμη η καθυστερησεις ωφειλονται κατα μεγαλο μερος στην φορητοτητα,εχω την ιδια γνωμη με σενα στα περισσοτερα που εγραψες, και συμπληρωνω οτι εχω φορτωμενες 5 συσκευες τηλεφωνων συνολικα και στις 2 γραμμες,η αποδοση μου ειναι παρα πολυ καλη με μετρημα απο το ρουτετ ειμαι στα 18/1,σε ενημερωνω οτι περνωντας οι μερες θα καλλιτερευσουν πολλα απο το προγραμμα ειμαι περιπου 3 μηνες,διαφωνω για την συμβουλη σου να μεταβουν στην εδρα της εταιριας,εγω εκανα την δουλεια μου χωρις να πατησω ποτε εκει για το νεο προγραμμα.Εκανα 110 μερες να συνδεθω,και μετα απο 3 επισκεψεις τεχνικων.Εχω λαβει ηδη 2 λογαριασμους τους οποιους παρακολουθω απο το e.billing και μετα τους λαμβανω ταχυδρομικα κανω την δουλεια μου, στο λογιτηριο με ενα σωστο emaιl κανης την δουλεια σου, αν τυχη κατι που σπανια συμβαινει, μεσω email.Ενα που λειπει για να λεγετε τελειο, ειναι η εγγυημενη αποστολη και ληψη φαχ διοτι δεν εχει επιτυχια σε ολες της αποστολες στις δε ληψεις καθολου επιτυχια,περνοντας ο καιρος αυτα εαν τακτοπoιησουν θα παρεμεινα και μετα την ληξει του 12μηνου,με μια μικρη διαφορα δηλαδη να παραμεινη η τιμη στα 45 ευρω, να διορθωθουν οι τιμες στα βιντεο, για να καταργησω τις επισκεψεις μου σε γειτονικο καταστημα για προμηθεια dvd και τελος να αυξηθουν τα καναλια.Να πω και εγω το ιδιο με σενα, σε πιθανα λαθη να μην δοθη σημασια και να προχωρησουμε στην ουσια και αν υπαρχουν ελλειψεις ας ακολουθησουν ερωτησεις.Ευχαριστω για την υπομονη που εδειξαν οσοι το διαβασαν και οσοι συμμετεχουν σωστα σε αυτο το χιλιοταλαιπωρημενο ποστ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 evrw gia tis tainies prwtis provolhs??

ap to video club ftanei mexri 2 evrw..

 

φιλε sofos και σοφα τα λες, ας τα δουνε οι αρμοδιοι να παρουν της αποφασεις τους,εδω συμφωνουμε ολοι σε αυτο,αλλα εχουν και αλλα καλα μεσα για αυτο μπηκα εγω,η τζαμπατζοτηλεφωνια τους ειναι τελεια,ας παρουν απο της κλησεις στα κινητα και αν δεν αρκουνται, ριξτε της τιμες Κα Εφραιμογλου τοσα καλα κανει η οικογενεια με το Ι.Μ.Ε.ωραια τα ντοκυμαντερ σας, δεν μπορω εγω να δωσω 5 ευρω για να δω ταινια, θα κανω και μια βολτα για τσιγαρα παω και στο βιντεαδικο να μου βγουν πιο φτηνα και τα τσιγαρα που λεει ο λογος,να τα δωσω δεν λεω και στην Βιβοντι μου δινει ευκολιες αλλα οχι και 5 ευρω ταινια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti les re file???Les ena sorry kai meta prosbaleis ton allon kai einai ola ok???

Pas kala???

Koita,egw auto pou eipa einai oti o ThReSh de se prosebale pote,oti enw esy ton prosebales apanthse swsta kai oti sthn telikh to olo ufaki sou einai les kai exeis piasei ton 8eo ap'ta ar***dia!!!

Se parakalw polu prosexe pws milas kai eidika se kapoious pou de se exoun prosbalei..kai ma8e oti epeidh les ena sorry prin de shmainei oti ola ok!!

 

A kai kati allo..epeidh eipes esy na kleisei to 8ema de shmainei oti de 8a apantame!!!!De 8a mas peis esy ti 8a kanoume...an gia sena exei kleisei to 8ema tote stamata na to parakolou8eis kai stamata na apantas...ase mas emas na leme,sxoliazoume ktl oti 8eloume!!!

O moderator 8a kleisei to 8ema opote kai an autos krinei oti xreiazetai!!!OXI epeidh tou to eipe autos pou 3ekinhse to thread...An htan etsi 8a eixame thn epilogh na kleinoume 8emata kata boulhsh...

 

A, kai den einai problhma mou pou amfibalw!!!Apla den me pei8eis..dikaiwma mou einai...oxi problhma mou..

Tis marturies kai ta stoixeia ths wras pou eixes an den mas ta peis einai ligo duskolo na tekmhriwseis thn apopsh sou...

An mas ta peis kai pei8oun tote 8a sou poume kai mprabo pou mas ta edei3es...alla mexri na dei3eis stoixeia,ta legomenas sou einai apla mia proswpikh apopsh xwris apodei3eis..

PARTO XAMPARI!!!!

DE MPOREI O KA8E ENAS NA ERXETAI NA LEEI OTI 8ELEI KAI EPEIDH EIPE OTI EXEI STOIXEIA(KAI XWRIS NA MAS TA PEI AUTA) NA TON PISTEUOUME...DEN EIMASTE ZWA GIA NA AKOUME OTI MAS PEI O KA8ENAS!!!

AN 8ES NA METRAEI H GNWMH SOU GENIKA TOTE MA8E NA EPIXEIRHMATOLOGEIS!

Auta ta liga...

 

Επειδη το εχω πει αλλα θα το ξαναπω,δεν προδιδω φιλους που εχω κανε εδω και χρονια εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας το συγκεκριμένο θέμα το ευχαριστηθηκα πολύ , γιατι είναι πολύ ενδιαφέρον μιας και δεν υπάρχουν ενεργοποιημένοι του cable tv να μας πουν τη γνώμη τους , να μην πηγαίνει χαμένο και να ανταλλάσονται μπηχτές και σχόλια από τον έναν στον άλλον.

 

 

 

Α)Αν είσαι τόσο παλιός όσο λές , γιατί γράφτηκες τόσο πρόσφατα (Εγγραφή: 06-09-2007) στο καλύτερο-πολυπληθέστερο ελληνικό forum (κατά τη γνώμη μου)?

 

Β)Ποιός νομίζεις οτι είσαι για να καθορίζεις ποιός θα απαντάει στο θέμα και τι θα λέει?Αυτό είναι αρμοδιότητα άλλων και μάλλον όχι δική σου , απλά και μόνο επειδή άνοιξες το θέμα.

 

Γ)Κανω report το θέμα γιατί όσο μένει ανοικτό ξεφεύγει η κατάσταση...

Μαλλον αρχισε να συνερχετε, παλι η κατασταση αποχωρησαν τα βραχυκυκλωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εχω πει αλλα θα το ξαναπω,δεν προδιδω φιλους που εχω κανε εδω και χρονια εδω μεσα.

 

ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΖΑΛΙΣΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑ@@ΡΙΕΣ ΣΟΥ...ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΧΑΛΑΣΕΣ ΤΟ ΘΕΜA ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ ΥΦΑΚΙ ΣΟΥ...AΣΕ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ CABLE ΤV KAHMENE..ENA ΠΟΣΤ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ CABLE ,10 ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΠΡΟΔΩΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ....ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε sofos και σοφα τα λες, ας τα δουνε οι αρμοδιοι να παρουν της αποφασεις τους,εδω συμφωνουμε ολοι σε αυτο,αλλα εχουν και αλλα καλα μεσα για αυτο μπηκα εγω,η τζαμπατζοτηλεφωνια τους ειναι τελεια,ας παρουν απο της κλησεις στα κινητα και αν δεν αρκουνται, ριξτε της τιμες Κα Εφραιμογλου τοσα καλα κανει η οικογενεια με το Ι.Μ.Ε.ωραια τα ντοκυμαντερ σας, δεν μπορω εγω να δωσω 5 ευρω για να δω ταινια, θα κανω και μια βολτα για τσιγαρα παω και στο βιντεαδικο να μου βγουν πιο φτηνα και τα τσιγαρα που λεει ο λογος,να τα δωσω δεν λεω και στην Βιβοντι μου δινει ευκολιες αλλα οχι και 5 ευρω ταινια.

 

Επειδή είσαι παλιός στο χώρο , βάλε και καμια τελεία και κανένα τόνο γιατί ετσι που γράφεις 5 σειρές μονοκόμματες δεν βγάζει νόημα ο αναγνώστης .Για τα ορθογραφικά λάθη άστο καλύτερα.Αν σε βολεύει γύρισέ το σε greeklish.

 

Μαλλον αρχισε να συνερχετε, παλι η κατασταση αποχωρησαν τα βραχυκυκλωματα.

 

Βλέπεις οτι δεν απαντάμε αλλά εσύ συνεχίζεις.Προσπαθώ να μην ξεφύγω από το θέμα και να μπλεχτώ σε διαμάχη μαζί σου αλλά δυστυχώς δεν το καταφέρνω.ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ.Δεν θα ξανα-ασχοληθώ μαζί σου παρά μόνο με το θέμα που πολύ καλά τοποθετήθηκε ο soichiro

 

ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΖΑΛΙΣΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑ@@ΡΙΕΣ ΣΟΥ...ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΧΑΛΑΣΕΣ ΤΟ ΘΕΜA ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ ΥΦΑΚΙ ΣΟΥ...AΣΕ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ CABLE ΤV KAHMENE..ENA ΠΟΣΤ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ CABLE ,10 ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΠΡΟΔΩΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ....ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ....

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γραμμή μου ενεργοποιήθηκε μετά από 6 μήνες. Είμαι κάτοχος Cable TV εδώ και 5 μέρες.

 

Μπήκα στον 8o μήνα αναμονής. Σταμάτησα τα τηλέφωνα, τα βρισίδια, τις σκέψεις να βάλω φωτιά στη vivodi, ηρέμησα, έγινα άλλος άνθρωπος...

 

Να αλλάξω παροχέα δε γίνεται, γιατί θα μείνω από 1 μήνα μέχρι xx μήνες χωρίς internet, οπότε απλά διέγραψα από το μυαλό μου το cable TV. Προφανώς δε θα βάλω ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει καταφέρει να πειράξει το mcom a-100 της vivodi? Άλλαξα εταιρία και μου ... "ξέμεινε"

 

Απ ότι βλέπω πίσω μέσω της Com θυρας σίγουρα μπορούμε να του φορτώσουμε κάποιο άλλο firmware και να εκμεταλευτούμε το μηχανάκι σαν windows CE pc. Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...