Προς το περιεχόμενο

Άνοιγμα μαγαζιού


nikblack75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 πακετα μπορω να καταλαβα με την λεξη αυτη...

ή θα ετοιμαζεις καφεδες κ θα τους δινεις σε ποτηρι σαν καφετερια

ή να κοβεις καφε-καφεκοπτειο φαση...

 

το 2ο λες να βγαζει λεφτα?ολοι ετοιμα δεν παιρνουν λουμιδη κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή,θέλεις να ανοίξεις ένα ψιλικατσίδικο που να πίνει ο κόσμος καφέ ? να προτείνω να ανοίξεις ένα περίπτερο που να είναι και πάρκινγκ, ή μια σχολή καράτε που να σετάρει και υπολογιστές?

 

ίσως εννοεί καφετέρια που να έχει και τα στοιχειώδη ενός μινι μάρκετ..μπορεί να είναι σε κάνα χωριό ρε Ανδρέα...πάντως πολύ πιασάρικα είναι και τα γυμναστήρια-βουλκανιζατέρ..

 

 

Tουλάχιστον αυτός εκφράζει μια επιχειρηματική δραστηριότητα, γιατί και κάτι άλλοι ολόκληρα γαϊδούρια είναι και ζούνε με τα χαρτζιλίκια που βγαίνουν από το βασικό μισθό της μαμάς, αυτό μέχρι βέβαια να διοριστούνε στο δημόσιο. Μέχρι τα 35 δηλαδή που θα νοικιάσουν γκαρσονιέρα στην ίδια πολυκατοικία, για να μην απομακρύνονται και πολύ από τη φούστα.

 

 

Βασικά antrea για να κοροϊδέψεις κάποιον που θέλει να ανοίξει μαγαζί θα πρέπει να έχεις έστω και... λογαριασμό τηλεφώνου στο όνομά σου. Για τον Θεό του ίντερνετ δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς βρες τον χώρο που το θες!και μετά υπάρχουν και τα ΚΕΠ.

μην ακούς και πολύ τους λογιστές γιατί θα σου φάνε πολλά λεφτά!

και από ότι θυμάμαι απαγορεύετε να παρασκευάζεις δικά σου προϊόντα σε ένα μίνι μάρκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον εμποδιζει κανενας να το κανει αυτο.Εγω ξερω πρακτορεια ΠΡΟΠΟ μιας και ειμαι μεσα στο χωρο που ειναι παραλληλα και ψιλικατζιδικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μόνο που ο καφές είναι προϊών που ο χώρος που να το πουλάς πρέπει όχι μόνο να το ελέγξει το υγειονομικο άλλα και η πολεοδομία.

το ξέρω γιατί είχα 7 χρόνια μίνι μάρκετ και τώρα ανοίγω φαστ φουντ(που όπως ξέρουμε πουλάει και καφέ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παντως ενα mini market διπλα μου το γυρισε και σε delivery καφεδων αρα ισως επιτρεπεται ισως και να ψιλολάδωσε κανεναν! Το ψιλικατζιδικο ισως να μην θέλει αδεια υγειονομικου ενδιαφεροντος επειδη πουλαει ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ τροφιμα. Απο την αλλη σε ενα τυπο διπλα μου στην εφορία του ζηταγανε την αδεια. Σε καθε περιπτωση πήγαινε στο δήμο της περιοχης σου!!! καλη τυχη και υπομονη!!!

 

Μια φιλοσοφικη ερωτηση Αν σας ελεγα οτι θα πουλαω βιβλια, μαρκαδορους, συναρμολογημένους Η/Υ, μητρικες, LCD οθόνες και ολα αυτα μεσω internet τι θα μου λεγατε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλημερα!!θελω μαζι με τον αντρα μου να ανοιξουμε βουλκανιζατερ μηπως μπορει καποιος να μας βοηθησει και να μας πει τι αδειες χρειαιζονται και σε ποιες αρμοδιες υπηρεσιες πρεπει να παμε?:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις να το ανοίξεις στο κέντρο της Αθήνας, ρώτα σε αυτό το φόρουμ. Εχουν ελευθερωθεί κατι καλά γωνιακά σε Στουρνάρη και Τζώρτζ. Για άλλες περιοχές δεν ξέρω ποιός ειναι υπεύθυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

δηλαδή,θέλεις να ανοίξεις ένα ψιλικατσίδικο που να πίνει ο κόσμος καφέ ? να προτείνω να ανοίξεις ένα περίπτερο που να είναι και πάρκινγκ, ή μια σχολή καράτε που να σετάρει και υπολογιστές?

 

 

γιατι κοροιδευεις ρε μεγαλε?εσυ εχεις δουλεια σημερα ή σε ταιζει ο μπαμπας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...