Προς το περιεχόμενο

Τελος με την HP.Πολυμηχανημα EPSON


Greator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω αλλάξει τρεις εκτυπωτές ως τώρα, όλους epson. Οι δύο προηγούμενοι απλά αποσύρθηκαν, γιατί πάλιωσαν. Κανένας τους ποτέ δεν μου έβγαλε πρόβλημα.

Μελάνια πάντα στην αρχή χησιμοποιούσα γνήσια, τα οποία είναι πραγματικά πανάκριβα. Αλλά μετά την περίοδο μέλιτος πάντα βάζω immitation και ποτέ δεν είχα κανέναν πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδιά κακά τα ψέμματα, αν θες να εκτυπωσεις κατι γρηγορα η και ευκολα και τυγχάνει να είναι εγχρωμο στον εκτυπωτη θα καταληξεις. Αλοιμονο αν τρεχαμε καθε λιγο και λιγακι στο φωτογραφειο. Ενταξει, δε λεω για να εκτυπωσεις φωτογραφιες αποκλειστικα ειναι η καλυτερη λυση αλλα οι φωτογραφιες δεν ειναι η μοναδικη περιπτωση που χρειαζεσαι εγχρωμη εκτυπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πάντως μια φορά πήρα epson και βούλωσαν τα ακροφύσια στους 13 μήνες(εκτοσ εγγύησης) και το lexmark το σούταρα πριν το εξάμηνο...με έγδερνε και εκτύπωνε θαρρεις και εκτύπωνες σε χαρτί υγείας... έχω ενα ΗΡ laserjet 1018 και είμαι 100% ευχαριστημένος (ακομα δεν ήρθε η ώρα για τονερ...) και τώρα παω για πολυμηχάνημα μαλλον πάλι ΗΡ... φιλε μάλλον θα έτυχε! κριμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καί σε μένα με EPSON τον 860 αν δεν κάνω λάθος μπούκωσαν τα ακροφύσια.Απ όταν πήρα τον 5550 της HP δεν είχα ποτέ τέτοια προβλήματα.Καί έτσι όπως το βλέπω αν δεν αποφασίσω να αρχίσω να τον βαράω με κανένα σφυρί δεν πρόκειται να πάθει από μόνος του τίποτα.Θέλω να πάρω τώρα έναν άλλο πού να εκτυπώνει καί σε cd/dvd αλλά λυπάμαι να παροπλίσω αυτόν τον κομψότατο εκτυπωτή,

Α επί τη ευκαιρία είστε ευχαριστημένοι με την ποιότητα εκτύπωσης πάνω στα cd.dvd?Αξίζει?Είναι αδιάβροχη η εκτύπωση?Ποίος inkjet έχει τα καλύτερα αποτελέσματα σε τέτοιες εκτυπώσεις?

Ποτέ πιά EPSON εκτυπωτή παρά μόνο αν κάνει κάτι με τα ακροφύσιά της καί να γίνει όπως η HP πού βρίσκονται πάνω στα μελάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α επί τη ευκαιρεία είστε ευχαριστημένοι με την ποιότητα εκτύπωσης πάνω στα cd.dvd?Αξίζει?Είναι αδιάβροχη η εκτύπωση?Ποίος inkjet έχει τα καλύτερα αποτελέσματα σε τέτοιες εκτυπώσεις?

Πολυ καλη ερωτηση:!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εγώ έχω ένα hp και ένα canon. Nα σας πω για καλή μου τύχη δεν μου έχουν βγάλει ακόμη πρόβλημα αλλά όσον αφορά τα μελανάκια της hp δεν παω να αγοράσω καινούργια τα ξαναγεμίζω και το κάνω εδώ και έξι μηνες να πω βέβαια πως τον HP τον χρησιμοποιώ πλέον για "δεύτερες" εργασίες και όχι για φωτο αλλά είναι οκ...

Τώρα για την Canon δεν το συζητάω κάνει πολυ καλή δουλειά .... Ειδικά όταν κάνω εκτύπωση επάνω σε cd είναι πολύ καλή δεν βουλωνουν τα ακροφυσια του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια υπαρχει καποιος οικονομικος Canon <150 ευρω που να εχει τη δυνατοτητα εκτυπωσης σε cd/dvd? Δεν εχω καταφερει να βρω κατι και μου φαινεται θελω δε θελω θα παω αναγκαστικα σε epson...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια υπαρχει καποιος οικονομικος Canon <150 ευρω που να εχει τη δυνατοτητα εκτυπωσης σε cd/dvd? Δεν εχω καταφερει να βρω κατι και μου φαινεται θελω δε θελω θα παω αναγκαστικα σε epson...

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=44&product=887153&tab=specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εγώ θέλω να πάρω ένα αξιόπιστο πολυμηχάνημα ως 130 περίπου...Έχω κατασταλάξει σε αυτά τα 3!

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69976470&product=888222

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69976470&product=881244

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69976470&product=791784

 

Βλέπω ότι έχουν παρόμοια ανάλυση σάρωσης, αλλά ο EPSON έχει μεγαλύτερη ανάλυση εκτύπωσης και είναι και πιο φτηνός.Θέλω επίσης να έχει αυτή την οθονούλα που βλέπεις τη φωτό πριν την εκτυπώσεις,που από ότι βλέπω το έχουν και τα 3 πολυμηχανήματα...Ποιο μου προτείνετε?Έχει κανείς εμπειρία με κάποιο από αυτά?Ευχαριστώ πολύυυυυ :):):):):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστω φιλε geovard. Δικο μου λαθος, επρεπε να διευκρινισω οτι ψανχνω για πολυμηχανημα δλδ θελω να διαθετει και σκανερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι έχουν παρόμοια ανάλυση σάρωσης, αλλά ο EPSON έχει μεγαλύτερη ανάλυση εκτύπωσης και είναι και πιο φτηνός.

 

Μην κοιτάς την ονομαστική ανάλυση εκτύπωσης... δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα ΠΟΤΕ.

Επίσης ο Canon θα είναι γρηγορότερος στις εκτυπώσεις μέτριας και καλής ποιότητας (κι ας λέει ταχύτητα 25/24 ο Canon και 27/27 ο EPSON), αλλά ο EPSON θα έχει καλύτερη ποιότητα εκτύπωσης στα καλά coated χαρτιά.

 

Εγώ θα προτιμούσα το EPSON.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ο Canon θα είναι γρηγορότερος στις εκτυπώσεις μέτριας και καλής ποιότητας (κι ας λέει ταχύτητα 25/24 ο Canon και 27/27 ο EPSON), αλλά ο EPSON θα έχει καλύτερη ποιότητα εκτύπωσης στα καλά coated χαρτιά.

 

Αυτό από πού προκύπτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...