Προς το περιεχόμενο

PSU Wanted !!!


ultraxmode

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το etasis 750W ειναι καλυτερο απ ολα τελεια και παυλα :mrgreen::mrgreen:

 

Έτσι... Δημοκρατικές διαδικασίες... :D :D :D

 

Όταν λέμε combined εννοούμε την συνολική ισχύς του PSU στα 12V rails ???

 

Mάλιστα...

 

ναι αλλά όταν ένα rail έχει ισχύς 28A και το άλλο rail έχει 18A ποιό είναι το πιό "δυνατό" ?? Σε ποιό rail δουλεύει καλύτερα ένα motherboard ή μία GPU πχ. ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ρε αγόρια μου το infinity για εμενα θα είναι καλά ? υπόψιν πάω και για δεύτερη 7900 μάλλον

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=916&product=941271&tab=specs

 

Καλα θα ειναι...Αλλα με το etasis 750 καλυτερα(και φτηνοτερα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου πείτε ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ πώς βγάζετε ένα τροφοδοτικό καλό ή σκάρτο να καταλάβω αν γίνεται? Τον μαθηματικό τύπο εννοώ.. μαζί με ένα παράδειγμα 2 τροφοδοτικών και το πιό είναι καλύτερο..

 

Μέχρι τώρα εγώ, έκανα υπολογισμούς με το σύνολο των Amps των 12βολτων rails..

 

τί άλλο κοιτάμε ? Για να μπορώ και μόνος μου να ξέρω.. μην πρήζω κόσμο.. (εσάς δηλαδή) χε χε χε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα λεγατε για ενα antec??? \

Εμενα παντως μεχρι σημερα με ενα true power 430w και με 1*7200ide,2*sata2 hd,2*dvd,2*dimm ddr-sdram, p4nortwood 2.66,nvidia7600gt-agp, 3*pci slots full μια χαρα με παει μεχρι τωρα.

 

Απο efficiensy ειναι αρκετα καλο ( το εχω 3 χρονια και μου το μετρησε καποιος φιλος).

 

Και εχει και overburn protection ( παραλιγω να καψω ενα ολοκληρο συστημα απο καμεννο floppy)(το εβλεπα το καλωδιο να καιγεται και μετα το σταματησε το ιδιο το τροφοδοτ.)

 

ΑΛΛΑ ενα καλο UPS ειναι πλεον απαραιτητο...

 

Καταρχάς παίρνω ΠΑΝΤΑ ώς γνώμονα τα 12V Rails να είναι νταβρακωμένα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου πείτε ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ πώς βγάζετε ένα τροφοδοτικό καλό ή σκάρτο να καταλάβω αν γίνεται? Τον μαθηματικό τύπο εννοώ.. μαζί με ένα παράδειγμα 2 τροφοδοτικών και το πιό είναι καλύτερο..

 

Μέχρι τώρα εγώ, έκανα υπολογισμούς με το σύνολο των Amps των 12βολτων rails..

 

τί άλλο κοιτάμε ? Για να μπορώ και μόνος μου να ξέρω.. μην πρήζω κόσμο.. (εσάς δηλαδή) χε χε χε

 

Ο μαθηματικος τυπος ειναι καθαρα θεωρητικος και απολυτα σχετικος...

 

Κυριως reviews σε sites που θεωρουντε αμεροληπτα(οσο δυνατο ειναι κατι τετοιο) μιας και ο εξοπλισμος που χρειαζετε ειναι κατι περισσοτερο απο ενα πολυμετρο που μπορει να εχουμε.

Και κατα δευτερο κατσαβιδι σε οποια πεφτουνε στα χερια μας κ οπτικο/"ποιοτικο" ελεγχο στα componets που εχει εσωτερικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίες κουβέντες ... το πρωί πάω να κάνω την παραγγελία..

 

Είμαι ανάμεσα σε

 

1. Enermax 650W Infiniti SLI (το οποίο είχα και κάηκε λόγω διακοπής ρεύματος)

2.Εnermax 720W Infiniti Crossfire®

3. Etasis 750W Gaming Series

4. TAGAN TG800-U26 800W I-XEYE II

 

Ποιό λέτε ρε παιδιά? ??? PLEASE HEEEEEELP! Δεν μπορώ να αποφασίσω..

 

Και τα 4 είναι απο 140-170?

 

Tί να κάνω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε αναποφασιστε, ειπαμε, etasis...

 

 

Tί να σου κάνω τώρα που έχεις δίκιο ??? :D:D:D:D

 

Ελάτε ρε παιδιά , ξέρετε πώς είναι .. !!! :D:D:D

 

Θέλω κι άλλες προσφορέέέές !! τώρα που γυρίζει ! Γιατί αύριο θα ναι αργάάάά... πάνε τα ευρώ μουυυυυυυυυ !!! και είναι δισεύρετα στις μέρες μας!! :D:D:D

 

Ευχαριστώ iced!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,

etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,

etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,

etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis,etasis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ασε τις μαμακιες και πες οτι σου αρεσουν τα enermax γιατι ειναι πιο εφετζιδικα!!!! :D:D:D (no offence)

 

Εννοειται etasis mate...server grade psu τι αλλο να πουμε???? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ασε τις μαμακιες και πες οτι σου αρεσουν τα enermax γιατι ειναι πιο εφετζιδικα!!!! :D:D:D (no offence)

 

Εννοειται etasis mate...server grade psu τι αλλο να πουμε???? :D

 

:D:D:D:D Όχι ρε σύ phovos!!! Καμμία σχέση με εφφέ (δηλαδή λίγο) αλλά περισσότερο τα 12V Rails που είναι πολύ πιό δυνατά απο άλλα τροφοδοτικά!!

 

 

Etasis ftw...telos...(eiste gennhmenoi o enas gia ton allon...)

 

Etasis ftw...telos...(eiste gennhmenoi o enas gia ton allon...)

 

Ax αγάπη μου !!!!:lol::lol: thresh...ακόμα γελάω με το post σου!!!Mε βρήκες απροετοίμαστο πρωί πρωί !!! χαχαχα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...