Προς το περιεχόμενο

Βιντεοκαμερα και msn


kain28_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη ειμαι ασχετος με τις καμερες(πως φαινεται ε??)θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας.Ψαχνω για μια καμερα minidv με την οποια μπορω να χρησιμοποιησω και στο msn για webcamera.Δεν με νοιαζει η μαρκα.Ευχαριστω εκ΄των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kain απλά να σου πω πως ό,τι camera και να έχεις μπορείς να την χρησιμοποιείς και σαν webcam. Τώρα για minidv μπορείς να κοιτάξεις στο pixmania και να κάνεις μια πρώτη έρευνα αγοράς. Τί ποσό διαθέτεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχεις καταλήξει σε Minidv έχω να σου προτείνω αυτή αυτή και αυτή

Όπως και να'χει και με τις 3 θα έχεις ικανοποιητικές λήψεις για home video. Τώρα για webcam μια Minidv είναι too much αλλά θα έχεις (ή μάλλον ο άλλος που σε βλέπει) άριστη εικόνα. Πάρε και ένα μικρό τρίποδο για να τη στήνεις και να την χειρίζεσαι εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα θελω μια ψιλοκαλη καμερα και γι'αυτο θα διαθεσω τοσα.παντως η sony που κοιταξα δεν υποστηριζει webcam λειτουργια.τουλαχιστον ετσι εγραφε.παντως ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ψιλοκαλή φίλε να έχεις υπόψιν σου πάνω απο 600 ευρώ. Αν έχεις κάρτα με video in μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε κάμερα για webcam. Εγώ παλιότερα είχα συνδέσει μια Sony hi-8 αναλογικά και λειτουργούσε άψογα. Πάντως ξανασκέψου το αν δεν την έχεις ανάγκη την Minidv, πάρε με 45 ευρώ μια webcam και βλέπεις για βιντεοκάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως που εχω sony mini dv, στο manual δεν υπηρχε αναφορα για λειτουργια της ως webcam, και το χω κοιταξει αρκετες φορες, δινω βεβαια στον εαυτο μου και τα περιθωρια λαθους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nomizo oti oles oi panasonic me mini dv exoun pc mode opou logika prepei na ginontai web cams. kai an thymamai kala sto teleftaio pc world elege oti i sony HC37 pou exei usb to exei gia na xrisimopoiithei san web cam. Bebaia mporei na elege kai malakies ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε panagos μαλλον θα κανω αυτο που λες.θα παω μαλλον για ξεχωριστα webcam και βιντεοκαμερα.φιλε seventh_son εχεις δικιο για τις panasonic.αν κοιταξεις στα links του panagos,οντως στις panasonic ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε panagos μαλλον θα κανω αυτο που λες.θα παω μαλλον για ξεχωριστα webcam και βιντεοκαμερα.φιλε seventh_son εχεις δικιο για τις panasonic.αν κοιταξεις στα links του panagos,οντως στις panasonic ισχυει

 

nai to tsekara kai se manual pou epesan sta xeria mou. oi panasonic oles doulevoun san webcam alla paradoksos doulevoun se poli xamiles analiseis, en sigkrisei panta me tis analyseis tou sensora tous. Koitaga as poume tin nv gs 230 pou exei 3 x 0,4 mp effective video pixels kai san web cam leitourgei me analisi 320 x 240. parakseno.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

έχω μια SONY miniDV 8ετίας και την δοκιμασα σαν webcam...

Δουλεψε!! Απλα την ειχα συνδεμένη με το Firewire και νομίζω με το Windows Live Messenger έψαξα για συνδεμένη κάμερα... τοσο απλα και αμεσα.... Βέβαια είχα ένα προβλημα που δεν το έλυσα, καθώς τελικά δεν την χρησιμοποίησα για αυτή τη δουλειά (αν και μάλλον τώρα που τα παιξε η μπαταρία παλι θα καταλήξει webcam): ενώ στην οθόνη της με έβλεπα κανονικά, στο preview του προγράμματος δεν έβλεπα ολόκληρο το frame, σαν ειχα κανει ζουμ...

δεν το έψαξα να δω τι φταίει αλλά σκέφτομαι ότι έχει να κάνει με την μεγάλη ανάλυση που έχει η κάμερα σε σχέση με αυτή που υποστηρίζει το πρόγραμμα... Αλλα πάλι η κάμερα ειναι 0.8MP...

Δεν ξέρω...

 

 

δεν πειράζει που το ξέθαψα, ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...