Προς το περιεχόμενο

προβλημα με vista


GIORGOS 11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχως πηρα μια καινουργια συνθεση απο το πλαισιο με windows vista home basic 64 bit προεγκατεστημενα.μεχρι εδω ολα καλα οταν συνδεσα το μοντεμ μου sagem 800 μου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορει να το εγκαταστησει λογω του οτι χρειαζεται ενα αρχειο που υπαρχει σε παλιοτερες εκδοσεις των windows,δοκιμαζω με ενα crypto το οποιο υποστηριζε vista παλι προβλημα με τους οδηγους.για να μην τα πολυλογω αρχισα να τα παιρνω γιατι μου ζητουσε για ολα ψηφιακη υπογραφη την οποια φυσικα δεν εβρισκε ουτε για την καρτα γραφικων 8800 gts xfx.βρισκοντας καποιες οδηγιες στο νετ για να απενεργοποιησω αυτη την ψηφιακη υπογραφη π.χ στην αναζητηση παταμε cmd και στο αρχειο cmd.exe δεξι κλικ το τρεχουμε ως διαχειριστης και γραφουμε καποια εντολη.εμενα δεν μου βγαζει ομως στην αναζητηση το συγκεκριμενο αρχειο.απο οτι καταλαβα τα "svista" δεν μου κανουν προς το παρον, δεν τα εχω ενεργοποιησει οποτε τα αφηνω για το μελλον.προτεινετε καποια λυση? βασικα σκεφτομαι να εγκαταστησω xp home γιατι ειναι πιο φθηνα απο τα pro.θα μπορω να κανω ευκολα φορματ?θελω να σβησω τελειως τα "σβηστα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην καλως ηρθες στο φορουμ.

Δεν ειναι κανεις υποχρεωμένος να σου απαντήσει μέσα σε μια ώρα, αν και σίγουρα μπορεί να έπαιρνες απάντηση και στο λεπτό πολλές φορές.

 

Για το πρόβλημά σου τώρα, γιατί δεν συνδέεις το router σου μέσω ethernet?

Επίσης για την ψηφιακή υπογραφή και συγκεκριμένα για την VGA κατέβασε τους τελευταίους drivers και λογικα θα είσαι OK.

 

Αυτά... good luck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαρακι δεν ειμαι απαιτητικος απλως το εγραψα μηπως παρω καποια απαντηση και οντως πηρα .δεν εχω ρουτερ και δεν μπορω να κατεβασω οδηγους λογω μη υπαρξης νετ.αν και πιστευω οτι αν δεν απενεργοποιηθει η ψηφιακη υπογραφη παλι θα εχω προβλημα.ευχαριστω για την απαντηση σου παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαρακι δεν ειμαι απαιτητικος απλως το εγραψα μηπως παρω καποια απαντηση και οντως πηρα

 

Φιλαράκι, αυτό που κάνεις όμως είναι το λεγόμενο thread bumping και ΔΕΝ επιτρέπεται. :-)

 

Αν έχεις διαβάσει τον κανονισμό του φόρουμ, θα το γνωρίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...