Προς το περιεχόμενο

DVD ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ?


fragky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΙΑ ΛΥΣΗ, ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΗ ΕΝΑ DVD LG KANONIKA ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΣΑΝ LG....,

ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΕΧΩ ΤΑ ΕΞΗΣ DRIVES A=FLOPY,C=HDD,D=ΜΟΝΑΔΑ CD ΛΕΕΙ?,ΚΑΙ F=MONADA DVD.OTAN ΠΑΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΕΚΑΝΑ UPDATE TOYS DRIVER ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ? ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω ενα dvd ςριτερ gsa 5169d το οποιο επαψε να λειτουργει.καποιες φορες διαβαζε τα dvd και καποιες οχι.Παντως επαψε κατηγοριματικα να γραφει τα dvd.fireware update για αυτο το μοντελο δεν υπαρχει το εψαξα.το πηγα στο μαγαζι απο οπου το πηγα αλλα εκει μου ειπαν οτι σε αυτους λειτουργει κανονικα.τι αλλο μου μενει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο nero info tool στο βγαζει? Για βαλε ενα screenshot. Παντως και να ειναι χαλασμενο δεν παει για πεταμα. Εγγυηση θα εχει, πας και στο αλλαζουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο nero info tool στο βγαζει? Για βαλε ενα screenshot. Παντως και να ειναι χαλασμενο δεν παει για πεταμα. Εγγυηση θα εχει, πας και στο αλλαζουνε.

 

ειμαι λίγοο ασχετη...που θα το δω αυτο το nero info tool? κ τι ειναι το screenshot?Αυτοι απο το μαγαζι δεν νομιζω να το αναγνωρισουν οτι ειναι χαλασμένο.Σε αυτους δουλεψε...τι να πω...τωρα που το σκέφτομαι μια μερα πριν χαλασει θυμαμαι οτι δεν εκανα ασφαλη καταργηση και εβγαλα το βισματακι του.μπορεί να φταει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο εψαξα! ολο το σαββατοκυριακο αυτο εκανα...δεν τον γλυτωνω τον τεχνικο!τι τους driver ξανα εβαλα τι εψαξα για fireware update!Τι επαναφορα συστηματος εκανα μια βδομαδα πριν το συμβαν.δεν αντιγραφει δεν αντιγραφει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bgale ena screenshot apo to infotool kai anebase to na to doume.

 

mporei na ftaiei to lg, mporei na yparxei problhma me ta jumpers (an den exeis balei swsta master/slave). epishs tsekare to apo to disk management twn xp (grafontas sto start->run "compmgmt.msc").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bgale ena screenshot apo to infotool kai anebase to na to doume.

 

mporei na ftaiei to lg, mporei na yparxei problhma me ta jumpers (an den exeis balei swsta master/slave). epishs tsekare to apo to disk management twn xp (grafontas sto start->run "compmgmt.msc").

 

ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιοα ακριβως προβλημα ειχα και εγω πριν λιγο καιρο.Τελικα λυθηκε αφου απενεργοποιησα τα εικονικα drives απο το device manager,που ειχε δημιουργισει το Alcohol.Ριξε μια ματια εκει μηπως καποιο προγραμμα αντιγραφης,εχει δημιουργισει καποια μαιμου,και απενεργοποιησετο.Αββυσος αι ψυχαι των PCs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον nero info tool βρισκεται στην κατηγορια "εργαλεια/tools" της σουιτας nero. Σου βρισκει πληροφοριες για το drive σου. Σκοπος ειναι να δουμε αν το αναγνωριζει σωστα (και να βρισκει τις σωστες ταχυτητες για εγγραφη, να μην το αναγνωριζει δηλαδη σαν απλο reader).

Screenshot παιρνεις με το κουμπι print screen. Πατας επικοληση στην ζωγραφικη/paint, αποθηκευση, και ανεβαζεις την εικονα εδω:

http://imageshack.us/

 

Αν εχεις alcohol, τσεκαρε κι αυτο που λεει ο novice21.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που πηγα στο info tool δεν βλεπει παρα μονο το εικονικο δισκο του alcohol!.

απεγκατεστησα το alcohol αλλα και παλι τιποτα! τι να κανω?

εχω αλλαξει δυο DVD αλλα και τα δυο τιποτα! help!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...