Προς το περιεχόμενο

laptop me 589 euro LG ti lete


stehellas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπιζω να βρηκες το ασυρματο δικτυο, μερικα δικτυα εκτος απο κουμπακια πλαι ή στο κυριο σωμα του σασι το εχουν δεξια η αριστερα, το εγχειριδιο δεν ειναι διαφωτιστικο παιδια σε τετοιες περιπτωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουμπάκι για το wireless φαίνεται με το μαύρο βελάκι, ενώ το φωτάκι του με το κόκκινο:

p1010531qi9.jpg

 

Προσέξτε και το πλήρες αριθμητικό πληκτρολόγιο... Δεν το έχουν πολλά laptop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια κ ψαχνω κ εγω για λαπτοπ σε αυτη την κατηγορια τιμης (το θελω για internet k office) να ρωτησω 1ο) ειστε ευχαριστημενοι με το lg πχ υπαρχει και αυτος ο simens στα ιδια λεφτα http://www.apothema.gr/Product/5-1-529-10410/Fujitsu_Siemens/AMILO_PA_1510_TL50.html ή αυτoς o hp ελαχιστα ακριβοτερος http://www.shop21.gr//product/product.computers.asp?pfid=26558&prid=27174. Μου αρεσει βεβαια η εγγυηση του lg αλλα ο simens ειναι μαλλον ομορφοτερος και ο hp ισχυροτερος ή κανω λαθος?

και 2ο) μηπως τελικα δεν αξιζει να δωσει κανεις τα 90e παραπανω σε σχεση πχ με εναν acer (500e) http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=978647&tab=specs

μια που φανταζομαι οτι ετσι κ αλλιως χωρις σοβαρη καρτα γραφικων δεν θα δεις κ καμμια διαφορα σε δουλειες γραφειου (ολοι εχουν 1gb ραμ k shared vga). Ειχα βρει κ ενα hp με sempron 3500 στα ιδια λεφτα. (500 -535ε). Το μονο που δεν ξερω για τους celeron/sempron ειναι αν θα εχουν καποιο προβλημα να πχ βαλω ενα usb tv tuner και θελω να κανω recording σε mpeg2

Αν εχετε καποια αλλη προταση σε αυτα τα λεφτα πολυ θα ηθελα να την ακουσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα Siemens και κυρίως για τα Acer διάβασε τα αντίστοιχα thread για ιστορίες τρόμου με τα service τους στην Ελλάδα...

Celeron M δε θα έπαιρνα είναι μια γενιά επεξεργαστών πίσω...

Τα LG έχουν 2 έτη εγγύηση και 1 μήνα για καμμένο πίξελ (δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις καινούριο laptop με καμμένο πίξελ και να κάνουν ότι δε σε ξέρουν...). Η 2ετής εγγύηση μέτρησε για μένα καθώς πριν είχα κακή εμπειρία με Sony Vaio...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xerete,

 

gia esas pou exete doulepsi to LG Laptop, pos as fenete to pliktrologio? Mia pou exi ensomatomeno to numeric pad, mikrenoun ta pliktra ton gramaton ke pigenoun ke aristera, mou fenete oti the ime mia sira plikron pio deksia (mia pou ta exoun sproksi aristera)

 

simiosi: ola ta kenourgia LG etsi ine, den ine mono to ikonomoko montelo etsi.

 

Katatala, pos sas fenete to LG FS - 2A32HS pou sizitate? thetika? arnitika simia?

 

Efxaristo poli

 

Nikos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πηρα τον lg κυριως λογω εγγυησης. Τα vista ειναι πραγματι πολυ μνημοβορα (580μβ με το που μπουταρει) και εχουν και χειροτερη αποκριση απο τα χπ σε office και απλες εργασιες . Δεν περιμενα να δω πχ κλεψυδρα -εστω και στιγμιαια- οταν κανεις δεξι κλικ στο desktop. Τα χπ τα πηγαινουν καλυτερα (αν θυμαμαι καλα γυρω στα 280μβ μνημη πρεπει να ειναι δεσμευμενη μετα το boot). Παντως ακομα και ετσι το παλιο μου μηχανημα με athlon xp@3200 μου φαινεται καλυτερο. Ισως ο πιο γρηγορος δισκος, δεν ξερω. Παντως το αφησα στα πιο ομορφα vista μια που η αδερφη μου δεν προκειτε να καταλαβει διαφορα. Κατα τα αλλα μια χαρα το μηχανημα. Ισως η μπαταρια να κραταει λιγο αλλα δεν εχω εμπειρια απο αλλα μηχανακια. Στα συν το αριθμητικο πληκτρολογιο στα πλην οτι τα βελακια ειναι πολυ μικρα, αρα αν παιζεις παιχνιδια (μην βαρατε κανενα mame!) μαλλον θα τα αλλαξεις με εκεινα του αριθμητικου. Φαινεται παντως καλη κατασκευη και το συνοδευτικο software ηταν μια χαρα. Το μονο που πρεπει να προσεξετε ειναι οτι δεν εχει τον οδηγο για το ethernet για χπ και ετσι αν ειναι να βαλετε χπ κατεβαστε πρωτα τον οδηγο γιατι τα χπ δεν βλεπουν το ethernet και δεν θα μπορεσετε να μπειτε στο νετ και να κατεβασετε ολους τους υπολοιπους οδηγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοριζικο!!!για την τιμη του μια χαρα ειναι.οσον αφορα τα παιχνιδια δεν νομιζω να λεει πολα πραγματα.γενικα,δεν αξιζει κατα την γνωμη μου να αγοραζεις pc με σκοπο να παιζεις παιχνιδια.αυτο γιατι αν σημερα αγορασω την καλυτερη καρτα γραφηκων,αυριο θα ειναι απλα καλη και μεθαυριο ετσι κι ετσι.και σιγα σιγα,χρονο με το χρονο ολο και πιο δυσκολο θα ειναι να παιζεις τα καινουρια παιχνιδια που κυκλοφορουν.Ετσι,αν καποιος εχει σκοπο μονο και μονο τα games τοτε καλυτερο ειναι να αγορασει ενα Playstation,xbox,κλπ...

 

 

για αυτο,μη στεναχωριεσαι αν δεν μπορεις να παιξεις games στο λαπτοπ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοριζικο!!!για την τιμη του μια χαρα ειναι.οσον αφορα τα παιχνιδια δεν νομιζω να λεει πολα πραγματα.γενικα,δεν αξιζει κατα την γνωμη μου να αγοραζεις pc με σκοπο να παιζεις παιχνιδια.αυτο γιατι αν σημερα αγορασω την καλυτερη καρτα γραφηκων,αυριο θα ειναι απλα καλη και μεθαυριο ετσι κι ετσι.και σιγα σιγα,χρονο με το χρονο ολο και πιο δυσκολο θα ειναι να παιζεις τα καινουρια παιχνιδια που κυκλοφορουν.Ετσι,αν καποιος εχει σκοπο μονο και μονο τα games τοτε καλυτερο ειναι να αγορασει ενα Playstation,xbox,κλπ...

 

 

για αυτο,μη στεναχωριεσαι αν δεν μπορεις να παιξεις games στο λαπτοπ σου

 

Συμφωνω και επαυξανω εγω αυτο κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα φυσικα και δεν τον πηρα για τα παιχνιδια - το πηρα για την αδερφη μου που το θελει για δουλεια γραφειου. απλως αναφερα ενα αρνητικο στο πληκτρολογιο του. Ειπα οτι επαιξα τετρις με το mame και επρεπε να αλλαξω τα default βελακια γιατι ειναι πολυ μικρα και δεν βολευαν. Πιθανον να μην με βολευουν και στο Word (τα προτιμω απο το ποντικι) αλλα δεν το εψαξα και τοσο πολυ. Τελος παντων, δεν τον εχω τωρα οποτε για το ποσο ακριβως κρατα η μπαταρια δεν μπορω να πω. Θορυβο γενικα δεν εκανε ιδιαιτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...