Προς το περιεχόμενο

Ντροπή στην ACER...


NeverAgain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω εγώ κάτι;

Προτίμησες να δόσεις 65? για νέο σκληρό δίσκο και όχι 100? για την αποστολή του φορητού στην Ιταλία;

Δεν λέω ότι είναι λογικό να τα πληρώσεις τα μεταφορικά εσύ, αλλά ότι αφού είδες με τι έχεις να κάνεις γιατί δεν διάλεξες έστω και αυτόν τον τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σκεφτητε οτι η acer αλλαξε την αντιπροσωπεια της στην Ελλαδα γιατι η προηγουμενη (ΑΛΜΑΝ) δεν ειχε καλη εξυπηρετηση και εδωσε το support στην MDI!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ACER δεν πρόκειται να κλείσει είδικά τώρα που αγόρασε την αμερικάνικη GATEWAY έχει γίνει ο τρίτος μεγαλύτερος κατασκευαστής ηλεκτρονικών υπολογιστών στον κόσμο... τα προιόντα τους εξακολουθούν να είναι σκ@τ@ όπως και το service τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα φιλε,

προ καιρού έκανα ένα λάθος με την αναβάθμιση του bios στον acer μου και έκανα ζημια στην μητρική,ο υπολογιστής δεν ξεκινούσε καν,τους πήρα τηλέφωνο στο service στην αθηνα (εγώ είμαι από ηράκλειο)τους είπα τι συμβαίνει αλλα μου είπανε "sorry but",πήγα στο μαγαζί όπου τον είχα αγοράσει και του είπα του τεχνικού τι συμβαίνει,μου είπε θα τον στείλουμε εμείς σαν κατάστημα στην ιταλία ,δεν θα τους πούμε τι συμβαίνει και αν το χάψουνε έχει καλός,αποτέλεσμα:

1)το χάψανε και το φτιάξανε

2)τον στείλανε ιταλία με 0 έξοδα

 

 

 

και μια δεύτερη περίπτωση είχα πρόβλημα στον σκληρό δίσκο ,τότε εγώ ήμουν εξωτερικό(πράγα συγκεκριμένα)τους πηρα τηλέφωνοκαι ήρθε κούριερ στην εστία μου και τον πήρε ,τον φτιάξανε και τον ξαναφέρανε πίσω με μηδέν πάλι έξοδα,

τώρα με τα ζαγάρια μας στην ελλάδα δεν ξέρω τι συμβαίνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to service ths acer einai apo ta xeirotera pou exo sunanthsh !! kai se exuphrethsh kai se xrono paradoshs !! :) den xero ti ginetai me tou exoterikou alla edo sthn Ellada einai xalia !! ki exo episkeftei diafora service !! akoma kai gia thn hp pou lene diafora emena mou fanhkan eugenestatoi !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη παιδια αλλα δεν εινα παντού έτσι..εχω 2 προιόντα της ACER..μια οθονη al2032 και εναν φορητό aspire 2010..αν και είχα προβλημα με την οθόνη έγινε αμεση αντικατασταση της μέσα σε μια εβδομαδα!..ομως ο φορητος 3 χρονών δεν έχει απολύτως τίποτα!!!!δεν γνωρίζω αν έτυχε αλλα δεν θα είχε τεράστια νομικα προβληματα αυτη η εταιρεία αν οπως λέτε όλα της ηταν τοσο χάλια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ... νομίζω ότι δε φταίει η ίδια η Acer άλλα η αυτός που έχει την acer hellas. Στο εξωτερικό τα πράγματα μάλλον θα είναι καλύτερα (τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω). Γενικά οι αντιπροσωπείες στην Ελλάδα υπολείπονται αυτών στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοια βλεπω και ολο λεω σε ολυος μακρια, οι φιλοι μου που εχουν acer εχουν ολοι μα ολοι προβληματακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,δεν θελω να σταθω στο θεμα με το σερβις του φορητου σου

εαν θελεις μια λυση στο προβλημα σου θα πρεπει να κανεις τα εξης βηματα

 

1.θα εγκαταστησεις τα xp

2.ο πρωτος driver που θα περασεις θα ειναι του chipset και της καρτας γραφικων

3.μετα του bluetooth ,αλλα σιγιουρεψου οτι εχεις bouetooth ειναι ελαχιστα τα μοντελα που εχουν bluetooth

4. θα περασεις τον driver που ειναι υπευθηνος για τα βληθικτικα πληκτρα(ετσι θα ενεργοποιθει το συστημα των διακοπτων on.off του wifi ,bluetooth

5, μετα ολλους τους υπολυπους οδηγους συσκευων με οποια σειρα θελεις

 

6.θα ακολουθισεις τα επομενα λινκ για να αλλαξεις το pio mode στον κοντρολερ της μητρικης<χρειαζομαι πολλυ ωρα να σου το εξηγησω αυτο,και βαριεμαι να γραφω

 

http://support.microsoft.com/kb/817472

 

http://support.microsoft.com/kb/920918

 

http://winhlp.com/?q=node/10

 

εαν δεν τα καταφερεις με τα παραπανω λινκ στειλε μου pm να σου στειλω το προγραμμα που το διορθωνει αυτοματα:-D

 

το προβλημα ειναι software,δεν ειναι hardware και δεν φταιει ο σκληρος δισκος

 

αυτα για την ωρα εαν χρειαστεις κατι πες μου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...