Προς το περιεχόμενο

TI KARTA GRAFIKON NA PARO SE PCI?


GBOTSAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Profanos ennoeis PCI-X :mrgreen:

 

SAPPHIRE X1950GT 256MB = 114.97 ?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510582

 

EVGA 7900 GS 256MB = 99.00 ?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174053&product=986569&tab=specs

Galaxy 7900GS 256MB = 104.00 ?

http://www.shop21.gr/product/product.computers.asp?pfid=26626&prid=27252

 

Tha deis diafora, apo 7600GS,

dixos na adeiasei i tsepi sou :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poly kali einai kai i MSI -an tin theleis kai athoryvi :)

Se ligo xamilotera MHz, apo tis ypoloipes 7900GS :-|

 

An theleis aparaitita DX10 (giati arage?) i moni pou mporei na axizei simera -se afti tin katigoria timis!- einai i 2600XT:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174053&product=994561&tab=specs

 

Oi parapano omos [7900/1950] einai kalyteres tis 2600XT se DX9, opos kai apo tin 8600GT.

Gia perissotera se DX9 kai 10, prepei na aneveis se 8800, alla ksefevgei oikonomika ekei :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GIA SAS EXO P4 STA 3.4(945) 2GB RAM KAI 7600GS

TI KARTA GRAFIKON NA PARO SE PCI? OSTE NA PAIZEI TA KAINOYRGIA PAXNIDIA GIATI PARATIRO IDI KOLIMATA (MOH AIRBORNE WORLD IN CONFLICT) MEXRI 150EURO

EYXARISTO

 

Καταρχην αναλογος το τροφοδοτικο σου...Εαν εχεις ψιλοκαλο κοιτας για x1950pro.

Εαν εχεις μετριο psu για 7900gs που περνει και καλο o/c οποτε προτιμησε καποια με κανονικο ανεμιστηρακι(οχι δηλ με παθητικη ψυξη...).

Kαι τελος εαν θελεις dx10 και εχεις εντελως αδιαφορο psu πηγαινε για x2600xt με 256mb ραμ.

 

Υ.Γ Αφου θα την αλλαξεις την 7600 και επειδη σηκωνει καλο o/c δεν το δοκιμαζεις πρωτα?Λογικα μπορει να σου δωσει μεχρι ενα 35-40% παραπανω(αναλογος παντα με ποια ακριβως εχεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου..εχω τα εξής χαρακτηριστικά στο pc μου.."intel core duo 6400 2.13 ghz, 2gb ram , 160 hdd , nvidia geforce 7300 LE" αλλά δεν ξέρω τι τροφοδοτικό έχω..και σκέφτομαι να πάρω νέα κάρτα γραφικών για να παίζω παιχνίδια τύπου crysis, proevo2008, dirt, nfs prostreet. Απο την άλλη μπαίνω στο δίλημμα..να αγοράσω μια κάρτα γραφικών όπως η albatron 8800 gtx ή να αγοράσω κάποια κονσόλα όπως το ps3?Σας ευχαριστώ πολύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεράστιο δίλλημα, προβλέπω ήδη πόλεμο κονσολάκηδες vs pc-άκηδες... :P

αν θες την γνώμη μου πάντως, αφού έχεις ήδη αξιοπρεπές σύστημα, πάρε μια 8800 να το αξιοπιήσεις!

θα σου φύγουν γύρω στα 350ε, (τα μισά σχεδόν απο όσα θα δώσεις για μια κονσόλα, και με λίγο o/c στην cpu σου θα έχεις καλύτερες αποδόσεις και γραφικά από τις κονσόλες νέας γενιάς...

επίσης δεν θα δίνεις του κόσμου τα λεφτά για κάθε παιχνίδι.

το αρνητικό είναι ότι τα παιχνίδια στο pc αυξάνουν συνέχεια τις απαιτήσεις τους, και κάποια στιγμή θα ξαναχρειαστείς αναβάθμιση για να τα ευχαριστιέσαι, ενώ για την κονσόλα θα τα ''σκάσεις'' μια και καλή...

Τέλος, αν ανήκεις και εσύ στην κατηγορία των ανθρώπων που έχουν φυτέψει φοίνικες στο δωμάτιό τους περιμένοντας το crysis, το pc είναι μονόδρομος γιατί το εν λόγω παιχνίδι μάλλον δεν θα κυκλοφορήσει σε παιχνιδομηχανές... ! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστ'ω πάρα πολύ φίλε μου..το o/c στην cpu όμως δεν το πολυκατάλαβα...αν θές μπορείς να μου το εξηγήσεις??Θέλω να βλέπω και hd ταινίες...ποια κάρτα θα μου πρότεινες μέχρι 500 ευρώ?και τι τροφοδοτικό?ευχαριστώ και πάλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου..εχω τα εξής χαρακτηριστικά στο pc μου.."intel core duo 6400 2.13 ghz, 2gb ram , 160 hdd , nvidia geforce 7300 LE" αλλά δεν ξέρω τι τροφοδοτικό έχω..και σκέφτομαι να πάρω νέα κάρτα γραφικών για να παίζω παιχνίδια τύπου crysis, proevo2008, dirt, nfs prostreet. Απο την άλλη μπαίνω στο δίλημμα..να αγοράσω μια κάρτα γραφικών όπως η albatron 8800 gtx ή να αγοράσω κάποια κονσόλα όπως το ps3?Σας ευχαριστώ πολύ..

 

Η 7300 le ειναι απο τις πιο μαπα καρτες γραφικων που μπορουσες να ειχες βαλει...

Εγω θα σου ελεγα να πας για 7900gs(θα ελεγα x1950pro αλλα θα υποθεσω πως το συστημα το πηρες ετοιμο απο προσφορα οποτε δεν θα εχει σοβαρο psu.Πες μας ποιο κ ποσο watt ειναι...) + o/c στον 6400 που ηδη εχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to trofodotiko ine 550w thermaltake

i karta ine gainward 7600gs 256mb apli oxi golden sample

ti epiloges exo loipon?

 

Πρωτη επιλογη x1950pro και δευτερη η 7900gs...

 

Υ.Γ Εκτος απο το o/c που μπορεις να κανεις στην 7600gs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...