Προς το περιεχόμενο

Πώς θα καταλάβω αν ο σκληρός...ζει? HELP


Christos19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι θόρυβοι που άκουγα όμως και προέρχονταν από τον σκληρό δε συνηγορούν στο ότι αυτός έχει πρόβλημα; Επίσης εξαφανίστηκε και το "αρχείο" system. Eπίσης τον έχω 3 χρόνια, χωρίς ούτε ένα format και σχεδόν γεμάτο στο 95% τους τελευταίους μήνες...

Μέσω του live cd του linux (slax διανομή) ή hiren's boot cd να κάνω format?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία απάντηση στο τελευταίο μου ερώτημα? Να τον πετάξω ή όχι τον σκληρό??

 

Απο την εμπειρία μου, ο σκληρός σου είναι έτοιμος για φούντο. Το linux δεν πάσχει απο ιούς. Υπάρχουν ελάχιστοι οι οποίοι αντιμετωπίζονται απο αναβάθμιση σε αναβάθμιση. Υπάρχουν βέβαια anti-virus που τρέχουν σε linux και ελέγχουν PC με Windows αλλά είvαι άκρως επαγγελματικά και πανάκριβα. Για να κάνεις ένα καλό check στην επιφάνεια του δίσκου σου θα σου πρότεινα το Ultimate Boot CD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη βιάζεσαι να αποφασίσεις για σκληρό γιατί μπορεί να είναι το πρόβλημα σε άλλο hardware

 

Τελικά φάνηκε ότι είχες δίκιο...και ενώ ο καινούριος σκληρός δούλευε σχεδόν κανονικά, άκουγα όμως που και που κανά τσακ, σήμερα που άνοιξα το pc μετά από λίγο άρχισαν τα τσακ και μετά έσβησαν τα windows και να η μπλε οθόνη...reset και πάλι τα ίδια...ΤΙ ΣΤΟ @$@$ μπορεί να γίνεται?

Ένα μήνα πριν έβαλα τη gt7900, αλλά τα προβλήματα άρχισαν πριν 10 μέρες..μήπως είναι θέμα τροφοδοτικού?

Αυτό το τσακ που περιγράφω μοιάζει περίπου με τον ήχο που κάνει όταν βάζεις μια δισκέτα (αυτό τσακ/κλακ)...Με το που ακουγόταν ο ήχος τα windows πάγωναν ελαφρώς (σαν να ανοιγες πολλά προγράμματα μαζί). Καμιά ιδέα?

HELP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...