Προς το περιεχόμενο

Η βοήθεια του μαθητή


ffseriespower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

 

Είστε μαθητής λυκείου ή τριτοβάθμιας εκπαίδευσης? Αν ναι, θα θέλατε να μοιραστείτε τις γνώσεις σας κάποιους που χρειάζονται την βοήθεια σας? Αν πάλι δεν είσαστε τόσο καλός μαθητής και δυσκολεύεστε κάπου απευθυνόμαστε και σε εσάς!

 

Για να μπω στο θέμα έφταιξα ένα site το HomeWorkGR που ως βασικό στόχο είναι να συγκεντρώσει άσκησης, πληροφορίες και άλλα πολλά ώστε να βοηθήσει τους μαθητές του λυκείου και της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στις σπουδές τους.

 

Το url είναι http://www.homeworkgr.uni.cc

 

Περάστε αν θέλετε και ρίξτε μια ματιά και αν δεν σας κάνει κόπο πέστε μας την γνώμη σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας φτάναν τα λυσάρια (Πατάκης, Σαββάλας...) τώρα θα έχουμε και στο ιντερνετ!

Πλάκα κάνω, πολύ καλή η δουλειά σου, καλό θα ήταν το site να γίνει αφορμή για εμβάθυνση στης παπαγαλογίες που μάθαμε όλοι στο σχολείο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η σελίδα είναι προσωπική ή εργάζονται πολλοί από πίσω; Πρέπει να την προωθήσεις κάπως. Πάντως πολύ ωραία εμφάνιση και ο σχεδιασμός της πολύ εύχρηστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα ότι είναι προσωπική. Δεν έχω βρει ακόμα συνεργάτες για περαιτέρω ανάπτυξη.

 

Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να προωθήσω κάτι τέτοιο αλλά σίγουρα θα προσπαθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η σελιδα.

Ανοιξα εκει που ελεγες Δυναμεις.

Αληθεια αυτο πως βοηθαει δεν καταλαβα?

dinamis.jpg

 

Αν και θα προτίμουσα να έκανες αυτήν την ερώτηση στο forum του τεσπα.

 

Με αυτόν τον τρόπο ακόμα και (α+β) εις την 20 να είχες μπορούσες να βρεις ποσο θα είναι το ανάπτυγμα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθόλου κακή η ιδέα σου και μπράβο για την προσπάθεια αλλα θα πρέπει να προωθήσεις μόνος σου αρχικά το φορουμ γεμίζοντας το ενδιαφέροντα και πρωτότυπα θέματα.Καταρχήν προμηθεύσου ενα προγραμματάκι που τυπώνει μαθηματικούς χαρακτήρες και ασε τα μπακάλικα (α+β)2 που γράφεις όπως και τις καλλιγραφίες στο mspaint.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολυ καλύ η προσπάθεια σου συνέχισε και μην απογοητεύεσαι... Προσπάθησε να βρεις τρόπους να το διαφημίσεις ώστε να το μάθουν και άλλοι....

Πλέον για τους μαθητές είναι πολύ σημαντικό να υπάρχουν sites που να τους βοηθούν και πρέπει να υποστηρίζονται οι προσπάθειες αυτές... Κατά την γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθόλου κακή η ιδέα σου και μπράβο για την προσπάθεια αλλα θα πρέπει να προωθήσεις μόνος σου αρχικά το φορουμ γεμίζοντας το ενδιαφέροντα και πρωτότυπα θέματα.Καταρχήν προμηθεύσου ενα προγραμματάκι που τυπώνει μαθηματικούς χαρακτήρες και ασε τα μπακάλικα (α+β)2 που γράφεις όπως και τις καλλιγραφίες στο mspaint.

 

Προσπάθησα να βάλω κάτι τέτοιο αλλά δεν μου δούλευε. Δεν ξέρω γιατί αλλά θα το ψάξω και ελπίζω να βρω την λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...