Προς το περιεχόμενο

xreoseis kliseon se 2play..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ελπίζω τα σχόλια με τις ανακρίβιες να μην πηγαίνουν για τα άτομα που απάντησαν εδώ...

 

azio ορίστε ένα κομμάτι της ανάλυσης του λογαριασμού μου για να δεις ότι με 2play οι κλήσεις στο 801100χχχχ της forthnet δεν χρεόνωνται... Τώρα τι λένε αυτοί δεν ξέρω...

post-15681-129062951344_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω τα σχόλια με τις ανακρίβιες να μην πηγαίνουν για τα άτομα που απάντησαν εδώ...

 

azio ορίστε ένα κομμάτι της ανάλυσης του λογαριασμού μου για να δεις ότι με 2play οι κλήσεις στο 801100χχχχ της forthnet δεν χρεόνωνται... Τώρα τι λένε αυτοί δεν ξέρω...

 

ti na po re spirosta...ypallilos tis forthnet me pire tilefono epeidi eixa steilei mail kai etsi moy eipe...den ksero tora ti ginete..tha dume otan erthei o logariasmos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

azio, μπορείς να κοιτάζεις την ανάλυση του λογαριασμού σου για να δεις αν χρεώνονται οι κλήσεις σου (από κει προέρχεται και το screenshot του spirosta).

Αν πάντως χρεώνεσαι, όταν βγαίνει τηλεφωνητής, είναι απάτη. Η forthnet είναι γεμάτη κρυφές χρεώσεις. Εγώ χρησιμοποίησα τριμερή συνομιλία και χρεώθηκα για τις κλήσεις (η υπηρεσία είναι δωρεάν μέχρι 30/11).

Ήδη προχώρησα σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Ελπίζω να κάνουν κι άλλοι καταγγελίες για αυτό το θέμα.

Ίσως να υπάρχουν κι άλλες κρυφές χρεώσεις, πχ όταν κάνεις εκτροπή κλήσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

azio, μπορείς να κοιτάζεις την ανάλυση του λογαριασμού σου για να δεις αν χρεώνονται οι κλήσεις σου (από κει προέρχεται και το screenshot του spirosta).

Αν πάντως χρεώνεσαι, όταν βγαίνει τηλεφωνητής, είναι απάτη. Η forthnet είναι γεμάτη κρυφές χρεώσεις. Εγώ χρησιμοποίησα τριμερή συνομιλία και χρεώθηκα για τις κλήσεις (η υπηρεσία είναι δωρεάν μέχρι 30/11).

Ήδη προχώρησα σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Ελπίζω να κάνουν κι άλλοι καταγγελίες για αυτό το θέμα.

Ίσως να υπάρχουν κι άλλες κρυφές χρεώσεις, πχ όταν κάνεις εκτροπή κλήσης...

 

δεν μου εχει ερθει ακομα λογαρισμος γι αυτο...σχετικα με την τριμερη συνομιλια διαβασα καπου οτι σου παρεχει μεχρι 30/11 την υπηρεσια, αλλα κατα τη συνομιλια χρεωνεσε για οσο μιλας..θα μου πεις που να το ξερεις...επισης αυτο για τον τηλεφωνητη ειναι μεγαλη-μικροαπατη γιατι δεν αναφερετε πουθενα στα τιμολογια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το θέμα είναι πολύπλοκο πάρα πολύ...

 

Η forthnet έχει συστήματα τα οποία μπορούν να αναγνωρίσουν αν μιλάμε ή αν στέλνουμε δεδομένα. (σημείωση ότι δεν παραβιάζεται το απόρρητο). Αν τώρα μιλάς χρησιμοποιείται κάποιος αλγόριθμος αρκετά απωλεστικός και για αυτό η ποιότητα είναι λίγο κατώτερη του ΟΤΕ. Αν στέλνεις δεδομένα πρέπει να πάει ο ήχος σωστά άρα μπαίνει σε λειτουργία άλλος αλγόριθμος. Εκεί είναι που χρεώνεσαι.

Το σύστημα τώρα μπορεί να μπερδευτεί και να σε χρεώσει καμιά κλήση. Έγινε αυτό σε εμένα. Δεν τους έχω ξαναπάρει να δω τι έγινε. Φυσικά αρνούμαι να τα πληρώσω. Σε τηλεφωνητή τώρα κανονικά δεν πρέπει να χρεωθείς. Υπάρχει όμως μεγαλύτερη πιθανότητα να αναγνωριστεί ως κλήση data. Επίσης σε συναγερμούς και τέτοια δηλώνεις τα νούμερα που κάνουν κλήση για να δρομολογούνται κανονικά και χρεώνεσαι κιόλας.

 

Τώρα για εμένα μπαίνει ένα άλλο θέμα. Γιατί άραγε πληρώνουμε για μια διαδικασία που είναι απόλυτα αυτοματοποιημένη??Θεωρώ ότι πρέπει να είναι για να εξασφαλίσουν ότι δεν θα χρησιμοποιηθεί από εταιρίες και επαγγελματίες. Αλλιώς είναι τραγικό να πληρώνεις κάτι που κανονικά σου προσφέρει δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spirosta, η δική μου υποψία είναι ότι πέφτει πολύ beta testing από τους τωρινούς συνδρομητές και ότι στο μέλλον θα στρώσουν αυτά τα θεματάκια, σε όλους τους παρόχους. Τώρα θα μου πεις, είναι σωστές τέτοιες πρακτικές; Όχι, φυσικά δεν είναι. Ένας από τους λόγους που πολλοί επαγγελματίες δεν τολμούν ακόμη να αφήσουν τον ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου εχει ερθει ακομα λογαρισμος γι αυτο...σχετικα με την τριμερη συνομιλια διαβασα καπου οτι σου παρεχει μεχρι 30/11 την υπηρεσια, αλλα κατα τη συνομιλια χρεωνεσε για οσο μιλας..θα μου πεις που να το ξερεις...επισης αυτο για τον τηλεφωνητη ειναι μεγαλη-μικροαπατη γιατι δεν αναφερετε πουθενα στα τιμολογια!!

 

μιλάω για την ανάλυση λογαριασμού στο http://www.forthnet.gr/oam

αυτό το "κάπου" που διάβασες ότι η τριμερής συνομιλία χρεώνεται μήπως ήταν το ποστ μου στο adslgr.com ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάω για την ανάλυση λογαριασμού στο http://www.forthnet.gr/oam

αυτό το "κάπου" που διάβασες ότι η τριμερής συνομιλία χρεώνεται μήπως ήταν το ποστ μου στο adslgr.com ;;

 

ναι στο adslgr πρεπει να ηταν..

 

στο forthnet.gr/oam μηπως πρεπει να εχουν περασει 2 μηνες κ να σου εχει ερθει λογαριασμος για να μπεις ή γινεται απο την αρχη? γιατι προσπαθω να μπω κ μου λεει Η σύνδεσή σας απέτυχε.Παρακαλώ ελέγξτε το account ID και το PIN σας και ξαναπροσπαθήστε. βαζω user.ath.forthnet.gr και το pin που εβαλα και στο ρουτερ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν στην αίτησή σου είχες σημειώσει ότι θέλεις να παρακολουθείς την ανάλυση των κλήσεών σου μέσω ιντερνετ θα σου έρθει το pin ταχυδρομικώς. Αλλιώς καλείς την εξυπηρέτηση πελατών, το τμήμα τηλεφωνίας και το ζητάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω τα σχόλια με τις ανακρίβιες να μην πηγαίνουν για τα άτομα που απάντησαν εδώ...

 

azio ορίστε ένα κομμάτι της ανάλυσης του λογαριασμού μου για να δεις ότι με 2play οι κλήσεις στο 801100χχχχ της forthnet δεν χρεόνωνται... Τώρα τι λένε αυτοί δεν ξέρω...

 

Oi kliseis pros ta 801 tis forthnet einai dwrean. Ta ypoloipa 801 exoun xrewsi.

 

Analytika oles oi xrewseis yparxoun edw:

 

http://www.forthnet.gr/media/double_play/applications_2play/Timokatalogos%20Syntomon%20Kodikon%20130207.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi kliseis pros ta 801 tis forthnet einai dwrean. Ta ypoloipa 801 exoun xrewsi.

 

Analytika oles oi xrewseis yparxoun edw:....

 

to exeis dei k esy stin analysi logariasmou? den ksero..emena me piran apo ti forthnet epeidi eixa steilei mail k moy eipan oti to 801 xrevnete kai to 211 oxi..tora tha deiksei..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις παρεξηγηση, ΚΑΝΕΝΑΣ στην forthnet δεν ξερει τι του γινεται (δεν εχω κατι με την forthnet, εχω forthnet 2 play χωρις προβληματα και ειμαι ικανοποιημενος). Αλλα οπως ειπε και ο parsifal πεφτει πολυ beta testing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...