Προς το περιεχόμενο

Mac...τιμές!


Tougeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε οσες υλοποιησεις εχω δει (μπορω να στο πω με σιγουρια 100% για τα ThinkPad της IBM, lenovo πλεον) οτι αν κατι παει στραβα με τον αισθητηρα τοτε και βεβαια μπορεις να εισαγεις τον κωδικο σου με το πληκτρολογιο

 

Nαι ,το επιβεβαιωνω(για hp compaq) και εγω οτι μπορεις να το εισαγεις κανονικα και με το πληκτρολογιο τον κωδικο.Ο αισθητηρας προσφερεται σαν ενας επιπλεον τροπος ,πιο ευκολος.

Δεν αντικαθιστα πληρως τη χρηση του κωδικου.

Ο κωδικος εξακολουθει και υπαρχει σε περιπτωση που θελεις να μπεις με το πληκτρολογιο και οχι με τον αισθητηρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για να το καταλάβω και εγώ. Πόσους κωδικούς βάζεις π.χ. σε μια εφαρμογή? 2? Έναν από αποτύπωμα και έναν από πληκτρολόγιο, σε περίπτωση που τα παίξει το αποτύπωμα? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα θυμαμαι γιατι δεν εχω μπροστα μου τον υπολογιστη:

 

isos antistixis enan kodiko me ena apotipoma,den xerw ikasies kanw.

Καπως ετσι.Αντιστοιχεις ενα αποτυπωμα που εφτιαξες αρχικα,με οσους κωδικους θελεις.

 

Για να το καταλάβω και εγώ. Πόσους κωδικούς βάζεις π.χ. σε μια εφαρμογή? 2? Έναν από αποτύπωμα και έναν από πληκτρολόγιο, σε περίπτωση που τα παίξει το αποτύπωμα? :confused:

 

 

Κανεις μια φορα "register" το fingerprint σου και στο fingerprint που δημιουργησες αντιστοιχεις οποιους κωδικους θελεις (windows logon κλπ κλπ) ωστε να μπορεις να μπαινεις και με αποτυπωμα.

 

 

Ετσι εχεις την ευκολια να μη πληκτρολογεις καθε φορα τον κωδικο και να μη βλεπει και ο αλλος που ειναι διπλα σου τον κωδικο που πληκτρολογεις.

 

 

Αλλα ειμαστε οφ-τοπικ.Αλλωστε ειπαμε δεν ειναι και κανα μεγαλο πλεονεκτημα,απλα μια μικρη εξτρα ευκολια.

Επισης οποιος θελει μπορει να μην το χρησιμοποιησει.

Επισης νομιζω οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις μονο το αποτυπωμα χωρις κωδικο,αλλα δε συνισταται.

 

 

Στα business μοντελα φορητων ειναι σχεδον στανταρ χαρακτηριστικο το fingerprint reader.

 

Αλλα ειμαστε οφ-τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...