Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ ή εναλλακτική τηλεφωνία; Τι προτείνετε;


patrickdrd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

 

1) Ο πΟΤΕ έχει αυτό το πάγιο, το οποίο σκεφτόμουν να αποφύγω

2) Από την άλλη η εναλλακτική τηλεφωνία έχει ένα σωρό προβλήματα, ακούς τον άλλον σαν να είναι στο βάθος του πηγαδιού, μια δουλεύει μια δεν δουλεύει κλπ...

Επίσης, αν παρουσιαστεί τεχνικό πρόβλημα ποιος θα μου το φτιάξει κ σε πόσο καιρό στην 2η περίπτωση;

 

Άσε που κ οι εταιρείες είναι ένα σωρό...

Τι να διαλέξω; Εσείς τι έχετε κ μου προτείνετε;

 

Παρακαλώ πολύ απαντήστε κ... ψηφίστε όσοι έχετε δοκιμάσει τους εναλλακτικούς τουλάχιστον,

γιατί ενδιαφέρει πάρα πολύ κόσμο πιστεύω!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Aγαπητέ,

 

Προσωπικά πιστεύω πως είναι καλη ιδέα να κρατήσεις την γραμμη του ΟΤΕ(πάγιο μόνο),πληρώνοντας 30 Ε το δίμηνο. και παράλληλα να επιλέξεις κάποιο πρόγραμμα απεριόριστων κλήσεων(προς όλους όμως-όχι οτε...)με ένα ποσό που είναι γύρω στα 17-18 Ε το μήνα.Τώρα αν θες και internet και μπορείς να συμβιβαστείς με το 1 Mb,το ποσό ανεβαίνει ξεκινόντας από τα 30 το μήνα(ο φθηνότερος εναλλακτικός).

 

Εχουμε και λέμε λοιπόν:30 το δίμηνο για πάγιο ΟΤΕ και άλλα 30χ2 για απεριόριστα και internet 1Μb,σύνολο 90 Ε το δίμηνο σταθερή χρέωση με την προυπόθεση πως δεν καλείς και κινητά απο το σταθερό.

 

Ελπίζω να βοήθησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε σε ενα μηνα το All in one του ΟΤΕ και βλεπεις !!!

 

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1413822#post1413822

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

 

1) Ο πΟΤΕ έχει αυτό το πάγιο, το οποίο σκεφτόμουν να αποφύγω

2) Από την άλλη η εναλλακτική τηλεφωνία έχει ένα σωρό προβλήματα, ακούς τον άλλον σαν να είναι στο βάθος του πηγαδιού, μια δουλεύει μια δεν δουλεύει κλπ...

Επίσης, αν παρουσιαστεί τεχνικό πρόβλημα ποιος θα μου το φτιάξει κ σε πόσο καιρό στην 2η περίπτωση;

 

Άσε που κ οι εταιρείες είναι ένα σωρό...

Τι να διαλέξω; Εσείς τι έχετε κ μου προτείνετε;

 

Παρακαλώ πολύ απαντήστε κ... ψηφίστε όσοι έχετε δοκιμάσει τους εναλλακτικούς τουλάχιστον,

γιατί ενδιαφέρει πάρα πολύ κόσμο πιστεύω!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Προσωπικη μου γνωμη μια καλη προσφορα, σε ιδιωτικο δικτυο με 21 η 35 ευρω τον μηνα, και ολα και ολα πληρωμενα πχ δεν πληρωνεις σε πανελληνιες κλησεις σε ολα τα δικτυα, ενω στον Οτε ειναι ΜΟΝΟ Δωρεαν οι κλησεις και ΜΟΝΟ στο δικο του δικτυο του δηλαδη, επειδη ενα μεγαλο ποσοστο φευγει απο τον οτε με φορητοτητα, περιπου 6000 την εβδομαδα Αθηνα και θεσ/νικη προς το παρον,μπορει να κανεις κλησεις σε αυτους και να πληρωνεις χωρις να σε εχουν ενημερωσει απο τον οτε και ξεχωρα που εχεις ενα υψηλου επιπεδου ιντερνετ πανω απο 10Mbps και αλλες υπηρεσιες διαφορες σε online.Εσυ αποφασιζεις εδω πεφτουν διαφορες γνωμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να έχεις δίκιο,

αλλά από την άλλη το θεωρώ risky,

γιατί μπορεί να μην... σου κάτσει κ επειδή δεν αλλάζει κιόλας μετά,

λόγω του ότι σε δένουν με χειροπέδες για πολλούς μήνες,

άντε βγάλε άκρη μετά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να έχεις δίκιο,

αλλά από την άλλη το θεωρώ risky,

γιατί μπορεί να μην... σου κάτσει κ επειδή δεν αλλάζει κιόλας μετά,

λόγω του ότι σε δένουν με χειροπέδες για πολλούς μήνες,

άντε βγάλε άκρη μετά!

 

 

Ετσι ειναι.Φιλος πληρωσε 200 ευρω σε Teledome για να γυρισει στον ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να έχεις δίκιο,

αλλά από την άλλη το θεωρώ risky,

γιατί μπορεί να μην... σου κάτσει κ επειδή δεν αλλάζει κιόλας μετά,

λόγω του ότι σε δένουν με χειροπέδες για πολλούς μήνες,

άντε βγάλε άκρη μετά!

 

Το μονο που εχει ειναι μεγαλη αναμονη, επειτα εαν εισαι μακρυα απο dislαm και εκει ειναι καποιο μικρο προβλημα,περιορισμο ναι εχει αλλα εγω πανω απο ολα βαζω το οικονομικο, ειναι το α και το ω δεν μπορει κανεις νομιζω να το παραβλεψει, αυτο ειναι το σημαντικοτερο παντα μιλαω για χρηση ιδιωτικη για το σπιτι,σωθηκα προσωπικα ειδικα στην τηλεφωνια εχω κερδος μηνιαιο περιπου 100 ευρω,επισης θα αναφερω με την σειρα οτι εχει μεγαλες αποδοσεις στα pc που εχω σε ολο το σπιτι,τα οποια ειναι online και ανεξαρτητα μεταξυ τους και εκει ολα καλα,ε τελος ειναι και η τηλεοραση δεν λεω ακομη εχει μπροστα της και πρεπει να δωσει πολλα για να εντυπωσιαση,αλλα μεσα στην προσφορα ηταν και αυτη,πολλες ευκολιες στην online ενημερωση οτι ωρα θελεις τα βλεπεις ολα λογαριασμους χειρισμος και ρυθμιση των τηλεφωνων πανευκολος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου άκουσα πως από τέλος Οκτώβρη, ο ΟΤΕ θα σταματήσει το πάγιο;

έχετε ακούσει κάτι που να το επιβεβαιώνει;

 

 

Με τα παγια "ζει" ο ΟΤΕ...Αν τα σταματησει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Περιμενε σε ενα μηνα το All in one του ΟΤΕ και βλεπεις !!!

 

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1413822#post1413822

 

8a to prosferei me upoglwssia? (8a ta xreiastoume molis akousoume tis times...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8a to prosferei me upoglwssia? (8a ta xreiastoume molis akousoume tis times...)

 

 

Μπορει αλλα κανεις δεν μπορει να ξερει...Λιγη υπομονη !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μπορει αλλα κανεις δεν μπορει να ξερει...Λιγη υπομονη !!!!

 

an krinw to twrino "2play" tou OTE dld, pagio grammhs+conn-x 8mbit+24/7 aperioristes astikes kai yperastikes, pou vgainei sxedon 80 euro to mhna ti na perimenw? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an krinw to twrino "2play" tou OTE dld, pagio grammhs+conn-x 8mbit+24/7 aperioristes astikes kai yperastikes, pou vgainei sxedon 80 euro to mhna ti na perimenw? :)

 

 

Εγω δεν ειπα το αντιθετο αλλα επειδη και η κατηφορα εχει ορια καποιος θα τον σταματησει.Αλοιως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...