Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ ή εναλλακτική τηλεφωνία; Τι προτείνετε;


patrickdrd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λογικα πρεπει να ειναι hol γιατι καπου λεει οτι του εδωσαν εχτρα τηλ voip μονο η hol τα δινει 2 voip αλλα με μπερδευει και το tv

 

τεσπα εγω εχω hol double play και δεν εχω κανενα προβλημα μονο το οτι δεν ειναι pstn και ενα προβλ με τον λογ/σμο ειχα αλλα το ελυσαν εμεσως...

 

Φιλε του φορουμ επεσες εξω δεν μου εδωσαν τηλεφωνο και δεν εγραψα σε κανενα ποστ για τηλεφωνο.Μια πληροφορια θα ηθελα απο σενα που εισαι 2play δουλευουν συσκευες φαχ σε σενα και εαν ναι πιοι τυποι συσκευων, ενοω ποιες ταχυτητες δουλευουν,ολα και της νεας τεχνολογιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλησπέρα.

Έχω σταθερό τηλέφωνο στη Forthnet και πάγιο στον ΟΤΕ.

Στην πόλη που μένω (επαρχία) η Forthnet θα έχει ιδιόκτητο δίκτυο από 1/2008..

Σκέφτομαι ...να φύγω εντελώς από τον ΟΤΕ ή όχι;

Αν κάποιος έχει κάνει αυτή την κίνηση (από ΟΤΕ σε ιδιόκτητο Forthnet) ας παραθέσει την εμπειρία του...(ειδικά αν είναι από επαρχία)

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχω σταθερο ΟΤΕ,αλλα κανω χρηση εναλλακτικου φορεα για τα τηλεφωνα.Επειδη χρησιμοποιω και ιντερνετ απο otenet δεν θελω να βαλω αλλη εταιρια για τηλεφωνια για να εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μην τους ψαχνω αν εχω καποιο προβλημα στη γραμμη μου.Οποτε προς το παρον ΟΤΕ και μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου,

γιατί οι εναλλακτικοί ακόμα κ στα μεγάλα αστικά κέντρα έχουν πρλλά προβλήματα (βλ. π.χ. τα pings της forthnet) κ η υποστήριξή τους είναι χάλια (βλ. τρελές αναμονές στα τηλέφωνα κ αν γκρεμιστεί κανας φούρνος μπορεί κ να στο φτιάξουν)

 

anyway, άνοιξα αυτό το θέμα για να ανταλλάξουμε απόψεις για τον οτε ή για εναλλακτικούς, υπερ κ κατά αυτών με ονόματα,

αντ' αυτού έχουμε σαν κύριο poster τον titiko, ο οποίο εξαπολύει τις προπαγάνδες του κατά του οτε, χωρίς να μας λέει ποιο πάροχο έχει κ τι έχει "καλό" έχει βρει σε αυτόν...

περιμένω λοιπόν τις απόψεις σας...

επίσης να διευκρινίσω ότι το κεντρικό θέμα είναι η τηλεφωνία..

μπορεί να μας πει κάποιος αν έχει τηλεφωνία σε εναλλακτικό (κ σε ποιον),

κ αν έχει ή όχι προβλήματα (βλ. να έχει μείνει χωρίς τηλ, να του πέφτει η γραμμή κλπ);

 

Παίδες παντού υπαρχει απάτη.Εγω προσωπικά γνωρίζω πολλούς που έκαναν αίτημα για adsl k.a σε forthnet και vivodi και εκείνοι με τη σειρά τους στον ο.τ.ε σαν forthnet και vivodi αντιστοιχα.Το ονομα του συνδρομητή δεν φαίνεται. Σας πληροφορω λοιπόν οτι περιμεναν 3 μήνες και κάποιοι περιμένουν ακόμη.Οταν λοιπόν οι ενδιαφερόμενοι καλουν τις εταιριες να μάθουν που κολλάει η γραμμή τους λένε οτι δεν έχει γραμμές ο οτε.Δεν ειναι ομως ετσι.Γραμμες υπαρχουν αλλα δεν μπορουν να πουν στον πελάτη- κυριε πελατη επειδη μισθωνουμε απο τον οτε κατοσταρια καλωδια (δηλ. καλωδια εκατο ζευγων το καθενα)και δεν πληρωνουμε το μισθωμα δεν μας παρεχει γραμμες.Αν ξερατε τι γινεται.... Υπάρχουν παρα πολλοι συνδρομητες που γυριζουν στον οτε παλι.Τελος αν η γραμμη σου εχει προβλημα ειτε το adsl ο οτε θα στειλει συνεργειο δωρεαν ενω ολοι οι παροχοι θα ζητησουν και το 60ρι σε ευρω και επειδη θα τα βρουν μπαστουνια οι πιτσιρικαδες που στελνουν στη βλαβη σου λενε φταει ο οτε αλλα ομως δεν φταιει ο οτε. Ειναι θεμα παροχων και δυσλειτουργείας τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και συμπληρώνω στα πολύ σωστά παραπάνω...για κανε να τηλεφωνήσεις έναν παροχέα (όχι οτε) η αναμονή σε σκοτώνει τα νεύρα γιατί περιμένεις από 5 λεπτά και πάνω αν δεν πέσει η γραμμή και αν τελικά πιάσεις γραμμή ίσως να βρεθεί λύση για το πρόβλημα σου (ίσως) και οικονομικά σε λιώνει γιατί χρεώνεσαι πολλά...όχι ότι θα ήταν δωρεάν!!! Το ίντερνετ στην Ελλάδα είναι καμένο χαρτί και ΜΟΝΟΠΏΛΙΟ ακόμα...έχουμε πολύ δρόμο αφού τα κέρδη του Κράτους είναι πολλά όπως έχει η κατάσταση που ΟΛΟΙ την δεχόμαστε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ? ΕΣΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΝΑ ΣΟΥΣ ΤΕΙΛΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΙΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΛ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΧΙ ΑΦΜ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΤΗΑ[/b]ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥΣΟΡΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΩΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΠΑΡΟΧΟ ΔΕΝ ΚΕΩ ΠΙΟΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμουν στο ΤΕΛΛΑΣ ΖΙΣΤΟ και μετα απο 2 μηνες και πολλα προβλήματα με το ιντερνετ έπέστρεψα στον ΟΤΕ.

 

 

Ευκολη η επιστροφη ???? Ποσο καιρο σου πηρε ??Με την tellas δεν ειχες δεσμευση ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπου υπαρχει εναλλακτικος ειναι καλλιτερα και πιο οικονομικα.

 

Καλά και μέσα στις γιορτές το μόνο που έχεις να κάνεις είναι πόλεμο στον ΟΤΕ; Με το καλό να μπει το 2008 και ελπίζω να μας φέρει φώτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...