Προς το περιεχόμενο

Zippo


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβαλα χτές ένα νέο φυτίλι στο ζιππο μου, και το έβρεξα με ζιπελαιο απο την ακρη που φαινεται απο πανω, αλλα σήμερα πάλι τα ίδια, δλδ δεν αναβει. Μήπως έπρεπε να το έχω βουτήξει όλο στο ζιπέλαιο;

 

Καμια συμβουλή;

 

 

Επίσης έχετε κανένα ιδιαίτερου σχεδίου ζιππο;; :)

 

Εμένα είναι λίγο απλός αλλά τον έχω αρκετό καιρό και δεν τον αλλάζω. :-D

IMG_0023.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

off topic:

Αν και κάποτε είχα και εγώ zippo στο γυμνάσιο, δεν μπορώ να το καταλάβω όλο αυτό το κόνσεπτ.

 

Γιατί δεν κάνεις το στοιχειώδες που κάνουμε όλοι;

Να κλέψεις τον αναπτήρα του κολλητού σου, τον οποίο τον έκλεψε από την γκόμενά του, η οποία τον πήρε δώρο από το Hondos?

 

Ποιοι είναι τέλος πάντων αυτοί οι ανώνυμοι τροφοδότες που αγοράζουν αναπτήρες, σε αυτή την κοινωνία;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρέχεις μόνο το φυτίλι γιατί στεγνώνει γρήγορα.Βγάζεις το εξωτερικό του ζίπο, το γυρνάς ανάποδα και ρίχνεις με ζιπέλαιο στο κάτω μέρος που είναι σα βαμβάκι.(Αν προσέξεις θα δεις μια τρυπούλα που μπαίνει η μύτη από το ζιπέλαιο).

Βρέξτο τόσο όσο να αρχίσει να μουσκεύει το φυτίλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρέχεις μόνο το φυτίλι γιατί στεγνώνει γρήγορα.Βγάζεις το εξωτερικό του ζίπο, το γυρνάς ανάποδα και ρίχνεις με ζιπέλαιο στο κάτω μέρος που είναι σα βαμβάκι.(Αν προσέξεις θα δεις μια τρυπούλα που μπαίνει η μύτη από το ζιπέλαιο).

Βρέξτο τόσο όσο να αρχίσει να μουσκεύει το φυτίλι

 

Kαι αυτο το εκανα, μηπως ειναι μουφα το φυτιλι που πηρα;

 

 

Πανκυ εχεις μπροστα στην οθονη σου ενα ανωνυμο τροφοδοτη. Οταν δεν εχω το ζιππο, παντα καταληγω με αδεια χερια και ας ειχα αναπτηρα μαζι. Ολο καποιος τον παιρνει (τον αναπτηρα) και εξαφανιζεται.

 

Και αφου θετεις τετοιο ερωτημα, εγω θα αντιρωτησω. Ολοι αυτοι οι κλεμμενοι-εξαφανισμενοι αναπτηρες που καταληγουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic:

Αν και κάποτε είχα και εγώ zippo στο γυμνάσιο, δεν μπορώ να το καταλάβω όλο αυτό το κόνσεπτ.

 

Γιατί δεν κάνεις το στοιχειώδες που κάνουμε όλοι;

Να κλέψεις τον αναπτήρα του κολλητού σου, τον οποίο τον έκλεψε από την γκόμενά του, η οποία τον πήρε δώρο από το Hondos?

 

Ποιοι είναι τέλος πάντων αυτοί οι ανώνυμοι τροφοδότες που αγοράζουν αναπτήρες, σε αυτή την κοινωνία;

 

Εχω κανα 2 φιλους που προμηθευονται ετσι αναπτηρες, με αποτελεσμα να ξεμενω... Οταν ομως αρχισα να χρησιμοποιω Zippo σταματησαν...Ειναι μεγαλη καφριλα να πρεις Zippo απο τον φιλο σου:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι αυτο το εκανα, μηπως ειναι μουφα το φυτιλι που πηρα;

 

 

Μηπως το φυτιλι δεν ειναι αρκετα κοντα στην πετρα, και δεν το "πιανει" η σπιθα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης, πανκυ οταν σε δω να κυκλοφορεις με αναπτηρα με χοντρα ροζ γραμματα να γραφει hondos, θα τραβηξω φωτο με το κινητο, να το ξερεις.

 

Μηπως το φυτιλι δεν ειναι αρκετα κοντα στην πετρα, και δεν το "πιανει" η σπιθα?

 

 

Mπα εχει αρκετο. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eβγαλα ολο το φυτιλι και δοκιμασα να το αναψω με αλλο αναπτηρα, ΛΟΛ, απο ενα σημειο και μετα δεν πιανει φωτια :P

 

Μαλλον θα βραχηκε; Τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις φουλάρει το βαμβάκι μέχρι να ιδρώσει το πολυεστερικό κάλυμμα, αν δν έχεις γδάρει το φυτίλι βάζοντάς το αφήνοντας μόνο το σύρμα, αν (άσχετα με το πόσο ψηλά είναι) είναι αρκετά κοντά στην πέτρα και αν το έχεις αφήσει να ποτίσει για κάνα 10λεπτο, πραγματικά δν έχω ιδέα τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάνατε να νοσταλγήσω το "ΤΣΑΦ" του ζιππάκου μου που έχω παροπλίσει εδώ και ενάμιση χρόνο, ρε παλιόπαιδα! Αύριο κιόλας πάω ν' αγοράσω ζιππέλαιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν εφτιαξα, το γραφω και πιο πανω. Παιζει να ηταν βρεγμενο το φυτιλι, καθως δεν επιανε καθολου φωτια. Πηγα και πηρα αλλο σημερα.

 

Πηγα σε ενα καταστημα με ειδη καπνου και χαζευα για ωρα, μια βιτρινα γεματη zippo! Τελειοι ολοι! Ειμαι φανμπου τελος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...