Προς το περιεχόμενο

Zippo


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραααάβο ρε, μιλάμε έσπαγα το κεφάλι μου όλο το απόγευμα να θυμηθώ ποιό είναι το κοντινότερο καπνοπωλείο και τελικά είναι αυτό. Το κέντρο μου προκαλεί εγκεφαλική ανεπάρκεια μερικές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

να ρωτησω και εγω κατι.δεν εχω κανενα ζιππο στην κατοχη μου και γενικα δεν πολυψηνομαι να δώσω πολλα λεφτά/εριξα ομως μια ματια στο ebay,

ας πουμε αυτος εδω monkey zippo

αν δεν εχει την γραπτή εγγυηση θα μου φυγουν πολλα λεφτα στο refilling?ισως χαλασει πιο ευκολα?

//νταξει το ξερω οτι τον δινουν σε εξευτελιστικη τιμή απλα ρωταω για να μαθω//.επισης χρειαζεται να αγορασω τπτ αλλο μαζι με τον αναπτήρα?φυτιλι?καμια τσακμακοπετρα επιπλεον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Το refilling το κάνεις μόνος σου. 2 ευρώ κάνει το μπουκαλάκι ζιπέλαιο 125ml και φτάνει για πάρα πολλά γεμίσματα.

- Το φιτίλι κρατάει για κανά χρόνο (ανάλογα τη χρήση).

- Τσακμακόπετρες εγώ βάζω από αναπτήρες χόντος σέντερ και δουλεύει απροβλημάτιστα.

- Τι να χαλάσει, ζίπο είναι, εκτός αν τον χαλάσεις εσύ (σπάσεις, στραβώσεις κλπ, και πάλι φτιάχνεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι είπε ο φρηντάμπας (αν και από προσωπική εμπειρία, τα φεροσέριουμ των ζίππο φθείρονται πιο αργά και είναι πιο σκυλιά στη βροχή, από τις κανονικές αναπηρόπετρες) συν το ότι με τους ζίππο αγοράζεις ιδιότητες και απόδοση αλλά πληρώνεις ντηζάην. Αυτό σημαίνει, πρακτικά, πως ένα ορίτζιναλ εσωτερικό ζίππο (δηλαδή το όλο σύστημα ανάφλεξης κτλ, όλα εκτός από το έξω κουτί) κάνει 5 ευρώ. Οπότε η μόνη διαφορά με το να πάρεις "μαϊμού" ζίππο, είναι πως δε θα έχεις την lifetime εγγύηση και δε θα κάνει τόσο ψαρωτικό κλικ.

 

 

zippo.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ όμορφους αυθεντικούς zippo τους βρίσκεις από 13 έως 30 euro δεν χρειάζεται να πάρεις κάποιον συλλεκτικό...γιατί κάθεσαι και ψάχνεις ebay?

 

δες εδω http://www.youandme.gr/index.php?cPath=5_18_46

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ebay μερικοί πωλητές σου κάνουν δώρο την εγχάραξη ;)

Παίρνεις με 15 ευρώ έναν τελείως απλό, γράφεις την ευφάνταστη παπάτζα σου πάνω και αυτομάτως γίνεται μοναδικός και συλλεκτικός.

 

 

Καλή ποικιλία αλλά πανάκριβο ε.

Επεξ/σία από freedubus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πολύ καλός, πριν λίγο τον κόζαρα κατά σύμπτωση και σκεφτόμουν τι ωραία που δένει αυτό το φιλντισένιο χρώμα με το καράβι.

 

Εγώ σαν πιό σκληρός, μακάβριος και τρού που είμαι πήρα αυτόν πριν λίγες μέρες

3507973106_ed1fcfd508.jpg

εννοείται από ebay και εννοείται με κάστομ εγχάραξη ευφάνταστης ατάκας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεχε τον λιγο ομως γιατι αυτη η "προσοψη" ξεκολαει καμια φορα και μετα πατεντες.

 

Εμενα η συλλογη μου εχει φτασει τους 15 και ακομα κυκλοφορω με BIC γιατι ξεχναω να παρω ζιπελαιο.

 

Αγαπημενοι

http://www.zippocasemuseum.com//index.aspx?tabindex=0&tabid=1&productid=1307&directoryid=-1&ctrl=productdetails

http://www.zippocasemuseum.com//index.aspx?tabindex=0&tabid=1&productid=1320&directoryid=-1&ctrl=productdetails

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freedubus:πολύ καλός αναπτηρας αν και ισως θα ταν λιγο χεβι για τα γουστα μου

ισως ο επόμενος που θα αγορασω να ειναι τετοια φαση τρουίλας.

 

/τριτη μερα στην κατοχη μου δουλευει απροβληματιστα.

ΑΛΛΑ να ρωτησω ενα φιλαρακι μου δυο τρεις φορές που τον φυσηξε καταφερε και εσβησε ενω παλι οταν ξαναπροσπαθησε τιποτις.φφυσιολογικό ειναι αυτό?

επισης πανω στον μηχανισμό γράφει Α...υπαρχει καποια διαβαθμιση Α,Β,C,D ως προς την ποιότητα?

παντως τα 15 γιουρος για εναν αναπτηρα που θα σ κανει να μην ξαναγορασεις μπιμ και να πουλας και μουρη κωλολενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Αγαπημένος μου.

 

http://cgi.ebay.com/NEW-ZIPPO-METAL-DRAGON-GOLD-DRAGON_W0QQitemZ190367586755QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2c52cad9c3

 

Ο οποίος είναι στην wish list μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...