Προς το περιεχόμενο

wii και pal (uk standard)


saradis1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα ρε παιδιά. Μια ερώτηση ρε παιδιά. Βρήκα στο ebay πολύ καλή προσφορά για Nintento Wii και λέει στα χαρακτηριστικά της συσκευής Format: PAL (UK Standard). πως μεταφράζεται αυτό? οι ελληνικές τηλεοράσεις χρησιμοποιούν PAL απ'ότι ξέρω, έχουν άλλο PAL αυτοί? αν αγοράσω αυτό, έχει σχέση με τα παιχνίδια που θα αγοράζω? δηλαδή θα εκτός οτι να ειναι pal θα πρέπει να πληρούν και άλλες προυποθέσεις?

 

π.χ αυτό:

http://cgi.ebay.ie/NINTENDO-Wii-CONSOLE-Wii-SPORT-GAMES-NEW-AND-SEALED_W0QQitemZ280150490841QQihZ018QQcategoryZ145520QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είσαι ΟΚ,απλά μην μπεις στον κόπο να το πάρεις απ έξω διότι δεν θα σε καλύπτει η εγγύηση.

 

πέρα απο την εγγύηση, λές να έχω κάποιο άλλο πρόβλημα? απ'ότι ξέρω στην Αγγλία χρησιμοποιούν PAL/I και στην Ελλάδα PAL/B/G. εσύ έχεις κάποιον γνωστό που έχει πάρει απ'έξω ή το ξέρεις γενικότερα?

Όσο για την εγγύηση, με τόσες προυποθέσεις που υπάρχουν για να σε καλύψει η εγγύηση δεν σε καλύπτει ποτέ σχεδόν και η διαφορά στη τιμή αν το πάρεις απ'έξω ειναι αρκετή νομίζω.

Με τον ήχο θα είναι ok? δεν πιστεύω να έχουν αυτοί τίποτα άλλα κόλπα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...