Προς το περιεχόμενο

Ποιο firewall προτιμάτε;


dimitris2006

Ποιο firewall προτιμάτε;  

1 μέλος έχει ψηφίσει

  1. 1. Ποιο firewall προτιμάτε;

    • Ashampoo FireWall
    • BlackICE
    • CA Personal Firewall
      0
    • Comodo Firewall
    • Filseclab Firewall
    • Jetico Personal Firewall
    • Kaspersky Anti-Hacker
    • Lavasoft Personal Firewall
    • Look 'n' Stop Personal Firewall
    • McAfee Firewall
    • Norman Personal Firewall
      0
    • Norton Personal Firewall
    • Outpost Firewall
    • Prisma Firewall
      0
    • Sunbelt Personal Firewall
    • Vista Firewall
    • XP Firewall
    • ZoneAlarm Firewall
    • Άλλο (πείτε ποιο)
    • Κανένα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

έβαλα το comodo...είχα να βάλω firewall εδώ και πάρα πολύ καιρο....αλλά αυτό το πράγμα ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ!!!!Γιατί εμφανίζει 800.000 παράθυρα ερωτήσεων για allow ???Δεν μπορει να τα κάνει μια φορά και να το 8υμαται ανεξαρτήτως επανεκκινήσεων ???Χώρια που με ρωτάει ακόμα και για το αν επιτρέπω στην αλεπού να μπει στο ιντερνετ!Υπάρχει κάποια λύση ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το χρησιμοποιώ και δε ξέρω το user interface του, όμως αποκλείεται να μην κάνει κάτι τόσο στοιχειώδες.

 

Αν διαβάσεις το documentation λογικά θα βρεις πώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το χρησιμοποιώ και δε ξέρω το user interface του, όμως αποκλείεται να μην κάνει κάτι τόσο στοιχειώδες.

 

Αν διαβάσεις το documentation λογικά θα βρεις πώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαλει κι εγω το comodo internet security (firewall και antivirus) εδω στη δουλεια...για test drive :P μια χαρα τα παει και ειναι και ελαφρυ! οσο για τα allow που ειπε ο φιλος..μπορεις αν του τσεκαρεις να θυμαται τι του επιλεγειςγια καθε εφαρμογη οταν σου πεταει παραθυρακι και δε σου ξαναεμφανιζει...simple as that :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαλει κι εγω το comodo internet security (firewall και antivirus) εδω στη δουλεια...για test drive :P μια χαρα τα παει και ειναι και ελαφρυ! οσο για τα allow που ειπε ο φιλος..μπορεις αν του τσεκαρεις να θυμαται τι του επιλεγειςγια καθε εφαρμογη οταν σου πεταει παραθυρακι και δε σου ξαναεμφανιζει...simple as that :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες επειδη δοκιμαζω τα vista x64 και το kerio δεν δουλευει σε vista ψαχνω κατι παρομοιο.

Δοκιμαζω το comodo αλλα δεν βρισκω αντιστοιχα options.

 

Ψαχνω καποιο που να επιτρεπει την προβολη των εφαρμογων και να με αφηνει να επιλεγω στο καθενα ξεχωριστα τι συμπεριφορα επιθυμω, οπως στο kerio οπως φαινεται στην εικονα...

 

attachment.php?attachmentid=15602&stc=1&d=1233671259

post-1655-129062983576_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλά που μου το θύμισες, ξέχασα να το ποστάρω εδώ για να το δουν όσοι έχουν ενεργά τα e-mail notifications του forum:

 

Υπόμνημα: Συζήτηση για την οργάνωση νέας δημοσκόπησης firewall (27/2/09 έως και...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νέα δημοσκόπηση είναι έτοιμη. Ψηφίζουμε εδώ: Ποιο firewall προτιμάτε; Δημοσκόπηση 28/2/09 - 29/5/09

 

Το παρόν thread κλειδώνεται και φεύγει από sticky. Ευχαριστώ θερμά όσους συμμετείχαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...