Προς το περιεχόμενο

Ποιο firewall προτιμάτε;


dimitris2006

Ποιο firewall προτιμάτε;  

1 μέλος έχει ψηφίσει

  1. 1. Ποιο firewall προτιμάτε;

    • Ashampoo FireWall
    • BlackICE
    • CA Personal Firewall
      0
    • Comodo Firewall
    • Filseclab Firewall
    • Jetico Personal Firewall
    • Kaspersky Anti-Hacker
    • Lavasoft Personal Firewall
    • Look 'n' Stop Personal Firewall
    • McAfee Firewall
    • Norman Personal Firewall
      0
    • Norton Personal Firewall
    • Outpost Firewall
    • Prisma Firewall
      0
    • Sunbelt Personal Firewall
    • Vista Firewall
    • XP Firewall
    • ZoneAlarm Firewall
    • Άλλο (πείτε ποιο)
    • Κανένα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
exw kaspersky anti-virus,spybot s&d kai norton security scan,eimai kalymmeni i prepei na exw kai firewall?

 

το norton για μενα ειναι περιττο. κατα τη γνωμη μου βαλε ακομα ενα antispyware και εισαι ενταξει! θα ελεγα επισης πως αν δεν μπαινεις σε περιεργες σελιδες το firewall των windows ειναι αρκετο. αν επιμενεις ομως βαλε ενα comodo που ειναι και παναλαφρο , λιγο δυσνοητο σε ρυθμισεις ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικαρι αν πας και πατησεις πανω στο κοκκινο κυκλακι το οποιο ειναι κατω κατω στη μεση(κανονικα πρεπει να ειναι πρασινο και να ειναι σαν tick ),κανεις 2 κλικ πανω σε αυτο και θα σου βγαλει κατι πληροφοριες για τα port σου,κλπ..καπου εκει λεει εκτελεσε το τεστ στο http://www.dsl...πατας εκει και καπου σου ζηταει στην πορεια να βρεις τι πρεπει να κανεις για το firewall σου...στην πορεια τα βρηκα ολα και με οδηγειες πολυ σαφεις!ειναι πολυ ευκολο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το παρακάτω πρόβλημα....

έβαλα για firewall το comodo και πάει καλύτερα από το Zone Alarm που είχα αλλά .... όταν ανοίγω το uTorrent τα processes (cmdagent.exe Κ cpf.exe ) βαράνε κόκκινο!!! Η CPU κοντεύει να τρελαθεί, ασταμάτητα στο 100% :( Αν και απενεργοποίησα το Network Monitor πάλι τα ίδια. Έχετε καμιά ιδέα του τι παίζει? Όσοι έχουν Comodo τους συνβαίνει??

 

 

παλικαρι αν πας και πατησεις πανω στο κοκκινο κυκλακι το οποιο ειναι κατω κατω στη μεση στο προγραμμα σου(κανονικα πρεπει να ειναι πρασινο και να ειναι σαν tick ),κανεις 2 κλικ πανω σε αυτο και θα σου βγαλει κατι πληροφοριες για τα port σου,κλπ..καπου εκει λεει εκτελεσε το τεστ στο http://www.dsl...πατας εκει και καπου σου ζηταει στην πορεια να βρεις τι πρεπει να κανεις για το firewall σου...στην πορεια τα βρηκα ολα και με οδηγειες πολυ σαφεις!ειναι πολυ ευκολο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικαρι αν πας και πατησεις πανω στο κοκκινο κυκλακι το οποιο ειναι κατω κατω στη μεση στο προγραμμα σου(κανονικα πρεπει να ειναι πρασινο και να ειναι σαν tick ),κανεις 2 κλικ πανω σε αυτο και θα σου βγαλει κατι πληροφοριες για τα port σου,κλπ..καπου εκει λεει εκτελεσε το τεστ στο http://www.dsl...πατας εκει και καπου σου ζηταει στην πορεια να βρεις τι πρεπει να κανεις για το firewall σου...στην πορεια τα βρηκα ολα και με οδηγειες πολυ σαφεις!ειναι πολυ ευκολο!

 

 

george-7, δεν κατάλαβα τι εννοείς... το μόνο που είναι με κόκκινο (και ένα Χ μέσα) είναι το Network Monitor το οποίο το απενεργοποίησα εγώ, όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάποιο setting για να εκτελέσω το τεστ που αναφέρεις.... πάντως ευχαριστώ για την βοήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια sos εχω ενα φορητο toshiba με vista εχω εγκαταστησει το AVG το spyboot S.D. Μολις πηγα να περασω το zonealarm free firewall ο επεξεργαστης κολλησε και μου εβγαλε μπλε οθονη. Μεσα απο safe mode απεγκατεστησα το zonealarm και ολα δουλευουν μια χαρα ξερετε τι μπορει να φταει? Στο site η εταιρεια λεει οτι υποστηριζει τα vista

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zone alarm, alla to timimeno barainei para poly to systima!!!

to Comodo Firewall einai pio elafry re paidakia??

 

 

ότι είναι ελαφρύ είναι.... απλά εμένα μου τραβάει ζόρια αν κατεβάζω με το uTorrent.... βάλτο και θα δεις διαφορα! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia osous exoun provlima me to comodo kai ipsilo CPU usage dokimaste na apenergopoiisete ta logs tou network monitor.

Activity->Logs>Deksi click "Log events from"

 

 

μμμμμ.... αυτό το tip δεν το ήξερα, θα το τσεκάρω να δω τι παίζει.... thankZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...