Προς το περιεχόμενο

Ghosting se L245WP - BN!!!!


isspro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

dokimasa me xbox 360 kai me analisi 1080i mou klidose sta 50 hz , enw otan evala 1080p den mou tin dexete katholou... giati auto? episis mou kanei entiposi i othoni den ine full HD? parola auta anaferete os HD ready...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
thx. tha to koitaksw molis paw spiti kai katalabw kai akribws ti leei. esy den exeis tetoio problima? sou epanaferei tis arxikes rythmiseis?

 

Δεν την έχω ακόμα την οθόνη, αλλά (από ότι καταλαβαίνω) λέει ότι όταν παίζεις ένα παιχνίδι στο 800x600 και γυρνάς στο desktop (το οποίο το έχεις στη native ανάλυση του 1920x1200) χάνονται οι ρυθμίσεις του 800x600 και έτσι όταν ξαναγυρνάς στο παιχνίδι τα βλέπεις παραμορφωμένα...΄

 

Βέβαια, αφού εσύ παίζεις σε 1920x1200 μάλλον δεν είναι το πρόβλημά σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalo einai genika alla kai gia games/tainies tin analysi na tin exoume (opws tin exw twra) 1920x1200 ή pio katw? i karta mou kai i othoni fysika ta yposthrizoun alla ta mhz kleidonoun sta 60 :-/

ti einai kalytero? na epefta se analysi i na meinw ekei poy eimai?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σε όλους.

 

Την οθόνη αυτή σκέφτομαι να την πάρω εδώ και καιρό και έτσι έχω κάνει μια έρευνα για να δώ "τι παίζει"

 

1) Το πρόβλημα με την γραμμή το είδα σε ένα forum του εξωτερικού (δεν θυμάμαι ποιό) και λύθηκε κάνοντας αναβάθμιση στους drivers ή αλλάζωντας την κάρτα γραφικών.

 

2) Πρόβλημα ghosting δεν ανέφερε κανένας και μάλιστα όλοι έλεγαν οτι είναι ασύνηθες για το μέγεθος της. Πιστέυω οτι η οθόνη του φίλου κάποιο πρόβλημα θα έχει. Βέβαια η σωστή λύση είναι κάποιος που έχει την οθόνη να βάλει τα ίδια παιχνίδια και να δεί αν κάνει το ίδιο.

Βέβαια δεν χάνεις τίποτα να την στείλεις για έλεγχο.

 

3) Διευκρινίζω οτι η οθόνη έχει 3 χρόνια εγγύηση και αντικατάσταση για 12 pixel και πάνω.

 

4) Η οθόνη είναι FULL HD λόγω της ανάλυσης της. Το HD Ready αναφέρεται στο πρωτόκολλο HDCP που υποστηρίζει.

 

Και τελειώνοντας θέλω να ρωτήσω κάτι που μόνο οι ήδη κάτοχοι μπορούν να μου πούν και δεν βρήκα σχετική αναφορά πουθενά.

 

Η χρήση που κάνω είναι κυρίως για παρακολούθηση video και λιγότερο παιχνίδια (άντε ένα WOW ή σκάκι που και πού). Οπότε το ερώτημα μου είναι ιδιαίτερα σημαντικό.

 

Άν συνδέσω την οθόνη μέσω του HDMI με τον υπολογιστή μου θα μπορώ να δώ κανονικά τα video μου σε DVD, divx, xvid, mkv κ.λ.π. ή το πρωτόκολλο HDCP δεν θα με αφείνει να τα δω χαμηλώνοντας την ποιότητα ή μπλοκάρωντας την αναπαραγωγή εξ' ολοκλήρου;

 

Η δουλειά του HDCP είναι αυτή ακριβώς. Να μπλοκάρει την αναπαραγωγή "αντιγράφων ασφαλείας" (σαν τα δικά μου) και να επιτρέπει μόνο τα "πρωτότυπα".

 

Εδώ θα ήθελα να πώ οτι αρκετά απο τα "αντίγραφα ασφαλείας" είναι σε HD format (1080p και 720p).

 

Επειδή η αγορά της οθόνης θα μου κοστίσει όσο ένας μισθός θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος μου απαντούσε.

 

Μπορώ να χρησιμοποιείσω την οθόνη να βλέπω τα video μου όπως θέλω ή θα έχω πρόβλημα;

 

Απο χρωματα και φωτεινότητα πως την κρίνεται (γενικά έχω δεί πολύ θετικά σχόλια).

 

Ευχαριστώ όσους είχαν την υπομονή να διαβάσουν ΟΛΟ το post.

Είμαι έτοιμος να την πάρω και δεν ξέρω τι να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

emena pantos mou pezei ola osa antigrafa asfaleias kai an dokimasa kai 1080p kai 720p kai divx kai wmv kai otidipote alo...

 

Με το HDMI;;;; :-) :-) :-)

Διευκρίνησε μου το σε παρακαλώ αυτό ...

 

Απο φωτεινότητα και χρώματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

emena pantos mou pezei ola osa antigrafa asfaleias kai an dokimasa kai 1080p kai 720p kai divx kai wmv kai otidipote alo...

 

nai me HDMI

 

fotinotita kai xrwmata ola teleia

 

Φίλε ababapanos με έφτιαξες άγρια !!!

 

Θα την παραγγείλω αμέσως (στο e-shop μου είπαν οτι έχουν 5 σε stock).

 

Σε ευχαριστώ πολύ :-)

 

 

Υ.Γ. : Αλήθεια κανένα καμένο pixel βρήκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ababapanos με έφτιαξες άγρια !!!

 

Θα την παραγγείλω αμέσως (στο e-shop μου είπαν οτι έχουν 5 σε stock).

 

Σε ευχαριστώ πολύ :-)

 

 

Υ.Γ. : Αλήθεια κανένα καμένο pixel βρήκες;

 

ala partin apo mssystems tin exoun 40 euro ftinotera....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...