Προς το περιεχόμενο

Ti tha ginei me auth tin katastash?


HexStatic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να κάνουμε report σε ότι δούμε να παρεκκλίνει.

 

Με το report όντως θα μπορούσε να βοηθηθεί το moderation στην πιο γρήγορη ανίχνευση μηνυμάτων που είτε είναι λάθος, είτε spam,...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον tolis_01 και θα πω πως δεν είναι και τόσο καλό "μέτρο περιορισμού" η θέσπιση ορίου μυνημάτων για να φτιάξει κάποιος μια αγγελία.

 

Αλλά θα ήθελα να κάνω μια επισήμανση όσον αφόρα το search. Πολύ κράζουμε είτε φανερά (με posts) είτε από το σπίτι μας, για αυτούς που "δεν χρησιμοποιούν" το search. Όταν κάποιος ενδιαφέρεται να ψάξει για κάτι θα πρέπει να το γράψει με χίλιους δυο συνδυασμούς (Ελληνικά, greeklish, ορθογραφημένα και μη) μήπως και πετύχει κάτι που θα τον βοηθήσει. Στους τίτλους από τα threads πρέπει να υπάρξει αυστηρότητα (τάξη) και να γράφονται π.χ. με greeklish τίτλοι μόνο όταν κάποιος έχει πρόβλημα τεχνικό, π.χ. έλλειψη ελληνικών γραμματοσειρών στο linux (αν και αυτό είναι λίγο δύσκολο να συμβεί τώρα πια).

 

Όντως πρέπει να ληφθούν μέτρα. Αλλιώς το search καταντά κουραστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το report όντως θα μπορούσε να βοηθηθεί το moderation στην πιο γρήγορη ανίχνευση μηνυμάτων που είτε είναι λάθος, είτε spam,...

 

Πλέον δε δίνω και πολύ σημασία στα χιλιοειπωμένα θέματα που ανοίγονται κάθε λίγο και λιγάκι... Και χρησιμοποιώ και το μαγικό κουμπάκι. Κάποιες φορές φοβάμαι βέβαια μη γίνω report abuser, αλλά πχ χθες σε ένα topic που το άτομο που το άνοιξε, στο τέλος έβρισε όλους όσους έδωσαν σημασία και ασχολήθηκαν, παρόλο που δεν συμμετείχα, το πάτησα το κουμπί.

 

Είναι γεγονός ότι παλαιότερα το forum ήταν πιο "ζωντανό" και ουσιαστικό, αλλά αυτά συμβαίνουν όσο μεγαλώνει και γιγαντώνεται. Μακάρι να μην φτάσει ποτέ σε επίπεδα να απαντάει κόσμος μόνο "Thankssssss" κλπ...

Και δε νομίζω ότι έχω δείξει συμπεριφορά ή ύφος "παλαιού", αλλά ναι με ενοχλεί και εμένα... Στο χέρι μας είναι να κρατήσουμε το επίπεδο ψηλά ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με τα μέτρα των παραπάνω,ειδικά στην θέσπιση ελληνικών για τίτλους νημάτων.επίσης καλό θα ήταν να ποστάραμε μόνο όταν έχουμε κάτι να πούμε,προσθέσουμε κτλ.Πολλά τα ανούσια posts...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω έχω μια ιδέα και δε θέλω να παρεξηγηθώ όμως.

Τα καινούρια μέλη πρέπει να περνούν από προ-στάδιο.

Έτσι θα εκπαιδεύονται και θα μαθαίνουν την λειτουργία του φόρουμ.

Είναι άδικο σημαντικά και ουσιώδη θέματα να χάνονται πίσω από τα ανούσια καινούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ συμφωνώ με το γεγονός ότι το insomnia παίρνει (δυστυχώς) την κάτω βόλτα με πολλά ανούσια θέματα πνίγοντας τα ουσιαστικά :(

δεν ξέρω τι ακριβώς αλλά κάτι πρέπει να γίνει, αν ενδιαφέρει βέβαια και τον administrator το συγκεκριμένο θέμα ... ίσως το βλέπουμε κάποιοι λίγοι έτσι υπερβολικά δεν ξέρω... ας πούνε και οι υπόλοιποι τις απόψεις τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι παιδια δυστυχως εχει αρχισει να γινεται ψιλοχαος εδω μεσα με τα spam και τα νεα θεματα συνεχεια,θα συμφωνησω με το να κανετε το θεμα μονο στα ελληνηκα και να περιορισετε το section των αγγελιων,κατι τετοιο ειχε γινει στις αγγελιες σε ενα αλλο forum που ειμαι μελος και η κατασταση διορθωθηκε καπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...