Προς το περιεχόμενο

ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ADSL ΑΠΟ ΠΑΛΛΗΝΗ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα - καλημέρα ό,τι ώρα διαβάζετε αυτό το μήνυμα.Είμαι νέος σχετικά με την ADSL και θα ήθελα να βάλω εδώ που μένω στην Παλλήνη.Με ενδιαφέρει πακέτο και απεριόριστη τηλεφωνία και internet.Το πρόβλημα είναι ότι κανένα δίκτυο δεν έχει φτάσει ιδιόκτητο ακόμη εδώ!!!

Ακόμη και η forthnet η καλύτερη κατά τη γνώμη μου με την μεγαλύτερη κάλυψη παρέτηνε την ημερομηνία της για εγκατάσταση του δικτύου στην Παλλήνη από 30/8 που έλεγε εδώ και 1 χρόνο στις 15/10.

Θα ήθελα τη γνώμη σας λοιπόν.Δεν συμβιβάζομαι με χαμηλές ταχύτητες γιαυτό ακόμη δεν παίρνω forthnet μέσω ote.Θα μπορούσα να κάνω την αίτηση στη forthnet από τώρα?Θα αργήσει να ενεργοποιηθεί λέτε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα - καλημέρα ό,τι ώρα διαβάζετε αυτό το μήνυμα.Είμαι νέος σχετικά με την ADSL και θα ήθελα να βάλω εδώ που μένω στην Παλλήνη.Με ενδιαφέρει πακέτο και απεριόριστη τηλεφωνία και internet.Το πρόβλημα είναι ότι κανένα δίκτυο δεν έχει φτάσει ιδιόκτητο ακόμη εδώ!!!

Ακόμη και η forthnet η καλύτερη κατά τη γνώμη μου με την μεγαλύτερη κάλυψη παρέτηνε την ημερομηνία της για εγκατάσταση του δικτύου στην Παλλήνη από 30/8 που έλεγε εδώ και 1 χρόνο στις 15/10.

Θα ήθελα τη γνώμη σας λοιπόν.Δεν συμβιβάζομαι με χαμηλές ταχύτητες γιαυτό ακόμη δεν παίρνω forthnet μέσω ote.Θα μπορούσα να κάνω την αίτηση στη forthnet από τώρα?Θα αργήσει να ενεργοποιηθεί λέτε ?

 

Για ριξε μια ματια στην Vivodi ειναι πολυ καλη, ειδικα και για την απεριοριστη δωρεαν τηλεφωνια προς ολα τα δικτυα.Ειναι καλη, την εχω 2 μηνες και ειναι το προγραμμα cabletv,εχει πολυ καλη ταχυτητα εως 20mbps εχω τα 18mbps αλλα ειμαι στα 900 μετρα, ειδικα εαν εισαι κοντα σε dislam δηλαδη κοντα στο τεχνικο τμημα του οτε,παρα πολυ καλη αποδοση εχω σε ολα που προσφερει αυτο το προγραμμα,τα δε τηλεφωνα της ειναι τελεια, μιλας παντου χωρις κανενα προβλημα και εχω και 2 αριθμους τηλεφωνων Δωρεαν,εαν εχεις καποιο προγραμμα με voip επικοινωνια δηλαδη, msn,skype,yahoo, γραψε στο προφιλ σου,να σου πω περισσοτερες λεπτομερειες.Απο οτι αντιλαμβανομε εχεις οτενετ,και πληρωνεις και της εκτος οτε κλησεις,και αντε να βρης πιος ειναι στον οτε και πιος οχι,τωρα με της φορητοτες,οι οποιες φτασανε τα 2 εκ/ρια ειδικα στην Αθηνα οι περισσοτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to den simbibazesai me kxamiles taxitites ti simenei?esi nomizeis oti tha baleis 20 mbit kai oti tha ta piaseis sigoura i oti tha breis atoma na sou dinoun me 2 megabyte?tora me tin vivodi antitheta me ton titiko ego tha elega ta xirotera logia sin oti sigoura tha se parei mexri xristougena gia na pexei.b.tha mporouses na ebazes ethinika 24 apo forthnet gia na min plironeis astika iperastika alla pal ito internet tha einai mexri 2 mbps mexri na mpeis sto diktio.meta otan mpei to kaneis double play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to den simbibazesai me kxamiles taxitites ti simenei?esi nomizeis oti tha baleis 20 mbit kai oti tha ta piaseis sigoura i oti tha breis atoma na sou dinoun me 2 megabyte?tora me tin vivodi antitheta me ton titiko ego tha elega ta xirotera logia sin oti sigoura tha se parei mexri xristougena gia na pexei.b.tha mporouses na ebazes ethinika 24 apo forthnet gia na min plironeis astika iperastika alla pal ito internet tha einai mexri 2 mbps mexri na mpeis sto diktio.meta otan mpei to kaneis double play

 

θα συμπληρωσω οτι το καλο αργει,αλλα μετα ειναι για παντα καλο,δεν εχεις αδικο καθυστερει, αν και τωρα εχουν αλλαξει πολλα, αν εισαι σε βροχο τακτοποιεισε πιο γρηγορα, διοτι αλλαξε και το τιμολογιο, εχει και δειγματα καλα αποδοσης απο πολλους.Αρκει ναναι στην περιοχη σου το δικτυο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μιλάω για forthnet γιατί τουλάχιστον είναι η μόνη που γράφει ότι θα έρθει Παλλήνη στις 15/10...Οι άλλες ούτε για αστείο δεν πατάνε ακόμη εδώ...Θα μπορούσα να βάλω οτιδήποτε αλλά όπως καταλαβένετε εδώ δεν έχω τη δυνατότητα τησ επιλογής στο απόκεντρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον ψάχνω αλλά δεν βρίσκω που θα γίνει το Dslam της Παλλήνης ώστε να υπολογίσω πάνω κάτω πόσα θα πιάνει σε ταχύτητα το router... Ξέρετε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an exeis adsl pes mas margin kai attenuation na doume peripou ti tha klidosei.an de nexeis pigene adslgr kai des pou ine to dslam.an kai i fisiki apostasi einai telios sxetiko.exo dei kai atoma me 1 km apostasi na pezoun 5 mbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pantos o adelfos moy exei kanei aithsh edo kai 6 mhnes kai molis proxtes emfanhsthke enas typos kai toy efere enan royter kai enan apokodikopoihth.ase poy toy eipan meta na ferei ton ote na metaferei th gramh dixos na mporoyn na ekshghsoyn to logo kai den yparxh logos mias kai oi ypoliph exoyme thn forthnet kai den eixame kapoio provlhma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον ψάχνω αλλά δεν βρίσκω που θα γίνει το Dslam της Παλλήνης ώστε να υπολογίσω πάνω κάτω πόσα θα πιάνει σε ταχύτητα το router... Ξέρετε κάτι?

 

Eχει οτε εκει στην Παλληνη,ενοω τεχνικο τμημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apodikopoiiti?i forthnet dne dinei kati tetoio.

 

Mαλλον εχει αλλο και απο οτι βλεπω θαναι vivodi, κατα μεγαλο ποσοστο και μηπως λεει για την Νικαια του Πειραια ο φιλος με το σημα του Ιωνικου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...