Προς το περιεχόμενο

Race Driver: Grid


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι όλα τα έχω βάλει.Μπορώ να το κάνω χωρίς να κλείνω το modem?

Ναι. Μπαινεις στο firewall σου και το μπλοκαρεις απο την προσβαση στο ιντερνετ οποτε θα φαινεται σα να μην εχεις ιντερνετ (στο παιχνδι) δλδ σαν να εχεις κλειστο μοντεμ αλλα χωρις να το εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι. Μπαινεις στο firewall σου και το μπλοκαρεις απο την προσβαση στο ιντερνετ οποτε θα φαινεται σα να μην εχεις ιντερνετ (στο παιχνδι) δλδ σαν να εχεις κλειστο μοντεμ αλλα χωρις να το εχεις.

 

 

Ευχαριστώ.Το έφτιαξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Σε τιμονιέρα Logitech G27 μπορεί κανένας να μου πει πως μπορώ να την κάνω να δουλέψει;

Διόρθωσα το αρχείο actionMapPreset1.xml αντικαθιστώντας όπου υπήρχε το G25 με το G27 αλλά υπάρχει πρόβλημα με το στρίψιμο το οποίο έχει μόνο 3 καταστάσεις.Τέρμα δεξιά , τέρμα αριστερά και κέντρο.Όλα τα ενδιάμεσα σαν να μην υπάρχουν...

Τα υπόλοιπα (αλλαγή ταχυτήτων,πλήκτρα λειτουργιών) δουλεύουν μια χαρά.

Το λειτουργικό είναι Win XP

 

Οταν είχε βγει το παιχνίδι το είχα παρατήσει για αυτον τον λόγο, δεν έπαιζε καλά με την τιμονιέρα μου,Logitech Momo, πριν λίγες μέρες το θυμήθηκα και είπα να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία, στο Νετ δεν βρήκα κάποια λύση αφου εχει πολύς κόσμος πρόβλημα με τις G25,G27,Momo κτλ (Γενικώς τα παιχνίδια της Codemaster) με πολλούς πειραματισμούς έστρωσε οταν απο τα settings του Audio έβαλα την επιλογή hardware acceleration !!! Δεν ξέρω τι σχέση εχει αλλά σ εμένα δούλεψε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Με έναυσμα την πρόσφατη κυκλοφορία του δεύτερου μέρους της σειράς (το οποίο δυστυχώς δεν θα τιμήσω ελλείψει εσωτερικής κάμερας), αποφάσισα να ξαναβάλω το πρώτο με το οποίο είχα περάσει αξέχαστες στιγμές όταν είχε πρωτοβγεί και το θεωρώ το κορυφαίο "ρεαλιστικό" (σχετικά) ραλάκι που έχει κυκλοφορήσει. Αναγκάζομαι, όμως, να αναστήσω αυτό το thread, γιατί αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που δεν έχω καταφέρει να λύσω ακόμη παρά την εντατική έρευνα που έκανα στο Internet και παρά τα όσα δοκίμασα ο ίδιος. Έψαξα και στο παρόν νήμα (κυρίως μέσω του εργαλείου αναζήτησης, είναι πολλές 36 σελίδες) και δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά αν το πρόβλημα αναφέρεται σε κάποια σελίδα που δεν έτυχε να κοιτάξω.

 

Λοιπόν, για να το θέσω απλά, το παιχνίδι δεν έχει ήχο. Ακούγεται κανονικά ο ήχος των pre-rendered βίντεο (π.χ. του εισαγωγικού), αλλά δεν ακούγονται καθόλου μουσική, ηχητικά εφέ και φωνές, ούτε στα μενού, ούτε εντός του παιχνιδιού. Είναι σαν να έχω κλείσει τον ήχο. Το περίεργο είναι ότι το παιχνίδι το είχα εγκαταστήσει στο ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο σύστημα και δούλευε μια χαρά. Για κάποιο λόγο, όμως, που δεν είναι της παρούσης, αναγκάστηκα να κάνω format και επανεγκατάσταση των Windows. Επανεγκατέστησα το παιχνίδι μετά από αυτό και ήχος γιοκ. Αν είχε αντιμετωπίσει κάποιος από εσάς αντίστοιχο πρόβλημα και το έλυσε, θα εκτιμούσα πολύ τα φώτα σας. Ακολουθούν κάποια στοιχεία που ίσως σας βοηθήσουν:

 

Χρήσιμες πληροφορίες

 

- Το παιχνίδι είναι αυθεντικό (το αγόρασα από το Gamefly (ψηφιακό αντίτυπο) για μιάμιση λίρα (!) πριν από κάνα μήνα).

- Ήχος δεν ακούγεται ακόμη κι αν συνδέσω τα USB ακουστικά της Logitech που έχω.

- Το σύστημά μου:  

  • Επεξεργαστής: INTEL CORE I7-860 2.80 GHZ LGA1156 - BOX
  • Κάρτα γραφικών: GIGABYTE AMD HD7870 2GB DDR5
  • Μνήμη RAM: DDR3 8GB (4X2GB) PC16000 2000MHZ
  • Λειτουργικό σύστημα: Windows 7 64bit

- Ήχος: Τυπικά, έχω ένα σύστημα 5.1 της Creative, αλλά δεν έχω συνδέσει τα δύο πίσω ηχεία. Τονίζω, όμως, ότι με το ίδιο configuration το παιχνίδι έπαιζε μια χαρά πριν. Χρησιμοποιώ τους οδηγούς της Realtek και τον Realtek HD Audio Manager για να ρυθμίζω τον ήχο. Δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα σε κανένα άλλο παιχνίδι με αυτά τα settings (ούτε καν με GRID πριν επανεγκαταστήσω τα Windows)

 

Τι έχω δοκιμάσει

 

- Να πειράξω τις ρυθμίσεις του ήχου, όσο πιο εκτεταμένα μπορώ, από τα Windows. Π.χ. να το γυρίσω από 5.1 σε στερεοφωνικό κλπ, να απενεργοποιήσω τα enhancements κλπ.

- Να επανεγκαταστήσω το παιχνίδι (duh).

- Να ξανακατεβάσω τα αρχεία της εγκατάστασης από τον Gamefly Client (κάτι σαν το Steam για όσους δεν γνωρίζουν) και να ξαναματαεπανεγκαταστήσω το παιχνίδι.

- Να πειράξω τις (ελάχιστες) ρυθμίσεις ήχου του παιχνιδιού, τόσο μέσα από το παιχνίδι (ουσιαστικά μόνο την ένταση σε αφήνει να πειράξεις) όσο και από το σχετικό config file.

- Επικλήσεις στο Nyarlathotep, στη Shub Niggurath και γενικά σε όλους τους Μεγάλους Παλαιούς.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθειά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, ευχαριστώ για την πρότασή σου. Δυστυχώς, δεν είναι αυτό το πρόβλημα, αφού τα αρχεία εγκατάστασης που κατέβασα από το Gamefly είναι ήδη ενημερωμένα στην τελευταία έκδοση (1.3). Μιας και το ανέφερες, να συμπληρώσω επίσης ότι έχω δοκιμάσει να το τρέξω σε διάφορα Compatibility Modes, καθώς και ως admin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει... Επιβεβαίωσε ότι έχεις την τελευταία έκδοση Direct X (ίσως λόγω του format να μην είσαι updated), ίσως ρίξε μια ματιά και στο audio hardware acceleration. Εγώ προσωπικά με Win7 64bit δεν έχω πρόβλημα, πάντως δεν έχω εγκαταστήσει realtek drivers και audio managers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδες βοηθεια!

Αγορασα το game χθες απο τα sales και καθε φορα που παω να το ανοιξω,κλεινει μονο του.

Δε crasharei,απλα κλεινει μονο του 2-3 sec αφοτου το ανοιξα.

Τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Επικλήσεις στο Nyarlathotep, στη Shub Niggurath και γενικά σε όλους τους Μεγάλους Παλαιούς.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθειά σας.

 

Για αυτό αγαπάμε ektelion. Το game το έχω installed σε boxed και steam versions σε 3 διαφορετικά pc όλα win 7 64, όλα με διαφορετικές κάρτες ήχου και σε κανένα δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα (μόνο οτί suckάρει h driving force gt σε σχέση με άλλα racing games).. Δοκίμασε να κάνεις σωστό Uninstall και πέρασε uncle's deluxe edition να δεις αν και εκεί κάνει τα ίδια ώστε να αποκλείσουμε τον παράγοντα gamefly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλησπερα εχω και εγω ενα προβληματακι με το grid2 το εκανα instal και ωταν παω να το τρεξω μου βγαζει

grid2.exe -το σημειο εισαγωγης δεν βρεθηκε

(το σημειο εισαγωγης_except_handler4_common της διαδικασιας δεν ηταν δυνατο να εντοπιστει στην βιβλιοθηκη δυναμικης

συνδεσης msvcrt.dll.)

καμια βοηθεια

σας ευχαριστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...