Προς το περιεχόμενο

Race Driver: Grid


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εμενα κατι γινεται και δεν εχει ηχο

στο sound accelaration εχει μονο off

 

 

ακυρο παιζει κανονικα

 

το replay στην πιστα με τη bmw λεει τρελλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

no κανενα προβλημα εδω , το setup εγινε κανονικα? μηπως σκαλωσε πουθενα εκει

Μια χαρά έγινε το setup. Το παιχνίδι όμως δεν ξεκινάει. Ούτε κάποιο μήνυμα λάθους, ούτε τίποτα. Απλά δεν τρέχει.

 

Εχω κι'εγω το Kaspersky αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να το κάνω uninstall μόνο και μόνο για το παιχνίδι. Δε νομίζω να φταίει αυτό όμως μιας και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με οποιοδήποτε game. Κάποιος άλλος με Kaspersky να μας πει αν του παίζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεταξύ μας πάντως, δεν είναι και πολύ ελαφρύ το παιχνιδάκι...

Μάλλον εκνευριστικά βαρύ θα το έλεγα.

Και σε καμμία περίπτωση ελαφρύτερο από το Dirt, (εκτός και αν κάτι δεν πάει καλά με το σύστημά μου)...

 

Το Dirt το παίζω με ~45 Fps μέσο όρο, σε 1280/1024 (high settings).

 

Το εν λόγω, για να γίνει playable, αναγκάστηκα να το ρίξω σε 1024/768 και ΑΑ Οff.

Στην πίστα που κάνεις drift παίζει μια χαρά ~40 Fps +

Στις άλλες δύο πίστες που έχει και άλλα αμάξια, όταν υπάρχει συνωστισμός τρώει κάτι drops στα ~20 Fps, όπου και είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό...

 

Αν δεν βελτιωθεί στην final version, (που πιθανότατα ΔΕΝ), δεν θα ασχοληθώ μάλλον με αυτόν τον τίτλο. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεταξύ μας πάντως, δεν είναι και πολύ ελαφρύ το παιχνιδάκι...

Μάλλον εκνευριστικά βαρύ θα το έλεγα.

Και σε καμμία περίπτωση ελαφρύτερο από το Dirt, (εκτός και αν κάτι δεν πάει καλά με το σύστημά μου)...

 

Το Dirt το παίζω με ~45 Fps μέσο όρο, σε 1280/1024 (high settings).

 

Το εν λόγω, για να γίνει playable, αναγκάστηκα να το ρίξω σε 1024/768 και ΑΑ Οff.

Στην πίστα που κάνεις drift παίζει μια χαρά ~40 Fps +

Στις άλλες δύο πίστες που έχει και άλλα αμάξια, όταν υπάρχει συνωστισμός τρώει κάτι drops στα ~20 Fps, όπου και είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό...

 

Αν δεν βελτιωθεί στην final version, (που πιθανότατα ΔΕΝ), δεν θα ασχοληθώ μάλλον με αυτόν τον τίτλο. :mad:

 

Εμενα μου φαινεται πιο ελαφρυ απο το dirt ή στα ιδια πλαισια, αλλα με καλυτερα γραφικα.

 

1440χ900 με ολα στο τερμα και 8χ ΑΑ, δεν πεφτει κατω απο τα 30FPS ποτε, οταν ειμαι μονος στην πιστα ανεβαινει στα 40-45FPS.

 

Με εναν Ε6300 stock και μια 2900ΧΤ, επισεις stock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eιπα κι εγω πριν, 1280 ολα οσο πανε highest και δε τρωει drop ουτε οταν ειμαι με ολα τα αλλα αμαξια και ''καπνους'' απο τα λαστιχα (φαινεται ακομα και στο βιντεο, οπου με την εγγραφη ενεργοποιημενη στο Fraps δεν κολλαει).

Οταν ειμαι μονος πιανει γυρω στα 50 με ολα highest, και το Antialiasing.

 

Το Dirt v1.0 ειχα 1280 ολα Ultra περιπου 22 frames και στο v1.2 περιπου 50.

 

Τα παντα stock στο pc1 της υπογραφης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, κάτι δεν πάει καλά προφανώς...

 

Δεν μπορεί να το βλέπετε όλοι πιο ελαφρύ, και εμένα μόλις βάζω 16xCSAA να πηγαίνει slide show...

 

Eπίσης μου φαίνεται απίθανο η 2900XT να μην πέφτει κάτω από 30frames με 8Χ και 1400/900 ανάλυση όταν μαζεύονται πολλά αμάξια...

 

Razor333 δεν σε λέω ψεύτη, αλλά prove it, or didn't happen... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπίσης μου φαίνεται απίθανο η 2900XT να μην πέφτει κάτω από 30frames με 8Χ και 1400/900 ανάλυση όταν μαζεύονται πολλά αμάξια...

 

Razor333 δεν σε λέω ψεύτη, αλλά prove it, or didn't happen... :P

 

Τα settings ειναι στο high/ultra/on (εκτος του vsync) μεσα απο το παιχνιδι, εμενα το ΑΑ δεν το λεει CSAA, αλλα MSAA και το μεγαλυτερο ειναι 8x και αυτο εχω επιλεξει.

 

Ο οδηγος ειναι εκδοση 8.4 και δεν εχω ενεργοποιημενο το Catalyst A.I και οι χρονισμοι stock.

 

Χτες σου ειπα με τον Ε6300 stock και 30FPS, σημερα τον ξαναπηγα στα 3GHz, ετσι πλεον δεν πεφτει ουτε κατω απο 35FPS.

 

gridzm3.jpg

gridzm3.3531e7de1f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, κάτι δεν πάει καλά προφανώς...

 

Δεν μπορεί να το βλέπετε όλοι πιο ελαφρύ, και εμένα μόλις βάζω 16xCSAA να πηγαίνει slide show...

 

Eπίσης μου φαίνεται απίθανο η 2900XT να μην πέφτει κάτω από 30frames με 8Χ και 1400/900 ανάλυση όταν μαζεύονται πολλά αμάξια...

 

Razor333 δεν σε λέω ψεύτη, αλλά prove it, or didn't happen... :P

 

Το πιο λογικό είναι ότι σε κόβει η videomemory της GTS.

Tα 320mb είναι λίγα πιστεύω.Πάντως,αν θες τρέξε το παιχνίδι με το Riva Tuner απο πίσω να μετράει video memory να σιγουρευτούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...