Προς το περιεχόμενο

8600 GT 256MB


Madlef86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Μόλις αγόρασα το dirt και το bioshock. Φοβερά παιχνίδια και με πολύ ωραία γραφικά! Λέω όμως να αγοράσω καμμία καινούργια κάρτα γραφικών na υποστηρίζει τα τελευταία πρότυπα απεικόνισης Direct X 10 και Shader Model 4.0 .

Επειδή δεν διαθέτω και πολλά λεφτά (μόλις 100?) λέω να πάρω αυτήν....

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174053&product=961272&tab=marketing

 

Εσείς τι λέτε;

 

Τώρα έχω μία PixelView GeForce 7800GT 256mb. Δεν έχω κανένα πρόβλημα στα παιχνίδια ακόμα και με αυτή αλλά μιας και τα καινούρια θέλουν direct X 10 και λέω να βάλω και Vista.... Μια ανανέωση την χρειάζομαι.

 

Εσείς τι λέτε; Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια καλήτερη;

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti na sou pw..Gia na paikseis ikanopoiitika ta paixnidia pou aneferes xreiazesai apo X1950 Pro kai panw..H 8600GT upostirizei men DX10 alla pisteuw oti de tha mporeis na paikseis ikanopoiitika to dirt (gia to bioshock den kserw)..Alla efoson thes dx10 upostiriksi h x1950 pro de sou kanei..Apopsi mou kalutera na perimeneis ligo kairo akoma..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα.... Απλά πίστευα ότι θα είναι αρκετά καλύτερα.... Με αυτή που έχω τώρα τα παίζω όλα τα παιχνίδια high και ultra high χωρίς κανένα πρόβλημα.... Απλά όταν περνάω Vista οι update drivers για την κάρτα γραφικών μου δεν δουλεύουν σωστά και αναβοσβήνει συνέχεια η οθόνη!!

Έστω με παραπάνω λεφτά καμμία καλή.... Να κοιτάω δλδ με τσιπάκι 8800 και πάνω;

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den uparxei tsipaki panw apo 8800..Einai korifi..Apla einai oi diaforetikes ekdoseis tou pou vgainoun pou kanoun ti diafora (8800 GTS,8800GTX,8800Ultra).Alla vgaineis kata polu ektos budget afou mia 8800 ksekinaei gurw sta 300E..Just wait na vgei kati neo i mazepse lefta..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1950pro για το Bioshock εγω το παίζω στο maximun με hight και 1280x1024 και δεν έχω πρόβλημα από την άλλη 7800 με 8600 δεν φέρουν σύγκριση η 7800 είναι πιο γρηγορη οποτε αν αλλάξει κάρτα το παιδί θα κλαίει τα 100 μαρούλια που έδωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις η διαφορα στο memory clock της asus 8600/512 και asus 8600/256 εαν επηρεαζει? της 512 ειναι 1400 και της 256 ειναι 2000, εξου και η διαφορα των 50 ευρω προς την 256. πια απ τις δυο ειναι καλυτερη για τα τελευταια απαιτιτικα παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 7800 είναι πιο γρήγορη από την 8600;;;; Σίγουρα ρε παιδιά; Τόσο τραφικές είναι δλδ οι κάρτες γρααφικών; Ο μόνος λόγος που θέλω να αλλάξω την δικιά μου είναι για να υποστυρίζει τα καινούργια πρότυπα και να μην έχω πρόβλημα με τα Vista όπως έχω τώρα. Δλδ μόνο με καμμία τέτοια θα είμαι οκ;;

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174053&product=934011&tab=specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 7800 είναι πιο γρήγορη από την 8600;;;; Σίγουρα ρε παιδιά; Τόσο τραφικές είναι δλδ οι κάρτες γρααφικών; Ο μόνος λόγος που θέλω να αλλάξω την δικιά μου είναι για να υποστυρίζει τα καινούργια πρότυπα και να μην έχω πρόβλημα με τα Vista όπως έχω τώρα. Δλδ μόνο με καμμία τέτοια θα είμαι οκ;;

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174053&product=934011&tab=specs

 

Η 7800gt ειναι αρκετα ποιο γρηγορη απο 8600gt...

Eαν μιλαγαμε για 7800gs τοτε θα ειναι παλι πιο γρηγορη αλλα σε αρκετα μικροτερο βαθμο.

Aπλα μεινε με την καρτουλα σου μεχρι την επομενη γενια dx10 (9XXX).

 

Υ.Γ μπορει να χρειαστεις να αλλαξεις και Psu για να τροφοδοτησεις 8800 οποτε υπολογιζεις +100ευρω περιπου,ακομα εαν εχεις κανενα p4~3.0 θα εχεις και ενα αρκετο ποσοστο μειωμενης αποδοσης λογο bottleneck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 8600 με την μικρότερη των 8800, την GTS320, έχει μεγάλη διαφορά. Η 8800 είναι πιστεύω αυτό που ψάχνεις. Την έχω και εγώ και παίζω άνετα τα πάντα σε 1650χ1050, ή στη χειρότερη σε 1280χ1024, πάντα βέλτιστες ρυθμίσεις ποιότητας. πάνώ από αυτές τις αναλύσεις θα χρειαστείς μια 8800GTX. για τα λεφτά της όμως μια GTS (270-300ε) είναι αυτό που χρειάζεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CPU: Amd Athlon 64 X2 Dual Core 5600+

Mobo: Asus M2N DH

Ram: 2GB ddr2 800hhz dual channell

HDD: 500GB

PCI-E: PixelView GeForce 7800GT 256mb

Τροφοδοτικό: 700 watt

 

μια χαρα κυριλλε σε βρισκω...Εαν εχεις μεγαλο μονιτορ και δεν κρατιεσαι με τιποτα προχωρα...

Αλλα εφοσων εχεις αξιοπρεπη καρτα εγω θα συστηνα να περιμενεις οπως ανεφερα κ προηγουμενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...