Προς το περιεχόμενο

Πως να κανω repair τα XP χωρις το Cd τους?οΕο?


Sadman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον αποφασισα πως θελω να κανω repair τα XP μου.Το προβλημα μου ειναι 1)δν εχω το CD των XP SP2 Home Edition Greek.2)δν ξερω το administrator key.

3)δν ξερω το CD-Key(αν και ειναι δηλωμενα με 1 και φαινονται σαν γνισια)4)εχει ενας ξαδερφος μου το CD απο τα XP SP1 Home edition Greek.Αν τα βαλω απο κει το repair θα μου τα κανει SP1?

Αυτα τα λιγα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πάρεις το cd με τα XP-SP1, να κατεβάσεις το SP2 και να το ενσωματώσεις στο cd των XP-SP1 (αυτό λέγεται slipstreaming και μπορείς να το κάνεις με το nlite) ώστε να φτιάξεις ένα cd XP-SP2.

Mπορείς να δεις το serial number των (νόμιμων φαντάζομαι) XP σου με το SIW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μορε γνησια δν ειναι απλα το CD-Key που εχω ετυχε να μην το εχει πηραξει κανενας και το δηλωσα εγω.

Για το administrator key τι κανω για να το βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μορε γνησια δν ειναι απλα το CD-Key που εχω ετυχε να μην το εχει πηραξει κανενας και το δηλωσα εγω.

Για το administrator key τι κανω για να το βρω?

 

για βαλε 5 μηδενικα...ή 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αν είναι δηλωμένα ως sp1 τότε μάλλον είναι και sp1 και όχι sp2. Το κλειδί μπορείς να το βρεις με αρκετούς τρόπους (βάλε στο google winxp keyfinder και θα βρεις την λύση) Για το Admin key είναι το password του λογαριασμού Administrator του υπολογιστή. Μπορεί να μην είναι και τίποτα και απλά να πατήσεις enter και να προχωρήσει. Προεπιλεγμένο δεν υπάρχει άρα λύσεις του τύπου 00000 ή 1234 κλπ δεν υπάρχουν. Είναι ότι βάλατε (εσύ ή όποιος έκανε την εγκατάσταση). Αν δεν τότε... υπάρχει ένα ΜΑΓΙΚΟ εργαλείο που ακούει στο όνομα Winternals ERD Commander 2005 (αν ξέρεις που να ψάξεις θα το βρεις!! ;-)) το οποίο σου επιτρέπει να αλλάξεις το password σε κάποιο άλλο της επιλογής σου

 

Ερώτηση: Όταν λες ότι αποφάσισες να κάνεις repair τα XP σου τι εννοείς? Τι ακριβώς θες να κάνεις στον υπολογιστή σου? Γιατί μυρίζομαι πως θες να κάνεις το μηχάνημά σου να ξανανιώσει και τότε η λύση του format είναι σχεδόν μονόδρομος, το repair δεν είναι η λύση που θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...