Προς το περιεχόμενο

Κατι που να μην σβηνει


stelios2809

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι γκράφιτι, είναι στένσιλ. Google: How to stencil, δεν είναι κάτι το εξαιρετικά δύσκολο, αρκεί να κάνεις μία δυο φορές εξάσκηση πριν το τελικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Eγω πάντως θα προτιμούσα να δω μια φραση του στυλ "Κατερίνα σ'αγαπώ" απ'το να δω "Μπάτσοι ρουφιάνοι,κοτόπουλα με κράνη". :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω πάντως θα προτιμούσα να δω μια φραση του στυλ "Κατερίνα σ'αγαπώ" απ'το να δω "Μπάτσοι ρουφιάνοι,κοτόπουλα με κράνη". :???:

 

εγώ πάλι το αντίθετο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια, οχι δεν καταλαβαινω...

 

Δεν καταλαβαινω γιατι ο γειτονας πρεπει καθε μερα στον δρομο που πληρωνει απο την τσεπη του, να βλεπει μια αφιερωση/καταρα/ζουζουνισμα καποιου, απο την στιγμη που δεν τον αφορα...

 

Και πιστεψε με στα ματια ολων των αλλων δεν θα εχει καμια διαφορα απο το εκνευριστικο πανω σε τοιχους "Θυρα 7/13/21"

 

+10000

 

Ναι γτ θα χαλάσει τους άψογα διαγραμμισμένους και δίχως λακούβες δρόμους στους οποίους πάνε επάξια όλοι οι φόροι μας.

 

Δημόσια περιουσία. Πφεχ.

 

Σωστό. Και αν κλέψω κάτι να μην πάω φυλακή, αφού οι περισσότεροι στην Ελλάδα δεν πάνε, αν είμαι γιατρός να πάρω φακελάκι γιατί έτσι κι αλλιώς χάλια είναι το σύστημα υγείας, εγώ θα το σώσω;

 

Γραψε φιλε στελιο και μην τους ακους τους δυσκοιλιους...

 

Κι εγώ αν έρθω να γράψω στο αμάξι σου "ζουζουνίτσα σε αγαπάω", φαντάζομαι θα χαρείς που υπάρχει ακόμη ρομαντισμός στις μέρες μας, ε;

 

Πέρα από την πλάκα τώρα, το πιο σίγουρο είναι να γράψεις μεσάνυχτα (24:00 ή 00:00 όμως; ) όταν ευθυγραμμίζονται ο Πλούτωνας με τον Άρη, με αίμα παρθένας που πέθανε από δάγκωμα μουχρίτσας. Ακόμη κι αν σβηστεί τελικά, η όλη εμπειρία θα είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σε καμία περίπτωση σπρέυ. Όπως θα το έχεις παράλληλα με την άσφαλτο για να βάψεις θα βγαίνει μόνο προωθητικό άεριο και καθόλου χρώμα. Θα σου τελειώσει το άεριο και μετά θα σου βγαίνει το χρώμα μόνο στάζοντας.

 

Το καλύτερο είναι τσιμεντόχρωμα. Διάρκεια: 1 μήνας. Μην δοκιμάσεις με μπογιά διαγράμμισης. Θα κρατήσει για τουλάχιστον 1 χρόνο, αν όπως λές δεν πατιέται ο δρόμος.

 

Για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα θα κάνεις το εξής: Πας 3 το πρωί και βάφεις με το τσιμεντόχρωμα. Την επόμενη μέρα ξαναπάς 3 το πρωί και το βάφεις από πάνω με διάφανο πλαστικό χρώμα. Την επόμενη μέρα θα γυαλίζει και θα μείνει αναλοίωτο για κανά 2 μήνες. Οπωσδήποτε φόρα κανά fullface για να μην σε πάρουν πρέφα οι γείτονες και ΜΗΝ γράψεις ονόματα και υπογραφές...

 

Καλή επιτυχία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό. Και αν κλέψω κάτι να μην πάω φυλακή, αφού οι περισσότεροι στην Ελλάδα δεν πάνε, αν είμαι γιατρός να πάρω φακελάκι γιατί έτσι κι αλλιώς χάλια είναι το σύστημα υγείας, εγώ θα το σώσω;

 

Νον, είμαι γενικά νομοταγής. Απλώς το γεγονός πως 1) το ακαλαίσθητο της πράξης είναι παροδικό και σε κάτι α πριόρι όχι_όμορφο -το δρόμο 2) δεν είναι και συχνό φαινόμενο ώστε να χαρακτηριστεί "ενόχληση" 3) απουσία επικινδυνότητας με κάνει να το βρίσκω οκ σαν κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα σημασια δεν εχει το αν ειναι υβριστικο ή πολιτικο... Αν ερθω και γραψω στον τοιχο σου τους στιχους απο το "Me and my Monkey" μαλλον θα εκνευριστεις...

Αυτο που θελω να πω ειναι πως ο,τι και να θες να γραψεις καλο θα ηταν να μην ειναι σε κατι που ανηκει στο δημοσιο, ποσο μαλλον με μπογια που δεν βγαινει...

ασε που ειμαι πολυ περιεργος τι θες να γραψεις στο δρομο:confused:

 

 

Σε δρόμο θα το γράψει,δημοσιο, όχι σε τοίχο ιδιώτη.

Οποτε,π.χμ οσο δικαιωμα εχει καποιος να βλεπει εναν δημοσιο τοιχο άδειο λευκό/γκρι/άδειο, άλλο τόσο έχει κάποιος άλλος να τον βλέπει έτσι : Graffiti_stylaz.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...