Προς το περιεχόμενο

Κατι που να μην σβηνει


stelios2809

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη γράψεις με χρώμα που κρατάει πολύ καιρό κάτι που μπορεί να μετανιώσεις πιο γρήγορα.

 

Για του λόγου το αληθές ρώτα κάποιους οπαδούς του Παναθηναϊκού που αγόρασαν φανέλα του Κωνσταντίνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ενταξει δεν πιστευω πως ειμαι και ο τελευταιος στην γη,απλα προσπαθω να την κανω να καταλαβει πως ειμαι τρελαμενος για εκεινη. επειδη τα σκεφτηκα ολα δεν εχω σκοπο να το κανω ουτε με ακριβα δωρα, ουτε με ρομαντικα μηνυματα, ουτε με λουλουδια, ουτε με αναπαντητες με αποκρυψη και αφιερωσεις τραγουδιων.. ξερω πως δεν εχω ελπιδες αλλα θα κανω οτι μπορω και οσο εχω κουραγιο να αναψω παλι αυτη την φωτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις πει το ποιός χώρισε ποιόν .

 

Επίσης , αν αυτή δεν ενδιαφέρεται κ τόσο + αυτή σε χώρισε , τότε παράτα τα .

Βγές για άλλες πορτοκαλιές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψευδορομαντικό είναι κάτι που όταν αναφέρεται, άνθρωποι που δεν έχουν διαβάσει τους ρομαντικούς ποιητές (Byron, Blake, Keats, Shelley κλπ) λένε 'ωωω τι ρομαντικόοοο!'

 

Μια πράξη είναι κάτι που κάποιος κάνει.

 

Οπότε αν κάποιος έχει ΔΙΑΒΑΣΕΙ (δε μιλάμε για κατανόηση ή βιώμα γτ εκεί χοντραίνει το πράμα, δεν είμαστε δα και θεοί!!!) τους ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΥΣ (κατά γενική ομολογία και καθολικά αποδεκτούς ως τέτοιους!!!) ποιητές (ή στιχουργούς όπως ο μπλέηκ) μπορεί να κρίνει αν κάτι είναι επίσημα ή γνήσια ρομαντικό!

 

Καταπληκτικό, εγώ που ΞΕΦΥΛΛΙΖΩ τους Καταραμένους στην τουαλέτα νοιώθω έντονη πλέον την ανάγκη για έναν τσολιά στους γεννητικούς μου αδένες να μου λέει αν η εκάστοτε πράξη μου είναι ρομαντική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη με χωρισε. γιατι ρε παιδια να τα παρατησω?

 

Γιατί τους λόγους που σε χώρισε, τους έχει ακόμη.

Κι εσύ τώρα, πας να της προσθέσεις άλλον έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τους λόγους που σε χώρισε, τους έχει ακόμη.

Κι εσύ τώρα, πας να της προσθέσεις άλλον έναν.

 

λογικό κι εγώ μαζί σου, αλλά αμφιβάλεις πως μερικές "συγκινούνται" έως και "τουμπάρονται" από την επιμονή του άλλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό κι εγώ μαζί σου, αλλά αμφιβάλεις πως μερικές "συγκινούνται" έως και "τουμπάρονται" από την επιμονή του άλλου;

 

Αμφιβάλλω mate.

Φαινομενικά μπορεί να την "κερδίζεις". Αλλά το μόνο που τελικά κερδίζεις, είναι ότι η άλλη συνεχίζει να το συντηρεί, όσο τη διασκεδάζει το χαριτωμένο, αναξιοπρεπές ζωάκι που γίνεσαι.

 

Καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά, πως είναι να θες κάποια σαν τρελός.

Αυτό που πρέπει να θυμίζουμε στον εαυτό μας είναι ότι πρέπει κι αυτή να μας θέλει έτσι, και για τον ίδιο λόγο. Αλλιώς δεν μας αξίζει.

 

Αλλιώς και να "γυρίσει" είναι θνησιγενές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλές μπορεί να το συντηρούν μιας κ αυτό ανεβάζει τον εγωισμό τους

και όσες δε το κάνουν κ γυρίζουν, πιστεύω πως περισσότερο το κάνουν από λύπηση και μετά από λίγο πάλι τα ίδια έχουμε

όταν βέβαια είσαι από την άλλη όχθη, ζεις και με τα ψίχουλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αν κάποιος έχει ΔΙΑΒΑΣΕΙ (δε μιλάμε για κατανόηση ή βιώμα γτ εκεί χοντραίνει το πράμα, δεν είμαστε δα και θεοί!!!) τους ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΥΣ (κατά γενική ομολογία και καθολικά αποδεκτούς ως τέτοιους!!!) ποιητές (ή στιχουργούς όπως ο μπλέηκ) μπορεί να κρίνει αν κάτι είναι επίσημα ή γνήσια ρομαντικό!

 

Ναι. όταν τελειώσεις σου δίνουν και ένα χαρτί που λέει πάνω-κάτω αυτό και το έχει υπογράψει και ο βασιλιάς.

 

Καταπληκτικό, εγώ που ΞΕΦΥΛΛΙΖΩ τους Καταραμένους στην τουαλέτα νοιώθω έντονη πλέον την ανάγκη για έναν τσολιά στους γεννητικούς μου αδένες να μου λέει αν η εκάστοτε πράξη μου είναι ρομαντική.

 

Το ότι χρειάζεσαι έναν τσολιά είναι από μόνο του αρκετά ρομαντικό.

 

Αυτό που πρέπει να θυμίζουμε στον εαυτό μας είναι ότι πρέπει κι αυτή να μας θέλει έτσι' date=' και για τον ίδιο λόγο. Αλλιώς δεν μας αξίζει.

[/quote']

 

εγώ να πω ότι έστω ότι ο λόγος δεν μας πέφτει λόγος, τουλάχιστον να υπάρχει σχετικά ανάλογη ένταση πάθους... Εντάξει όλοι ξέρουμε ότι στις περισσότερες σχέσεις κάποιος παίρνει την πρώτη θέση και κάποιος την δεύτερη στο πόσο την έχει δαγκώσει, αλλά άμα το κενό είναι πολύ μεγάλο πήγαινε για άλλα.

 

Εκτός αν είναι η πρώτη φορά που σου συμβαίνει, οπότε κυνήγα το μέχρι το προδιαγεγραμμένο τραγικό του τέλος το πράγμα για να μάθεις. Χρήσιμες εμπειρίες είναι αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ να πω ότι έστω ότι ο λόγος δεν μας πέφτει λόγος, τουλάχιστον να υπάρχει σχετικά ανάλογη ένταση πάθους...

 

Ε, κι ο λόγος έχει σημασία ρε.

Μπορεί ο λόγος να είναι ότι αυτή είναι η κόρη του Γιάγκου Δράκου, κι αυτός ο γιος του Τζέι Αρ, και να θέλουν να ενώσουν τις περιουσίες τους.

As long as the reasons are compatible, καλά κρατεί η ένωση.

 

Αλλά φαίνεται ότι έχεις διαβάσει τόσους ρομαντικούς Βύρωνες, που ο μόνος λόγος που φαντάζεσαι, είναι το πάθος. Καλό αυτό. Κι εγώ έτσι είμαι. Μόνο που μεγάλωσα με Ταρατατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lord Byron δεν έχω διαβάσει αλλά υποθέτω πρέπει να πήδηξε την αντιπρογιαγιά μου (ή τον ανιψιό της).

 

Νομίζω ότι τους λόγους δεν τους καταλαβαίνει κανείς ποτέ, οπότε γιατί να μιλάμε για αυτούς, περισσότερο. Το πάθος είναι απτό.

 

Η αλήθεια είναι πάντως ότι δεν έχω κάνει τόσο μακροχρόνιες σχέσεις όπου πλέον το πάθος αρχίζει να λακίζει και μένει κάτι από κάτω - αν μένει - οπότε να μιλάω. Αλλά από το οπτικό σημείο 'κανένας δεν καταλαβαίνει κανέναν' νομίζω είμαι καλυμμένος προαιρετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...