Προς το περιεχόμενο

Ninja Gaiden 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Privateer, ελπίζω το "omg" να το έβαλες για καλό. :P

 

Δεν είδα τα πρώτα 10 λεπτά, έχω δει μόνο gameplay από μία παρουσίαση (γιατί δε θέλω και πολλά spoilers) και σκόρπια video από hack-n-slash. Έχω την εντύπωση πως το παιχνίδι θα ΤΑ ΣΠΑΣΕΙ ΟΛΑ! :-D Για εμένα, είναι ο τίτλος της χρονιάς και είναι από τα λίγα παιχνίδια που με έχει πιάσει η παιδική ανυπομονησία.

 

Και επιτέλους καθαρό next gen παιχνίδι με πρωταγωνιστή NINJA. Ε-π-ι-τ-έ-λ-ο-υ-ς!!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά ο itagaki και το framerate των παιχνιδιών του αποτελούν παράδειγμα για τους υπολοιπους. top γραφικά και 60fps εγγύηση.

 

γκουχ...δυστυχως αν διαβασεις το αρθρο τοy ign θα δεις οτι λεει καθαρα οτι σε μερικα σημεια εχει προβλημα με slowdown.Τεσπα

Εγω ειχα καταευχαριστηθει το 1 θα απολαυσω και αυτο.Μαλιστα 2 φιλοι μου ειχαν παρει χβοχ 1 μονο και μονο για το παιχνιδι αυτο οταν το ειχαν δει σε εμενα ;).

Αλλα δεν θεωρω οτι ειναι το μεγιστο που θα μπορουσε και καλα η team ninja νa kανει και για αυτο και καλα δεν κανουν αλλο επεισοδιο της σειρας.

Απο οσα βιντεακια εχουν βγει μεχρι τωρα το θεωρω ninja gaiden 1,8

Κοιταξτε τι διαφορες ετοιμαζει η EPIC για τα γραναζια του πολεμου 2 , και τι πραγματικα διαφορετικο εχει βαλει ο γιαπονεζος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γκουχ...δυστυχως αν διαβασεις το αρθρο τοy ign θα δεις οτι λεει καθαρα οτι σε μερικα σημεια εχει προβλημα με slowdown.Τεσπα

Εγω ειχα καταευχαριστηθει το 1 θα απολαυσω και αυτο.Μαλιστα 2 φιλοι μου ειχαν παρει χβοχ 1 μονο και μονο για το παιχνιδι αυτο οταν το ειχαν δει σε εμενα ;).

Αλλα δεν θεωρω οτι ειναι το μεγιστο που θα μπορουσε και καλα η team ninja νa kανει και για αυτο και καλα δεν κανουν αλλο επεισοδιο της σειρας.

Απο οσα βιντεακια εχουν βγει μεχρι τωρα το θεωρω ninja gaiden 1,8

Κοιταξτε τι διαφορες ετοιμαζει η EPIC για τα γραναζια του πολεμου 2 , και τι πραγματικα διαφορετικο εχει βαλει ο γιαπονεζος.

 

αυτό το είχα πει και εγώ παλιά αφού τα περιβάλλοντα όντως φαίνονται λίγο άδεια και υπάρχει πολύ γυαλάδα σίγουρα θα μπορούσε να είναι καλύτερο αλλα και τώρα είναι ok.αλλα αυτό για το slowdown δεν το είχα διαβάσει .ο ιταγκάκι είχε πει ότι την μέρα που θα βγάλω παιχνίδι με κάτω από 60fps θα σταματήσω.:lol:αντε να παρει μπρος το dod5 να δουμε και κανα fighting της προκοπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NG2's camera is awful - really, speechlessly awful. It's manually controlled with the right thumb-stick, while the right trigger provides you with the ability to centre it behind you, but in a game this fast and intense, the fact that the camera has no intelligence of its own is as crippling to you as Ryu's limb-severing attacks are to his enemies. It'll happily sit there showing you the wall next to you while a boss pounds on you from off-screen, and it makes the game's otherwise-excellent platforming sections (a huge improvement on the previous game's, with definite cues from Prince of Persia) very painful at times. Worst of all, it's not just bad, it's buggy and bad; on several occasions it became stuck behind scenery and showed us a close-up of a wall while we got smashed into kibbles.

 

απο το review eurogamer! 7/10

 

βεβαια αν εννοει στο σημειο οπου

The frame-rate is also choppy in parts. When a lot of enemies are on screen or lots of explosions are occurring there seems to be a noticeable slowdown that didnʼt bother me until one particular mission that involved near on one hundred enemies on screen in combat against Ryu at the same time.

θα το συγχωρεσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι ειναι υπερβολες.Ποτε δεν ειχα προβλημα με τη καμερα στα προηγουμενα NG.Θα την χαρακτηριζα εκκεντρικη και θελει μια συνηθεια αλλα μετα εισαι ΟΚ.

Εκτος αν ο τυπας που εγραψε το review παιζει τιποτα Cooking Mama...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τύπος απλά κάνει την δουλειά του.υποβαθμίζει το παιχνίδι με σκοπό να ανοίξει το δρόμο στο επερχόμενο mgs4 το οποιο κυκλοφορεί παράλληλα.την τακτική αυτή ακολουθούν και αλλα sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν το φοβάμαι το game.

 

Μάλλον θα έτρωγε πολύ ξύλο και θα τον έκανε "ninja dog" και γι αυτό τα βάζει με την κάμερα.

 

Το λέει και μόνος του "...we got smashed into kibbles" :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς φαίνεται ότι η κάμερα είναι όντως ένα πρόβλημα

 

Closing Comments

Ninja Gaiden II is easily one of the best action games on Xbox 360. The depth in combat is as exciting as ever and the new gameplay additions and changes only add to the experience. The game has been focused from its predecessor into a more pure action affair, for better or for worse, but the formula remains the same -- frustrating camera and all. It's challenging and rewarding. It looks great in motion and it feels great to know you're the one at the helm, directing this bloody dance. It has its foibles and doesn't feel as rich as the last Ninja Gaiden, but this sequel still offers up a great ride. Start doing thumb exercises now. Your poor fingers are going to be worn out by the time you get through this adrenaline pumping blast.

 

Review Εδώ 8.7 OVERALL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία αρκετά σωστή άποψη για τον τρόπο που χρησιμοποιείται η κάμερα στο Ninja Gaiden 2.

 

Τουλάχιστον εμένα δε με δυσκόλεψε η κάμερα στο πρώτο παιχνίδι... Η δυσκολία είναι άλλο θέμα βέβαια. :P

 

Και ένα απόσπασμα:

 

I think it's right where it's meant to be nearly all of the time. Why? Because that's exactly where I managed to keep it, and while I can't speak for anyone but myself, my theory's that the freely rotatable camera in Ninja Gaiden 2 is simply part of the overarching control mechanic you're intended to master. When you're in a plaza-sized area circled by enemies, you're meant to be working double-time to finesse the right thumbstick into place or keep it moving in sync with what your other thumb's up to sending Ryu twirling like the blade in a Cuisinart. Likewise, when you're in tight corridors, you have to set up Ryu's attacks (or manage his defense tactics) by fighting up or down the corridor (and using the right-trigger to instantly 180 the view) -- fighting "into the sides of the corridor" or leaping into corners is simply the wrong way to play things out.

 

Your job is to control both the layout and flow, in other words, not wait for the design team to lay things out for you like road stripes down some invisible highway. No Z-trigger gimmicks with easy lock-on cameras, no cheaply hamstrung AI that won't attack from any angle. Ninja Gaiden 2 isn't just about chaining buttons and timing countermoves and learning to read each enemy's telltale combo signs, it's also about directing yourself in a way that best suits your own unique play style.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω μερικά πράγματα:

 

μέχρι στιγμής τελείωσα το πρώτο level... Το παιχνίδι είναι μέχρι στιγμής και χωρίς ίχνος υπερβολής, ό,τι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει στο xbox και μέσα στα 5 καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει μέσα στη 10ετία ΧΑΛΑΡΑ.

 

Επίσης θα ήθελα να ξέρω ποιός σάπιος από όσους κάνουν τα review είχε θέμα με την κάμερα. Δε βρήκα το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ πρόβλημα (μόνο ότι θα μπορούσε να ήταν 2-3 εκατοστά πιο ψηλά)...

 

Στο χαλαρό, του δίνω ένα 9,9/10 χωρίς να κάνω ανάλυση για να μην πετάξω κανένα spoiler... Παιδιά, παίξτε το και ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΟ! Αν τέτοιου τύπου παιχνίδια είναι στα γούστα σας, μη διαβάζετε review και παίξτε το! Respect στα άτομα που το έβγαλαν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...