Προς το περιεχόμενο

επιδότηση-αλλαγή εταιρίας


fysikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον επόμενο μήνα λήγει ενας χρόνος συμβολαίου στη vodafone στο 300+50sms,κάθε μηνα ο λογαριασμός είναι κοντά στα 100ευρω(κ πανω)

κ θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει ποση περιπου επιδότηση δικαιούμε...

θέλω να πάρω to samsung e840 γνωρίζεται αν το δίνει η vodafone κ αν οχι αν μπορώ να το ζητήσω εγώ και να μου αφαιρέσουν απο τα 240ευρω περιπου που κοστίζει την επιδότηση?

το ιδιο κινητό cosmote σε αντιστοιχο πρόγραμμα βγαίνει κάπου στα 90ευρώ,μπορώ να αλλάξω εταιρία και να κρατήσω το νούμερο?τι πρέπει να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν για την επιδότηση δεν γνωρίζω να σου πω, θα πρέπει να καλέσεις το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών. Εμένα στο V300 χωρίς sms και λογαριασμούς λίγο πάνω από το πάγιο μου ήρθε η επιδότηση κοντά στα 100Ε.

Για την αλλαγή εταιρίας, ναι μπορείς (εφόσον έχει λήξει ο χρόνος) και μπορείς να κρατήσεις το Νο σου με 20Ε παραπάνω νομίζω που χρεώνεται στον 1ο λογαριασμό της καινούριας εταιρίας. Εγώ άλλαξα από Vodafone->Wind και μου κόστισε γύρω στα 20Ε και 20 εργάσιμες μέρες.

Για το συγκεκριμένο κινητό δεν ξέρω, πάντως για κάποιο που ενδιαφερόμουν εγώ και δεν το είχε η Voda μου είχαν πει οχι :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοστίζει πλέον η φορητότητα σε καμία εταιρία.

Πας με λογαριασμό της εταιρίας στην οποία είσαι( vodafone στη δικιά σου περίπτωση )και ταυτότητα.Τη διακοπή την αναλαμβάνει η εταιρία στην οποία μεταβαίνεις.Απλά αργείς να πάρεις τη συσκευή γύρω στη βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον επόμενο μήνα λήγει ενας χρόνος συμβολαίου στη vodafone στο 300+50sms,κάθε μηνα ο λογαριασμός είναι κοντά στα 100ευρω(κ πανω)

κ θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει ποση περιπου επιδότηση δικαιούμε...

θέλω να πάρω to samsung e840 γνωρίζεται αν το δίνει η vodafone κ αν οχι αν μπορώ να το ζητήσω εγώ και να μου αφαιρέσουν απο τα 240ευρω περιπου που κοστίζει την επιδότηση?

το ιδιο κινητό cosmote σε αντιστοιχο πρόγραμμα βγαίνει κάπου στα 90ευρώ,μπορώ να αλλάξω εταιρία και να κρατήσω το νούμερο?τι πρέπει να κάνω?

 

Φίλε μου fysikos δεν μπορούμε να σου πούμε πόση επιδότηση θα σου δώσουν αλλά θα σου πω το εξής: Οι επιδοτήσεις δεν υπολογίζονται μόνο με βάση το ύψος του λογαριασμού σου συνήθως λαμβάνουν υπόψη και την παλαιότητα του συμβολαίου σου.

Aν δεν μείνεις ικανοποιημένος από την επιδότηση θα ζητήσεις από την κοπέλα του customer service να καταγράψει το παράπονο σου και θα αναφέρεις ότι σε περίπτωση που δεν υπάρξει αύξηση θα προχωρήσεις σε φορητότητα. Σε αυτή την περίπτωση υποχρεούται να ενημερώσει το τμήμα επιδοτήσεων της εταιρείας σε μέσα σε μια εβδομάδα θα σε καλέσουν και θα σου αναφέρουν αν σου δίνεται αύξηση ...

Η συσκευή αυτή ναι υπάρχει στην Vodafone.

Μπορείς να προχωρήσεις σε φορητότητα στην Cosmote θέλει 10-15 εργάσιμες το πολύ (άρα πρέπει να κάνεις το αίτημα τόσες ημέρες πριν ώστε να μην χρεωθείς πάγια τέλη στην Vodafone πέρα από την λήξη του συμβολαίου) και όπως προανέφερε MsquitoPrincess δεν υπάρχει κόστος για την μεταφορά και πρέπει να έχεις τα δικαιολογητικά που σου ανέφερε.

Αυτά αν χρειαστείς κάτι άλλο εδώ είμαστε....:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο λογαριασμός σου ξεπερνάει σε μόνιμη βάση τα 100? μάλλον το πρόγραμμα που έχεις δεν σε καλύπτει οπότε καλύτερα να ζητήσεις και αναβάθμιση του προγράμματος που σίγουρα θα σου δώσει μεγαλύτερη επιδότηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ξεκινησει απο τα 120 ,μετά πηγα στα 200 κ τωρα είμαι στα 300 κ δε μου φτάνουν. αν πάω παραπάνω παλυ θα τα ξεπερνώ.πρεπει να βρω μια ακρη μάλλον με κανενα καρτοκινητο για την επικοινωνια με το ετερον ημισυ...

εμενα με ενδιαφέρει το samsung e840,οποιοα εταιρία μου το προσφερει πιο φτηνά θα πάω σε εκείνη.μέχρι το τελος της εβδομαδας θα περάσω απο τη vodafone να δω αν ξερουν τπτ παραπάνω για την επιδότηση κ πόσο θα μου βγεί το samsung στο vod 300 κ αν δω οτι ειναι πάνω απο 90ε που το δινει η cosmote sto 240 τότε θα τους πώ να διακόψω καθώς ο χρόνος λήγει τον οκτόμβριο μην μου έρθει λογαριασμος καθως κ να φροντίσω για τη φορητότητα...τι λέτε?

ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ξεκινησει απο τα 120 ,μετά πηγα στα 200 κ τωρα είμαι στα 300 κ δε μου φτάνουν. αν πάω παραπάνω παλυ θα τα ξεπερνώ.πρεπει να βρω μια ακρη μάλλον με κανενα καρτοκινητο για την επικοινωνια με το ετερον ημισυ...

Τι σημασία έχει ποιό πρόγραμμα έχεις όταν τον προπληρωμένο χρόνο τον ξεπερνάς τόσο πολύ;

Ή διάλεξε το πρόγραμμα που αντιστοιχεί περίπου στη χρήση που κάνεις ή δοκιμάστε τη λύση του καρτοκινητού (Wind F2G αν θέλετε να στέλνετε και μηνύματα ή Vodafone a la carte μόνο για ομιλία και για περισσότερα από 500 λεπτά το μήνα με χρέωση 0,01?/λεπτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fysikos για δες το πρόγραμμα v300 You and Μe 64,50 E + Φόρο κράτους κινητής τηλεφωνίας = 72Ε περίπου και θα έχετε 300 να μοιράζεσαι με το έταιρον ήμισυ και απεριόριστη επικοινωνία αναμεταξύ σας. Το μόνο που θα χρειαστεί να πάρεις και την άλλη γραμμή στο όνομα σου για το βάλεις στο πρόγραμμα ....Και αν δεν σε ευχαριστήσει η επιδότηση τηλέφωνο 13830 και ζήτα να στην αυξήσουν ...

Εναλλακτική καρτοκινητό.... Cu => Cu για να έχετε να μιλάτε πιο πολύ....

δες εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή θα πάω σε ενα vodafone shop, θα μου πουνε την επιδότηση κ αν τους πω πως δεν είμαι ευχαριστημενος κ οτι θέλω να αλλάξω εταιρία, αυτοι θα μου αυξήσουν το ποσο?

το κινητό που με ενδιαφέρει στo vodafone 300 βγαινει στα 99ευρώ.http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000244 αρα με 100 ευρώ επιδότηση θα το πάρω χωρις να δωσω τπτ παραπάνω?

το you&me θέλει δύο συνδρομές.μάλον cu θα βάλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα a la carte που έχει πιό απλές χρεώσεις. Πληρώνεις μόνο 0,01?/λεπτό ομιλίας και χρεώνεσαι μόνο για όσο το χρησιμοποιείς χωρίς να προπληρώσεις τίποτα. Αυτά τα πακέτα του CU έχουν κάποιους περιορισμούς και τελικά μπορεί να σου βγουν ακριβότερα από το πρόγραμμα που έχεις τώρα (π.χ. με 5? έχεις μεν 500 λεπτά ομιλίας, αλλά σε 100 κλήσεις των 5 λεπτών και αν μιλήσεις πάνω από 5 λεπτά χρεώνεσαι κανονικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοστίζει πλέον η φορητότητα σε καμία εταιρία.

Πας με λογαριασμό της εταιρίας στην οποία είσαι( vodafone στη δικιά σου περίπτωση )και ταυτότητα.Τη διακοπή την αναλαμβάνει η εταιρία στην οποία μεταβαίνεις.Απλά αργείς να πάρεις τη συσκευή γύρω στη βδομάδα.

 

Δεν κοστίζει πλέον? Καλή φάση....εγώ πέρσι που το έκανα μου τα πήραν κανονικά... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή θα πάω σε ενα vodafone shop, θα μου πουνε την επιδότηση κ αν τους πω πως δεν είμαι ευχαριστημενος κ οτι θέλω να αλλάξω εταιρία, αυτοι θα μου αυξήσουν το ποσο?

 

Στο τμήμα εξυπηρέτησης θα καλέσεις γιατί και από το κατάστημα θα σε παραπεμψουν στο 13830 δεν μπορούν να κάνουν αύξηση από εκεί μόνο το τμήμα επιδοτήσεων έχει το access.

 

Καλύτερα a la carte που έχει πιό απλές χρεώσεις. Πληρώνεις μόνο 0,01?/λεπτό ομιλίας και χρεώνεσαι μόνο για όσο το χρησιμοποιείς χωρίς να προπληρώσεις τίποτα.

 

Σωστός είχα ξεχάσει το πιο ωραίο πακετάκι της Vodafone ala carte... πολύ καλό πακετάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοστίζει πλέον? Καλή φάση....εγώ πέρσι που το έκανα μου τα πήραν κανονικά... :(

 

just for you info

 

Η κατάργηση φορητότητας ξεκίνησε από τον Απρίλιο του 2007.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...