Προς το περιεχόμενο

Erwtisoules gia anava8misoula ..


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορώ να το πω εδώ πάντως σκέψου ότι έχω ένα μικρό γενικό πρόβλημα ότι μητρική (?) Hardware μάλλον περάσει από τα χερια μου θα αντέξει το πολύ 2 μήνες μετά μου καίγονται όλα :P τώρα το σπίτι φτάει ? τα χερια μου φταίνε ? το κολλητήρι δεν κολλάει καλά ? τι να σου πω δεν ξέρω και τώρα είμαι σε μια Οδύσσεια να στείλω την μητρική μου πίσω για rma και δεν μπορώ λόγο ανωτέρας βίας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και οι 2 δίσκοι είναι UltraATA 100 MB/s και γυρίζουν στις 7.200 rpm.

 

Οι επιδόσεις τους είναι σχεδόν εφάμιλες, ο 200 άρης όμως συμπεριφέρεται γρηγορότερα, επειδή αν γεμίσεις τον 80άρη, τότε στα δεδομένο που έχεις γράψει στο τέλος του (= εξωτερική πλευρά του δίσκου), η ταχύτητα θα είναι χαμηλή.

 

Ενώ αν γεμίσεις με 80 GB τον 200άρη σου, αυτός θα είναι πιο γρήγορος.

 

Γι' αυτό σου είπα καλύτερα ένα 50άρι partition στον 200άρη σου για τα windows και ό,τι περισσέψει + ο 80άρης για παιχνίδια/αρχεία.

 

Μπορείς να το κάνεις και χωρίς format, δηλαδή αντιγραφή των 80 gb στο partition που θα δημιουργήσεις στον 200άρη και μετά format στον 80άρη, αρκεί να έχεις αρκετό ελεύθερο χώρο στον 200άρη δίσκο.

 

Αλλά το παραπάνω δεν σου το προτείνω, έχει πιθανότητα αποτυχίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 δίσκοι είναι UltraATA 100 MB/s και γυρίζουν στις 7.200 rpm.

 

Οι επιδόσεις τους είναι σχεδόν εφάμιλες, ο 200 άρης όμως συμπεριφέρεται γρηγορότερα, επειδή αν γεμίσεις τον 80άρη, τότε στα δεδομένο που έχεις γράψει στο τέλος του (= εξωτερική πλευρά του δίσκου), η ταχύτητα θα είναι χαμηλή.

 

Ενώ αν γεμίσεις με 80 GB τον 200άρη σου, αυτός θα είναι πιο γρήγορος.

 

Γι' αυτό σου είπα καλύτερα ένα 50άρι partition στον 200άρη σου για τα windows και ό,τι περισσέψει + ο 80άρης για παιχνίδια/αρχεία.

 

Μπορείς να το κάνεις και χωρίς format, δηλαδή αντιγραφή των 80 gb στο partition που θα δημιουργήσεις στον 200άρη και μετά format στον 80άρη, αρκεί να έχεις αρκετό ελεύθερο χώρο στον 200άρη δίσκο.

 

Αλλά το παραπάνω δεν σου το προτείνω, έχει πιθανότητα αποτυχίας.

 

Lipon.. O 200ris mou .. dn exei MONO games .. alla kai mia PELWRIA silogi se polla eidi!! Opws "Emulators, Silogi apo Programmata, Photos, Codes, Collections of GrSeries, Foreign Series, Anime, Movies, Other Videos (Funny klp), kai pragmatika dn fantazeste ti allo .... Apo tin prwti xronia pou pira PC diko mou (dn kserw prin posa xronia milame..) Ksekinisa na kanw silogi .. kai na taktopiw ta pragmata sto PC me enan sigekrimeno tropo .. Pragmatika DEN fantazeste ti exw edw mesa .. Pragmata p exoun ginei backup alla olo kai pollaplasiazonte .. Paw stixima molis valw kai tin 24ara grammi .. 8a parw kai MyBook kana 500ri GB ..

 

Prin 8 mines .. eixa kanei Full Anava8misi sto PC .. Mesa stin anava8misi fisika itan kai new MoBo .. Eh .. Tin patisa .. xriastika format kai eimoun etimi na valw ta klamata .. me epiase amok mono p skeftomoun ti eixa na kanw .. Telika .. SWSAME ton 200ri me ta pragmata kai ekana format mono stwn OS .. kai exasa kai to allo tou kommati .. Apo tote Orkistika na MIN valw POTE "OS" ston idio disko me tin silogi m .. Ekina ta kommatia tis silogis mou xa8ikan .. kai twra ekino to kommati opws eipa se proigoumeno post einai MONO gia TEMPORARY downloads opws movies tis opies 8a tis perasw se DvD amesa ..

 

Megali istoria .. mporei asimanti gia esas .. apla sou tin lew gia na katalaveis gt dn vazw OS me tis Siloges m ..

 

Thanks..

 

δεν μπορώ να το πω εδώ πάντως σκέψου ότι έχω ένα μικρό γενικό πρόβλημα ότι μητρική (?) Hardware μάλλον περάσει από τα χερια μου θα αντέξει το πολύ 2 μήνες μετά μου καίγονται όλα :P τώρα το σπίτι φτάει ? τα χερια μου φταίνε ? το κολλητήρι δεν κολλάει καλά ? τι να σου πω δεν ξέρω και τώρα είμαι σε μια Οδύσσεια να στείλω την μητρική μου πίσω για rma και δεν μπορώ λόγο ανωτέρας βίας :P

 

Den se rwtisa .. ti mporei na einai afto to rma ? Pio apolla afta? ->

 

1]Royal Military Academy?

2]Return Merchandise Authorization?

3]Rubber Manufacturers Association?

4]Revolution in Military Affairs?

5]Risk Management Association?

6]Randolph-Macon Academy?

7]Return Material Authorization?

8]Resource Management Act?

9]Royal Musical Association?

10]Rolling My Ass?^^

 

Den mporei .. kapio 8a petixa :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χαχαχαχααααχχχχααααααααα! Να 'σαι καλα ακομα κλαιω απο τα γελια!

 

rma ειναι η διαδικασια που επιστρεφεις ενα χαλασμενο προϊον στην εταιρεια για να στο επισκευασει... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den se rwtisa .. ti mporei na einai afto to rma ? Pio apolla afta? ->

 

1]Royal Military Academy?

2]Return Merchandise Authorization?

3]Rubber Manufacturers Association?

4]Revolution in Military Affairs?

5]Risk Management Association?

6]Randolph-Macon Academy?

7]Return Material Authorization?

8]Resource Management Act?

9]Royal Musical Association?

10]Rolling My Ass?^^

 

Den mporei .. kapio 8a petixa :mrgreen:

 

To 10 το καλο ειναι κουκλα...

(Πραγματικα περιμενω κερασμα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ω ναι, κι εσυ εισαι στην εικονα jtsc21?:P

Πάνο εσυ εισαι εκει περα? Κατεψυγμενος? :P

Αστειευομαι φυσικα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.δεν ειπα και τιποτα κακο...

2.george_man καλο κουραγιο για τις πανελλαδικες και τη δυσκολη χρονια που σε περιμενει(πιστεψε με περναει γρηγορα)ολοι το εχουμε περασαμε αυτο.και εγω εδωσα φετος και ευτυχως τελειωσα και ξεμπερδεψα απο το κ*λοσσχολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και εγω εδωσα φετος και ευτυχως τελειωσα και ξεμπερδεψα απο το κ*λοσσχολο

 

Να δω τι θα λες όταν σου έρθει πρώτη φορά η Εφορια....)

 

Αποκλείεται να είναι η ίδια στη φωτογραφία...λογικά μοιάζει με dark elf και πιθανότατα silent knight :razz::razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...