Προς το περιεχόμενο

Μacapories


gsmeros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας.

ενδιαφερομαι αυτο το καιρο να αγορασω ενα λαπτοπ.

κ σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω εναν μακ προ.

ειδα μια πολυ καλη προσφορα με 2.000 sta fnac (2.2 , 2gb ram , gf 8600gt 120 (5400)... ) macbook pro.

ειμαι 2οετης φοιτητης (ημτυ)

και ολα αυτα τα χρονια ασχολουμε με ... windows...

θα μπορω να τον συνδεσω σε δικτυο με αυτο το pc που εχω τωρα?

τι θα με δυσκολεψει?

θα θελησω αργοτερα να συνδεσω το λαπτοπ με μια hd full 1080p τηλεωραση ,

θα εχω προβλημα η δε θα περνω 1080p?

να παρω με σκληρο στα 7200 η κανει πολυ θορυβο?

 

ευχαρηστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορω να τον συνδεσω σε δικτυο με αυτο το pc που εχω τωρα?

 

Nai ..

 

τι θα με δυσκολεψει?

 

An anaferese ston diktio, tpt .. An anaferese genikotera sta Mac, tote pali tpt :-D

 

θα θελησω αργοτερα να συνδεσω το λαπτοπ με μια hd full 1080p τηλεωραση . θα εχω προβλημα η δε θα περνω 1080p?

 

Apo oti ksero mia xara tha einai sta 1080p .. Nomizo oti to MBP einai apo ta prota laptop tis Apple pou vgazoun 1080p xoris na xanoun oute frame ...

 

να παρω με σκληρο στα 7200 η κανει πολυ θορυβο?

 

Anamfivola sta 7200rpm an exeis tin eukairia ... Den kanei idiaitero thorivo kai stin apodosi tha deis diafora ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας.

ενδιαφερομαι αυτο το καιρο να αγορασω ενα λαπτοπ.

 

να παρω με σκληρο στα 7200 η κανει πολυ θορυβο?

 

 

Κανει ελάχιστα παραπανω θορυβο(πρεπει να σκυψεις το πληκτρολογιο για να καταλαβεις τη διαφορα θορυβου του σκληρου 7200 απο 5400).

 

 

Απο επιδοσεις η μερα με τη νυχτα!! Δες εδω:

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=1754042#post1754042

 

 

Αλλη αισθηση,θα νομιζεις οτι εχεις τελειως διαφορετικο υπολογιστη!

 

 

 

Να και οι εντυπωσεις καποιου που εκανε την αναβαθμιση σε 7200 σε macbook pro:

http://bjdraw.com/2007/04/13/upgraded-my-macbook-pro-with-a-seagate-160gb-momentus-72002-hdd/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα απο fnac ή multirama.

 

Αλλα αν θελεις 7200 σκληρο(που προτεινεται οσο τιποτε αλλο) δε ξερω αν μπορεις απο καπου αλλου εκτος απο την rainbow.

 

 

Για 1080p πιστευω πως με αυτο το workaround,μαλλον θα εχεις 1080p απο τις ταινιες που κατεβασες απο το ιντερνετ.Aπο blueray dvd (αν συνδεσεις στο μελλον εξωτερικο usb) δε ξερω.

 

Solved it, I created 2 custom modes in SwitchresX, 1920*1080, 60hz and with an unmarked interlaced options, rebooted my macbook and voila, I had two 1920*1080 settings to choose, My Mirai said it had a 1080p signal. I'm so happy I could cry :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anamfivola sta 7200rpm an exeis tin eukairia ... Den kanei idiaitero thorivo kai stin apodosi tha deis diafora ...

 

Μια σημείωση: σίγουρα θα έχει αυξημένη απόδοση, αλλά η διάρκεια της μπαταρίας θα είναι μικρότερη. Ίσως να μην τον ενδιαφέρει αυτό, ίσως να μην είναι αισθητά, αλλά θα έχει δυστυχώς. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σημείωση: σίγουρα θα έχει αυξημένη απόδοση, αλλά η διάρκεια της μπαταρίας θα είναι μικρότερη. Ίσως να μην τον ενδιαφέρει αυτό, ίσως να μην είναι αισθητά, αλλά θα έχει δυστυχώς. :-(

 

Ουσιαστικη , μετρησιμη διαφορα μεταξυ 5400 και 7200 σκληρων στην αυτονομια δεν προκειται να δεις!!

 

Με απλα λογια, ο σκληρος καταναλωνει ελαχιστο ρευμα σε σχεση με την οθονη και τη cpu.

Ετσι μια διαφορα της ταξης των 0.3 watt(το μεγιστο) μεταξυ καταναλωσης 5400 και 7200 σκληρων δεν ειναι ικανη για να επηρεασει ουσιαστικα την αυτονομια ενος φορητου.

 

 

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=1772914#post1772914

 

 

Οποτε δεν τιθεται θεμα να μην παρεις 7200 σκληρο λογω υποτιθεμενης "μικροτερης" διαρκειας μπαταριας. Το κοστος ειναι ενας ανασταλτικος παραγοντας,αλλα τα αξιζει τα λεφτα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...