Προς το περιεχόμενο

LG EXPRESS DUAL Z1-B003HS


pix_lax82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω το παραπάνω μοντέλο.

 

Το εχει χρησιμοποιήσει κανείς?

 

Μου φαινεται αρκετά καλό. Τι λέτε? Η LG τι λέει?

 

Βασικά μ'ενδιαφέρει ο φορητός να είναι μικρών διαστάσεων να εχει αρκετά καλη μπαταρία και να εχει ασυρματο δίκτυο. Δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια εκτος απο το FOOTBALL MANAGER.

 

Εαν έχετε στο μυαλό σας καμμιά καλύτερη ιδέα πείτε τη.

 

ΤΟ μοντέλο αναλθτικά φαινεται εδω.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908345

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτηνος μεν, Celeron δε... Απο επιδοσεις δεν θα πρεπει να εχεις ιδιαιτερες αξιωσεις. Επισης, το μεγεθος του δεν ειναι και τοσο 12αρι... δηλαδη η οθονη του ναι μεν ειναι... αλλα το case του ειναι λιγο ψιλοbulky. Σε γενικες γραμμες για απλα πραγματα θα σου κανει την δουλεια αδιαμαρτυρητα.

Εγω θα προτεινω και κατι αλλο...

 

 

Αν υπαρχει περιπτωση να κανεις υπερβαση και να δωσεις ~1400 θα σου προτεινω ενα απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο... ultraportable της αγορας.

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_50&products_id=7697

Πολυ καλυτερος επεξεργαστης, αυτονομια μακραν καλυτερη, 3 χρονια εγγυηση, μολις 1,3 κιλα, οθονη LED. Ειναι η επαγγελματικη σειρα της HP. Αν μπορεις να κανεις την θυσια μην το σκεφτεσε καν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν υπαρχει περιπτωση να κανεις υπερβαση και να δωσεις ~1400 θα σου προτεινω ενα απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο... ultraportable της αγορας.

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_50&products_id=7697

Πολυ καλυτερος επεξεργαστης, αυτονομια μακραν καλυτερη, 3 χρονια εγγυηση, μολις 1,3 κιλα, οθονη LED. Ειναι η επαγγελματικη σειρα της HP. Αν μπορεις να κανεις την θυσια μην το σκεφτεσε καν....

 

+1

 

Πολυ ποιοτικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτηνος μεν, Celeron δε... Απο επιδοσεις δεν θα πρεπει να εχεις ιδιαιτερες αξιωσεις. Επισης, το μεγεθος του δεν ειναι και τοσο 12αρι... δηλαδη η οθονη του ναι μεν ειναι... αλλα το case του ειναι λιγο ψιλοbulky. Σε γενικες γραμμες για απλα πραγματα θα σου κανει την δουλεια αδιαμαρτυρητα.

Εγω θα προτεινω και κατι αλλο...

 

 

Αν υπαρχει περιπτωση να κανεις υπερβαση και να δωσεις ~1400 θα σου προτεινω ενα απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο... ultraportable της αγορας.

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_50&products_id=7697

Πολυ καλυτερος επεξεργαστης, αυτονομια μακραν καλυτερη, 3 χρονια εγγυηση, μολις 1,3 κιλα, οθονη LED. Ειναι η επαγγελματικη σειρα της HP. Αν μπορεις να κανεις την θυσια μην το σκεφτεσε καν....

 

 

Πολυ καλυτερη επιλογη, συμφωνω!

 

Αν και θα προτεινω και εγω με την σειρα μου αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905107

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν και θα προτεινω και εγω με την σειρα μου αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905107

 

Καλο, αλλα δεν τιθεται καν θεμα με συγκριση με τον HP (εντελως διαφορετικη κλασση)... μονο με το Z1 παραπανω, αν και ειναι πανακριβο και παλι.

 

Απο εκει και περα... μεχρι τα 1100... σε 12αρι... χμμμμ.... Κοιτα να δεις, προσωπικα αν ημουν σε τοσο σφιχτο budget και ηθελα σωνει και καλα 12αρι, μαλλον δεν θα πηγαινα για το Ζ1. Εχει το ΠΛΑΙΣΙΟ ενα 12αρι... το TALENT το οποιο σε σχετικα βασικη εκδοση ερχετε στα 900 ευρω και ειναι λιγο ποιο μαζεμενο στο μεγεθος. Με 200 ευρω εξτρα το παραγγελνεις με λιγο ποιο σοβαρη CPU και παιρνεις και μια διετη εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα γιατι δεν ριχνεις μια ματια και στο TOshiba A210-127 ή το Α200-14D που κοστιζει κοντα στα 800 ευρω για να κανεις ανετα δουλεια σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα γιατι δεν ριχνεις μια ματια και στο TOshiba A210-127 ή το Α200-14D που κοστιζει κοντα στα 800 ευρω για να κανεις ανετα δουλεια σου?

 

 

 

εσυ αγαπητε γιατι δεν ριχνεις μια ματια στο αρχικο θεμα να δεις τι ζηταει ο φιλος μας? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά ειναι πολύ καλή επιλογη ο Α200-14D

 

Αλλα θέλω σε 12¨.

 

Ευχαριστώ πολυ για τις προτάσεις σας θα κάνω μια ερευνα αγοράς εχοντας σαν οδηγο κάποιες απο τις προτάσεις σας και θα αποφασίσω ελπίζω μέχρι το τέλος της εβδομάδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα τα 12'αρια ειναι αρκετα ακριβα... κατι οικονομικο εκτος απο κανα Made in Greece (Innovator & TurboX)...

 

Σκεψου λιγο ειναι τοσο σημαντικο να εχεις 12αρα οθονη και γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα τα 12'αρια ειναι αρκετα ακριβα... κατι οικονομικο εκτος απο κανα Made in Greece (Innovator & TurboX)...

 

Σκεψου λιγο ειναι τοσο σημαντικο να εχεις 12αρα οθονη και γιατι?

 

συμφωνω. κατα τη γνωμη μου κανενα 12αρι δεν πολυαξιζει τα λευτα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω. κατα τη γνωμη μου κανενα 12αρι δεν πολυαξιζει τα λευτα του

 

Μπα? Και πως οδηγηθηκες σε αυτο συμπερασμα? Θα ειχε πολυ ενδιαφερον να μας το εξηγησεις :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω οτι το ονομα e-shop innovator δεν εμπνέει :) , αλλα dual core 12άρι, με 600 e δεν εχω δει πολλά. (Λογισμικό:Δεν διατίθεται)

 

allo

Acer 6292WTMI T7100 , Ram 2 Gb, 12.1 , Hd 160Gb = 1090-1200 e

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου γιατι δεν κοιτας κ λιγο προς fs, αφου εχεις κ εσυ σφιχτο budget?

πριν κανα τριμηνο πηρα απο ενα multirama ενα 12αρι κ εγω, το amilo si 1520.

αν κ το ψιλοφοβομουν με ολα αυτα που διαβασα στο φορουμ, τελικα μου βγηκε κομπλε... Το ειχα παρει 850ε νομιζω με core duo, 512 ram κ 80gb hdd, του εβαλα αλλο 1gb ram κ τωρα φυσαει (κ vista ultimate του βαλα, αλλα δεν με βολεψαν κ πηραν ποδι)... Κ μου ηρθε τελικα κ πιο φτηνα απο τα turbox 12αρια του πλαισιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα? Και πως οδηγηθηκες σε αυτο συμπερασμα? Θα ειχε πολυ ενδιαφερον να μας το εξηγησεις :mrgreen:

 

1.γιατι αν θελεις καλο 12αρι ειναι ακριβο σε σχεση με αυτα που σου προσφερει

2.με τα ιδια χρηματα παιρνεις ενα καλυτεερο 15,4''(1''=2,54cm)

3.δεν με εμπνεουν λογω της μικρης οθονης τους(οταν βλεπεις καμια ταινεια δεν ειναι και το καλυτερο)

4.γενικως μου τι σπαει το μεγεθος τους

 

(το 4δεν ειναι λογος αλλα προσωπικη γνωμη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...