Προς το περιεχόμενο

Q6600 με Τhermalright Cooler Ultra 120 Extreme προβλημα...


ten-ten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

κάνε κανένα lapping ( και στην ψύκτρα σου και στον cpu σου αν θέλει ) πρώτα και μετά τα παράπονα και αφού έχει βουήξει ο τόπος ότι η συγκεκριμένη έχει πρόβλημα τι την πήρες έδωσες τώρα 80 ευρώ για passive ας έβαζες αλλα 100 και πήγαινες σε μέτριο W/C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200-250 euro και παραπάνω ανάλογα πόσο καλό θα φτιάξεις

σε idle με ένα καλο W/C υπολόγιζε 1-2 βαθμούς πάνω από θερμοκρασία δωματίου και σε load καμια 10αριά more ;) έτσι είμαι εγώ με το δικό μου κοντα στα 300 ευρώ μου έχει πάει

 

για το Ifx δεν θα το έπαιρνα με κανένα θεό θα είναι πολύ μπάρι θα κάνει μονο σε λίγα board εδώ δεν μπορώ να βρω ούτε τη λίστα συμβατότητας και δεν πιστεύω να κάνει δουλειά μονο για μούρη είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ultra 120 η απλή είναι η αμέσως επόμενη καλύτερη.

 

Πάρα πολύ καλή λύση είναι και η Zalman 9700 που είναι από τα πιο πετυχημένα μοντέλα της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai mou kanoun aytes oi 2?

to problima einai oti empodizei i enswmatomeni psyksi tis mobo kai prepei na psyksw kai ta bridge meta... opote thelw mia psyktra pou na min xreiazetai basi (apo pisw) kai na koumpwnei apo panw kateytheia... alla na kanei douleia alliws menw kai me ti mamisia den exw problem...

 

edit:

apo edw blepw oti mpainei koumpwti apo panw, swsta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε μια και κάτσε και βάλτην από ότι κατάλαβα για να βάλεις κάποια πρέπει να βγάλεις της μητρικής πρώτα τότε σιγά τον κόπο μπαλτίν να τελειώνεις αν είναι να κανεις μια δουλειά κανε την σωστά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...