Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση διπλου καλωδίου usb για WD passport


vasilispap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν σε ενδιαφέρει

εγώ είχα πάρει ένα usb2 hub της equip (12 Ευρώ)

μοιάζει με αυτό

http://www.equip-info.net/english/index.php?main=10&gruppe=100&pagenum=3&prod=1479

και περιείχε τέτοιο καλώδιο

 

μπορείς να κάνεις το ίδιο

να πάρεις ένα hub που έχει και διπλό καλώδιο και τροφοδοτικό

για όπως θέλεις να το δουλέψεις

 

και να κρατήσεις το καλώδιο για τον wd

 

ούτως ή άλλως δε νομίζω να σου βγει ποιο φτηνό το καλώδιο της Western Digital

και έτσι θα σου μείνει ακι το hub όπου το χρειαστείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το hub δεν ειναι λυση για μενα γιατι θα εχει ξεχωριστη τροφοδοσια οποτε δεν εχει νοημα για laptop. Στο αλλo PC στο σπιτι που δεν ειναι λαπτοπ λειτουργει κανονικα και επισης λειτουργει και στο λαπτοπ σε ubuntu αλλα το θελω και στα winxp. Δοκιμασα αυτο το καλωδιο(εννοω τετοιο τυπο καλωδιου, οχι της WD) απο ενα φιλο που εχει δισκο ο οποιος το περιελαμβανε στο κουτι και ειναι ολα ΟΚ. Το μονο που μενει ειναι να βρω ενα μαγαζι να το αγορασω...

 

Υπαρχει αντιπροσωπεια WD στην ελλαδα? γιατι απο οτι ελεγε στο site (δοκιμασα να το αγορασω κατευθειαν απο το site) οι αντιπροσωποι στην ελλαδα ειναι το Πλαισιο και to eshop τα οποια δεν εχουν κατι τετοιο. Πιστευω οτι ολο και καποιο καταστημα θα το πουλαει αλλα δεν ξερω και πολλα εκτος των 2 παραπανω αφου συνηθως αγοραζω απο εκει οτι χρειαζομαι.

 

ευχαριστω προκαταβολικα για οποιαδηποτε βοηθεια

 

ego pantos exo disko wd tous maurous apexo pou pezei me ena kalodio mono.b.otan baleis to diplo an thes na deis poso reuma travaei desto apo to devica manager.c.i makedonika periferiaka xero oti itan i episimi antiprosopia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαξα το setup στο bios (το λαπτοπ ειναι το LATITUDE D800 της DELL) αλλα δεν βρηκα καποια ρυθμιση που να ελεγχει την τροφοδοσια ρευματος για usb.

 

Η ιδεα να αγορασω hub που να περιεχει τετοιο καλωδιο μου φαινεται καλη αλλα κοιταξα αυτο που προτεινες wildjohn και δεν λεει καπου αν περιλαμβανει τετοιο καλωδιο η απλο. Εψαξα και μερικα αλλα απο αλλες εταιρειες αλλα δεν ελεγε σε κανενα οτι περιλαμβανει διπλο καλωδιο. Αν ειναι καποιος σιγουρος για καποιο hub ας μου πει για να λυσω το προβλημα

 

Βρηκα και αυτο(http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.750553) στο eshop αλλα δεν ξερω αν κανει για τον λογο που το θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καλύτερο είναι να πας σε κανένα Πλαίσιο ή Multirama ή κατι που να έχει τέτοια και να τα δεις ποιο έχει και σε βολεύει

 

εγώ φαντάσου το πήρα εδώ στο Ηράκλειο από ένα μαγαζί στυλ Κωτσόβολος, Ηλεκτρονική Αθηνών και τέτοια

 

δε νομίζω να μη βρεις πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Τελικά βρηκα το καλώδιο που ήθελα πριν λίγο καιρό και έλυσα το πρόβλημα οπότε παραθετω 2 προίοντα αμα εχει και κανένας αλλος το ίδιο πρόβλημα. Το πρώτο είναι αυτή η θήκη για σκληρο 2,5" (~20?) transcend TS0GS-J25BT: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978200&product=789097

και το 2ο είναι το hub που πρότεινε και ο wildjohn το οποίο το ειχε παλαιότερα το πλαισιο άλλα τώρα νομιζω οτι δεν το έχει πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...