Προς το περιεχόμενο

παραγγελία απο Αμερική & τελωνειο....


yiannakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω βρει αυτο το σite για ενα συμπληρωμα

http://www.bodybuilding.com/store/univ/cutsfree.html

Κανει $30.Σthn ellada kanei 58 ευρω .

(ακομα και τα κανονικα φαρμακα εχουν τη μιση τιμη στην αμερικη, για αυτο θυσαυριζουν οι εισαγωγεις και τα φαρμακεια)

 

Το site αυτο ειναι απο τα πιο αξιοπιστα και στελνει με usps απλα το δεμα πρεπει να ειναι μικρο μεχρι 2 κιλα περιπου για να μην στο σταματησουν αν ειναι παραπανω θα φας ακυρο.

Αλλα γιατι ψαχνεστε μονο απο αμερικη ?και αγγλια και γερμανια εχει e-shop με πολυ καλες τιμες π.χ πρωτεινη 10κιλη μιση τιμη και μιλαμε για το ιδιο ακριβως προιον που πουλανε και εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα μια καρέκλα γραφείου από ΗΠΑ και μου την έστειλαν με Fedex (δεν είχα άλλη επιλογή).

Στο tracking εδώ και 4 μέρες μου λέει ότι είναι στην Αθήνα σε "clearing in progress"

Να υποθέσω ότι έχει σκαλώσει στο τελωνείο?

Τί πρέπει να κάνω και επίσης αν ξέρει κανείς αν υπάρχει τίποτε άλλο που θα πρέπει να πληρώσω πέραν του ΦΠΑ?

 

edit: Τελικά μου έχουν στείλει γράμμα από την εταιρεία κούριερ για το τί πρέπει να κάνω για τον εκτελωνισμό!

 

Στο mail που μου έστειλαν αναφέρουν 25 ευρώ έξοδα αεροδρομίου και 101,15 ευρώ "αμοιβή". Τους ρώτησα τηλεφωνικά και μου είπαν πως αν το παραλάβω μόνος μου από το αεροδρόμιο θα πληρώσω αντί για τα 101 ευρώ της "αμοιβής" 30 ευρώ έξοδα πρακτορίου...

Είναι σοβαροί?

Πέραν της χρέωσης της Fedex για την μεταφορά (πρέπει να ήταν ~100 ευρώ!) και του ΦΠΑ γιατί να πρέπει να τους πληρώνω κερατιάτικα???

 

Πείτε μου σας παρακαλώ τί πρέπει να κάνω για να πληρώσω τα λιγότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Παιδια να ξεθαψω το τοπικ?Θελω να παραγγειλω απο αμερικη ενα hair treatment κοστους περιπου 25$ me ta μεταφορικα.Το συγκεκριμενο απο οσο ξερω δεν κυκλοφορει ελλαδα.

1)Θα περασει τελωνειο?

2)Θα εχω προβλημα εγκρισης απο ΕΟΦ κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...