Προς το περιεχόμενο

Laptop Toshiba & vista, θεμα εγγυησης.


derizio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λιγο καιρο πηρε η κοπελα μου ενα laptop toshiba και μετα απο λιγες μερες και ενα φιλος μου, και τους ειπαν οτι αν κανουν format τον υπολογιστη για να βαλουν xp χανουν την εγγυηση. Μου φαινεται απιστευτη μ....κια αυτη. Δεν μπορω να το διανοηθω οτι χανεις την εγγυηση αν αλλαξεις λειτουργικο. Θεωρω οτι αυτο ειναι εναντια στο θεμα της εγγυσης του χρηστη.

Ξερει κανεις κατι για αυτο το θεμα. Δηλαδη να του εχει κανει format να εχει βαλει αλλο λειτουργικο και να το στειλει στην αντιπροσωπια για καποιο service και να αρνουνται να το φτιαξουν δωρεαν γιατι εχει αλλαξει λειτουργικο?

Θα μου πειτε .... βαλτου xp και αν χρειαστει να στο στειλεις για service του περνας τα vista. Ειναι και αυτο μια αποψη αλλα εκτος οτι το θεωρω απαραδεκτο , και αν δεν μπορω να περασω vista τι γινεται? να χασω την εγγυηση και να πληρωνω απο την τσεπη μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε την αντιπροσωπεία μίλησε? Και όταν λέω αντιπροσωπεία εννοώ με τεχνικό όχι με τηλεφωνήτρια που δεν ξέρει γρι από υπολογιστές και λέει ποιματάκια που της έχουν διδάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Είμαι καινούριος στο ΙΝΣΟΜΝΙΑ και προς το παρόν δε γνωρίζω κανένα.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας για να βρώ ένα LAPTOP που να κατασκευάζετε στην Ιαπωνία ή την Αμερική και όχι στην Κίνα ή ανάλογες (χαμηλού κόστους-υψηλού κέρδους, για τους εργοδότες φυσικά και όχι για εμάς ή τους εργαζόμενους) χώρες.

Αν έχετε υπόψη σας κάτι ενημερώστε με. σας ευχαριστώ και καλό απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηρθες φιλε Νικο. Αρχικα τα Τοσιμπα κατασκευαοζνται συνηθως Ιαπωνια και εχουν πολυ χαμηλο δεικτη βλαβων αναμεσα σε ολες τις εταιρειες, φυσιακ στα συν συγκαταλεγονται και τα 2 χρονια εγγυηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά "Γιαπωνέζικα" κατασκευάζονται σε γειτονικές χώρες με φτηνά εργατικά χέρια όπως Κίνα (με καλή ποιότητα κατασκευής βέβαια) και εισάγονται και βαπτίζονται ή συναρμολογούνται στην Ιαπωνία. Και στην Αμερική υπάρχουν το Μεξικό και άλλα φτηνά εργατικά χέρια δίπλα... Γενικά δεν υπάρχει τρόπος να ξέρεις τι πάει που και αυτό ισχύει για πολλά προιόντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω την αληθεια εγω δεν εχω μιλησει με την αντιπροσωπια, μιλησε ο φιλος μου με μια τηλεφωνητρια και του ειπε οτι οντως χανεις την εγγυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...