Προς το περιεχόμενο

θερμη παράκληση


Vatos_locos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μόλις μου ήρθε μήνυμα από το πλαίσιο οι μνήμες μου αλλάχτηκαν οποτε μου τις ξετίναξε και αυτές η striker :( οποτε μου έχει στείλει και ένα άλλο 512 dimmακι micron με D9 που είχα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα και εγω ενα παρομοιο προβλημα με μια XFX 680i LT που ειχα παρει απο το Πλαισιο...

Εμενα μου λειπανε 2 clips απο την ψυκτρα του Northbridge και αρχικα μου ειπαν οτι ειναι εκτος εγγυησης...

Συνεννοηθηκα μαζι τους και χρησιμοποιησανε τις ψυκτρες απο την καινουργια M/B, για να επιστρεψουνε την παλια M/B στην αντιπροσωπεια...

....χωρις καμια χρεωση...ουτε καν εργατικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα τις stock ψυκτρες απο το Northbridge και το southbridge και εβαλα 2 after-market...

...και κατα την εξαγωγη εσπασα 2 clips....

 

Μετα απο 2 εβδοαμαδες η motherboard για καποιο λογο, "παρεδωσε πνευμα"....

Μου ζητησανε να τους επιστρεψω τις εργοστασιακες ψυκτρες για να γυρισουν την M/B στην αντιπροσωπεια....

Μολις ειδαν οτι λειπουν τα clips αρχισανε, δικαιολογημενα, να "κλωτσανε"...

....αλλα μολις τους προτεινα να παρουν τις ψυκτρες και τα clips απο το καινουργιο κομματι και να τα χρησιμοποιησουν στο παλιο που θα πηγαινε για RMA, δεν ειχαν καμια αντιρρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκυρο τότε σε μένα δεν παίζει κάτι τέτοιο γιατί τα δικά μου είναι κομμένα δεν μπορώ να τους πω ότι έσπασα :( θα πάρω όμως και θα τους πω πως δεν θυμάμαι που τα έχω βάλει μήπως γίνει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να βρεις καποια δικαιολογια....

...ή να αρχισεις τις μουφες...

 

Πες τους τι εκανες και ζητας τους απλα, μολις ερθει το καινουργιο κομματι να αντικαταστησουν τις ψυκτρες...

 

Οι υπαλληλοι του Πλαισιου δεν δινουν δεκαρα αν την πατησε φορτηγο την M/B...

...αρκει να φαινεται σε "εργοστασιακη" κατασταση, για να την δεχτει πισω η αντιπροσωπεια της Asus και να μην εκτεθουν...

 

Και σιγουρα μια τετοια προταση θα εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες επιτυχιας απο το "δεν θυμαμαι που εβαλα τις ψυκτρες"....

Γιατι ισως σου απαντησουν και αυτοι "Συγνωμη αλλα δεν θυμομαστε που βαλαμε τα λεφτα σας"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γίνετε φιλε μου μόλις μίλησα στο τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν πρόκειται να γίνει αυτό μου είπαν ότι πρέπει να έχει τα pipes η μητρική αλλιώς δεν θα περάσει από rma :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υπάρχει κανένας και μπορεί να μου τα δώσει και γλυκαθεί με αυτά που έχω εγώ χάρισμα του μετά

 

2x http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174034&product=982016

1x http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174034&product=922382

1x http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174034&product=922374

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γίνετε φιλε μου μόλις μίλησα στο τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν πρόκειται να γίνει αυτό μου είπαν ότι πρέπει να έχει τα pipes η μητρική αλλιώς δεν θα περάσει από rma :(

 

Αυτο δεν σου ειπα και εγω....

Οτι η M/B που θα παει για RMA θα πρεπει να ειναι "εργοστασιακη"...

Το RMA ομως δεν γινεται στον retailer, αλλα στην αντιπροσωπεια....

Μπορει να γινει η αλλαγη στα heatpipes, πριν φτασει η M/B στην Asus Hellas...

...αλλα αυτα δεν γινονται απο το τηλεφωνο....

Πρεπει να πας εκει....

 

To Plaisio σαν retailer δεν εχει να χασει τιποτα απο μια τετοια αλλαγη, οποτε δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο να τους πεισεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου να προτεινω κατι που εκανα εγω και κερδισα; εχω μια μητρικη της ASUS και το ανεμιστηρακι του NorthBridge ξεκινησε να κανει τρελο θορυβο και καποια στιγμη σταματησε να δουλευει..στελνω μεηλ με τα σχετικα στην ASUS στην Ιταλια ζητωντας να αγορασω ενα νεο ανεμιστηρακι στην τελικη, και μου απαντανε σε μια μερα μεσα να στειλω διευθυνση για να μου στειλουν τσαμπα ενα ανεμιστηρακι..το ειχα σπιτι σε 4 μερες μολις και ουτε καν πληρωσα courier..δεν κανεις και συ κανα παρομοιο κολπακι;αν βρεις πειστικη δικαιολογια θα πιασει!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...